Autor Wątek: Lexmark Z55 na Puppy Linux Precise 5.6.1 i innych szczniątkach  (Przeczytany 7619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Paczka zbiorcza z petami, łatami (symlinkami) i ewentualnymi zależnościami + instrukcje:

https://yadi.sk/d/SUvjMfdadYJxn

W ubiegłym tygodniu dostałem w prezencie starą drukarkę Lexmark Z55. Czarny nabój (bo koloru nie potrzebuję) dokupiłem na "aledrogo" za 47 zł (cena wraz z kosztami przesyłki) --> wziąłem zamiennik, bo oryginały są obecnie za 120-199 zł (!!!). 

Po dwóch dniach męczarni w końcu sobie poradziłem i maszyna śmiga prawidłowo. Udało mi się dorwać oryginalny sterownik do Z55 (bo na forach puppowych sugerowali posiłkować się sterownikiem do Z600, który z Z55 podobno "miał działać", ale tylko "podobno", bo w praktyce drukarka była martwa).

Po zainstalowaniu sterowników i ręcznym wciepnięciu dołączonych korygujących symlinków do /usr/lib wzgl. uzupełnieniu dołączonych zależności drukarkę podłączamy kablem USB i włączamy, a następnie restartujemy kompa i dodajemy ją z poziomu "Menadżera CUPS". Powinna zaskoczyć od ręki już w momencie drukowania strony testowej.

Publikuję toto tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś miał zamiar ożywić taki "zabytek techniki".

Aha, zaawansowane funkcje drukarki: kalibracja dysz, czyszczenie dysz, kalibracja czujnika papieru --> w terminalu wpisać komendę:

/usr/lib/cups/backend/z55 utilities

=====================

niniejszy post jako plik PDF: https://yadi.sk/i/b77hEqk63FpuTw
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2017, 01:02:12 wysłana przez Asgard »
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)