Autor Wątek: signing could not be verified (puppy 4.21)  (Przeczytany 16368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 30, 2010, 12:31:35 »
Jakiego modemu uzywasz?
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 30, 2010, 15:43:51 »
Obecnie huawei e630 (sierrę880 dałem koledze). Na innych lapkach ten modem uruchamia mi się bezproblemowo (bez konieczności dołączania poleconej przez Ciebie aplikacji) pod puppy4.21, 4.31, 5.11. Co więcej: równie bezproblemowo uruchomił mi się pod quirky1.2 (tylko że tam miałem masę innych problemów i nie umiem sobie z nimi poradzić). Więc na 99% nie jest to raczej kwestia modemu. Aha, jak jeszcze miałem sierrę to było to samo: po prostu puppy4.0 nie chce wykryć modemu /dev/ttyUSB0. Również ręczna edycja pliku wvdial.conf nic w tej sytuacji nie pomogła no ale tego można było się spodziewać. W tej chwili piszę pod slaksem na tym lapku i korzystam z tego modemu i żadnych problemów.

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 30, 2010, 20:10:38 »
Ok!!
powoli zaczyna byc wszystko jasne.
Jeszcze jedno pytanie czy wiesz ktora wersje puppiego 4.0 uzywasz?
na bazie kernelu 2.6.21 czy 2.6.25?

Poniewaz pod 2.6.21 niestety nie bedzie dzialac :(
I tu nikt nie pomoze.......

A co do quirkiego-
sam na nim pracuje bo jest stabilniejszy od lucid puppy.
Problem z grafika wynika z tego ze barry wycial sporo sterownikow aby odchudzic  distro....

Jaka karte graficzna posiada twoj laptop?
Najlatwiej jest po prostu doinstalowac pakiet xorg full dri z bibliotek puppiego i jezeli nie masz np. karty savage s3 to duza szansa ze xorg ruszy. jedna uwaga przy quirkim- uwaga na pakiety lucid puppy- nie dzialaja poza tym moga doprowadzic do niepoprawnego dzialania quirky.......

alternatywa moze byc wary:
http://distro.ibiblio.org/pub/linux/distributions/quirky/wary-5.0/
nie testowalem
ale z zalozenia celem tego wydania jest wsparcie dla starszych urzadzen.........
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2010, 20:26:58 wysłana przez fafik »
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 30, 2010, 22:42:11 »
Oczywiście że z 2.6.21, nawet nie wiedziałem że 4.0 z 2.6.25 istnieje... Owszem, spotkałem się z opisem że huawei nie jest wspierany poniżej 2.6.24 ale myślałem że jest to wyłącznie kwestia sterów natywnych w jądrze, nie potrafiłem zresztą zweryfikować tego bom w obcych językach nieobeznany. Ale przecież sierra jest wspierana w jądrze 2.6.21 a objawy były takie same. Zresztą nawet jak nie ma sterów to modem i tak powinien być wykryty, tylko upaść przy uruchomieniu... No ale może Ty masz jednak rację a ja konsekwentnie czegoś nie rozumiem... Karta neomagic ale jak próbuję w quirky wymusić neomagic w xorgu (jest taka opcja prz pierwszym rozruchu) to nie uruchamia tylko powraca do konfiguratora xorga i koniec końców muszę uruchomić w vesa. Dobra, poszukam tego komponentu, znaczy się tych sterów graficznych, no i ściągnę to distro które mi zalinkowałeś, a potem pokombinuję. A masz jakąś linkę do pup4.0k2.6.25, bo to by wiele wyjaśniło?


Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 30, 2010, 23:49:32 »
puppy 4 -k2.6.25:
znalazlem tylko torrent:
http://linuxtracker.org/index.php?page=torrent-details&id=04ae824da3e75279cae97427888ea3f2ed81877d
Chociaz podejrzewam ze moze nie zadzialac........
kolejna sprawa to neomagic na nowszym kernelu bedzie problem z obsluga
mozesz sprobowac ten pakiet:
http://distro.ibiblio.org/pub/linux/distributions/puppylinux/pet_packages-4/xorg_xfbdev-7.3-1.pet
ale nie gwarantuje ze zadziala.
Inna sprawa to czy masz opcje zmiany ustawien w biosie dla karty graficznej (np. zmiana pojemnosci pamieci?)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2010, 23:51:24 wysłana przez fafik »
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 09, 2011, 11:00:05 »
Kwestii nieobsługiwania nowego kernela oraz małego buforu pamięci dla grafiki nie brałem pod uwagę bo bez problemu odpala slitaz k2.6.30 a nawet tinycore k2.6.33, tylko że w tych distrach nie mogę uruchomić modemu a ponieważ nie ma polskich forów więc nie mam gdzie marudzić... Ale chyba znalazłem rozwiązanie: puppy powyżej 4.0 nie obsługuje w ogóle mojego cdromu. Padaka następuje po wyjściu z linii komend, ale quirky1.2 się uruchomi pod warunkiem że do lapka będzie podłączony pendrak na który wcześniej przekopiuję zawartość płyty instalacyjnej. Poeksperymentowałem ze wszystkimi moimi instalkami i jeszcze tylko puppy4.31 udało mi się w ten sposób uruchomić a potem zainstalować. Puppy4.31 dobrze obsługuje grafikę, tylko nie widzi cdromu. Trochę mi głupio że niepotrzebnie wyskoczyłem z tym problemem, zająłem Ci czas i pobazgrałem forum, ale tyle co kombinowałem i nie zajarzyłem tej prawidłowości z nieobsługiwaniem cd. Po prostu będę musiał kupić inny cdrom na rynku wtórnym.