Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - krzysiek

Strony: [1]
1
Hardware / Wary - karta dźwiękowa Sound Blaster 16 gniazdo ISA
« dnia: Listopad 07, 2015, 13:38:20 »
Korzystam z karty dźwiękowej jak w tytule, na porcie ISA. Windows bez problemu ją obsługuje, ale w kilku dystrybucjach linuxa mam problemy z jej obsługą, podobnie zresztą jak kartę sieciową na ISA (którą zastąpiłem kartą PCI). Próbowałem konfigurować kartę dźwiękową konfiguratorem ALSA i wybierać różne dostępne karty (sb16  Creative ViBRA PnP,  legacy Probe: legacy ISA non PNP chips itd.), ale bez rezultatów.  Polecenie alsamixer daje komunikat "cannot open mixer: No such file or directory". Długo nie mogłem znaleźć rozwiązania problemu, ale trafiłem raz na forum Debiana, gdzie ktoś miał podobny problem. Spróbowałem podanych tam rozwiązań i zadziałało - wystarczyło wpisać polecenie  /sbin/modprobe snd-sb16 i od razu wszystko działa - można już uruchomić mixer i ustawić poziomy głośności (początkowo są na 0), dzięki czemu działa odtwarzanie dźwięku, midi itp. Ale tak jest tylko do czasu wyłączenia komputera - po ponownym uruchomieniu znowu trzeba wykonać te same czynności. W instrukcji dla Debiana było polecenie, które utrwalało ten efekt, ale w Warym już nie zadziałało. Nie znam się zbyt dobrze na strukturze plików konfiguracyjnych Linuxa, więc prosiłbym o pomoc co zrobić, aby /sbin/modprobe snd-sb16 i poziomy głośności alsamixer ustawić na stałe.


2
Hardware / Wary Linux 5.5 - podczerwień IRda
« dnia: Listopad 07, 2015, 13:11:09 »
Mam trochę już leciwego laptopa Aristo, który jest wyposażony w port podczerwieni. Windows bez problemu go obsługiwał i mogłem przesyłać pliki między laptopem a telefonem. W jaki sposób skonfigurować podczerwień pod Warym, aby było możliwe proste przesyłanie plików? Próbowałem coś wg różnych angielskojęzycznych instrukcji instalować i konfigurować, ale nie wychodziło i nie za bardzo rozumiem co w ogóle trzeba robić - czy wary już ma jakieś moduły i wystarczy tylko je użyć, czy trzeba jakieś zaawansowane konfiguracje wykonywać?

3
Sieci / Udostępnianie folderów w sieci - Wary Linux 5.5
« dnia: Lipiec 23, 2015, 12:55:58 »
Witam. Posiadam starego laptopa, na którego wgrałem bez problemów Wary Linux i służy mi do robienia notatek w bibliotece. Jak skonfigurować udostępnianie udziałów tego komputera w sieci, abym mógł w domu przeglądać je z pozostałych komputerów? Wary bez problemu widzi komputery z windowsem i mogę sobie podmontowywać udostępniane przez nie udziały za pomocą narzędzia w "Menu>Sieć>Pnethood Samba udziały". Ale w drugą stronę już nie potrafię udostępniać pod Linuxem, aby udziały były widoczne zarówno w komputerach z Windowsem jak i Linuxem. Laptop z routerem łączy się przewodowo przez kartę pcmcia, inne komputery są podłączone przewodowo lub bezprzewodowo. Próbowałem konfigurować sieć używając kilku narzędzi z menu Sieć, ale nic się nie udało. Próbowałem też postępować wg poradników jakie znalazłem w sieci, ale też coś nie grało, bo były pisane na starsze wersje Linuxa i chyba narzędzie się zmieniły, poza tym zwykle są to instrukcje do budowania całej domowej sieci i stawiania serwerów, a mi wystarczy na razie tylko proste udostępnienie plików, by włączyć laptopa na chwilę, przegrać szybko pliki i wyłączyć.
Na razie jak chcę przenieść plik z laptopa na stacjonarnego Waryego, to za pomocą narzędzia "Pnethood Samba Udziały" kopiuję go na komputer z windowsem, a następnie ściągam go sobie tak samo stacjonarnym, na którym już pracuję dalej.

Strony: [1]