Autor Wątek: Jak dodać ikony do pulpitu i paska?  (Przeczytany 10191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline batee

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • Email
Jak dodać ikony do pulpitu i paska?
« dnia: Lutego 23, 2014, 16:04:55 »
Witam. Jak dodać ikony programów do pulpitu i paska. Mój "szczeniaczek" to wersja 5.5, a najbardziej zależy mi dodanie skrótu programu do robienia zrzutów ekranu.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Jak dodać ikony do pulpitu i paska?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 23, 2014, 23:52:12 »
Witam.
Nie wiem którego konkretnie systemu używasz, w Racy5.5 aplikacją do zrzutów jest 'Screeny' i na jej przykładzie rozwinę temat.
.
Żeby dodać ikonę do pulpitu najlepiej byłoby wejść w katalog '/usr/share/applications' i tam poszukać pliku 'screeny.desktop' żeby go przeciągnąć na pulpit. Tylko że ikona określona na tym pliku jest rozmiaru 16x16 czyli będzie się kiepsko prezentować na pulpicie. Dlatego lepiej namierzyć plik wykonywalny '/usr/sbin/screeny' i przeciągnąć go na pulpit. Już będzie działał ale kiepsko wygląda bez ikony. W systemach Puppy ikony znajdują się w różnych miejscach, na przykład w '/usr/share/pixmaps' albo '/usr/share/icons'. Jeżeli nie znajdziesz tam żadnej ciekawej ikony poszukaj w necie ale zwróć uwagę żeby to była ikona 48x48, inaczej będzie się kiepsko prezentować. Jak ściągniesz ikonę przerzuć ją do któregoś z tych wzmiankowanych wcześniej katalogów z ikonami, następnie prawoklik na  plik '/usr/sbin/screeny', dalej 'określ ikonę' i przeciągnij tą ikonę do otwartego okienka.
.
Dodawanie programów do paska.
Menu > Pulpit > JWM konfiguracja
W zakładce JWM wybierasz 'Przyciski startowe aplikacji w tacce' następnie zaznaczasz 'Dodaj przycisk panelu' i klikasz 'ok'. Teraz pokazują się linijki do wypełnienia, pierwszą pozostawiasz pustą, w drugiej po 'exec:' wstawiasz bez spacji nazwę pliku wykonywalnego czyli ostatecznie wpisujesz 'exec:screeny', dalej określasz ikonę. Po kliknięciu w ikonę katalogu otwiera się domyślnie katalog 'usr/local/llib/X11/mini-icons' i tam szukasz potrzebnej ikony, zatwierdzasz zmiany i po restarcie JWM pojawia się ikonka na pasku.

Offline batee

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Jak dodać ikony do pulpitu i paska?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 24, 2014, 14:12:33 »
Dziś musiałem zmienić dysk i zainstalowałem Slacko 5.6,  jak tu wyglada dodawanie skrótów? Druga sprawa to Mozilla firefox, pomimo tego  że doinstalowałem język Polski do syystemu i do przeglądarki to mozilla jest w wersji angielskiej, jako to zmienić?

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Jak dodać ikony do pulpitu i paska?
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 24, 2014, 18:11:03 »
Dodawanie skrótów wygląda tak samo tylko nie pamiętam czy jest ta sama czy inna aplikacja do zrzutów. Natomiast w przeglądarce należy wykonać 3 czynności. Najpierw klikasz Edit>Preferences, dalej wybierasz Language, dodajesz pl i podbijasz do góry zmieniając przy okazji kodowanie na UTF-8. Druga czynność: klikasz Tools>Add-ons, wybierasz Language i klikasz zielony przycisk żeby się na czerwony zmienił. Trzeci krok: wpisujesz w pasku adresu: 'about:config' dalej szukasz opcji 'general.useragent.locale' i zamieniasz na 'pl-PL'. Restartujesz przeglądarkę i gotowe.
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2014, 18:13:53 wysłana przez witek_w11 »