Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - mirekc

Strony: [1]
1
Sieci / Jak połączyć się z siecią wifi z ukrytym SSID-em?
« dnia: Marzec 10, 2016, 23:01:09 »
Jak w Puppy Precise 5.7.1 połączyć się z siecią wifi z ukrytym SSId-em? Próbowałem wszystkich dostępnych narzędzi, ale nawet po skonfigurowaniu połączenia przy włączonym identyfikatorze i ukryciu sieci dopiero potem, po restarcie Puppy nie potrafi się połączyć. Może jakaś "ręczna" edycja plików konfiguracyjnych? Nie chciałbym "odkrywać" SSID-a wyłącznie ze względu na tego linuksa.

2
Instalacja systemu / Jak skutecznie zamienić klawisze Alt?
« dnia: Styczeń 03, 2016, 20:53:20 »
Należę do takich "dziwaków", którzy używają klawiatury programisty z wprowadzaniem polskich znaków za pomocą lewego klawisza Alt.

Spróbowałem zamienić funkcje lewego i prawego Alta przy pomocy pliku .Xmodmap o zawartości:
keycode 64 = ISO_Level3_Shift
keycode 113 = Alt_L
keycode 124 = Alt_L
keycode 125 = ISO_Level3_Shift

Uzyskałem polskie znaki z lewym Altem prawie wszędzie: na xterminalu, w przeglądarkach, w AbiWordzie, ale jest jeden istotny wyjątek: w LibreOffice 3.5.7.2 lewy Alt działa jak dotychczas (wywołuje opcje z menu), ale prawy wprowadza standardowe znaki (bez "ogonków").

Jak wprowadzić modyfikację, żeby zmiana była skuteczna we wszystkich aplikacjach? Niemodyfikowana klawiatura z prawym Altem działa bez problemu z LibreOffice.

Moja dystrybucja to Puppy Precise Retro 5.7.1.

Strony: [1]