Autor Wątek: Bluetooth i Wi-Fi włączane wspólnym przyciskiem  (Przeczytany 11810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline alek.n

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Bluetooth i Wi-Fi włączane wspólnym przyciskiem
« dnia: Października 04, 2013, 17:59:40 »
Jedyną rzeczą w Precise 5.7.1 (frugal na  pendrive, używany na laptopie HP Compaq nx7400), która mnie denerwuje, jest problem z Bluetooth i Wi-Fi - są one włączane jednym przyciskiem. Problem polega na tym, że przycisk nie działa w Puppy (jeśli kliknie się go przed bootowaniem gaśnie po załadowaniu Puppy, jeśli kliknie się go po starcie, zaświeca się dopiero podczas zamykania...) i dotąd nie znalazłem na to sposobu. Programy do Wi-Fi i Bluetooth instalowane z repozytorium nie uruchamiają się, a przy uruchamianiu przez konsolę pojawia się błąd. Wbudowane programy wykrywają interfejs wlan0 i kartę, ładują też odpowiedni sterownik, ale "ifconfig wlan0 up" zwraca błąd "No such device". Nie pomogła instalacja urfkill, a rfkill się nie zainstalował i pozostał pusty wpis w PPM, którego nie dało się usunąć. Dziwne, bo np. w Kaspersky Rescue Disk ten przycisk działa bez problemu (środowisko graficzne KDE - podaję na wszelki wypadek, bo Puppy ma Xorg). W logu SNS pisze: "Radio Disabled by HW RF kill switch". Na Windows XP wszystko działa bez zarzutu. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Bluetooth i Wi-Fi włączane wspólnym przyciskiem
« Odpowiedź #1 dnia: Października 04, 2013, 18:26:44 »
Teraz mnie zaskoczyłeś bo nie wiem o jakim wspólnym przycisku mówisz. Temat Bluetootha był niedawno wałkowany na forum.
http://forum.puppylinux.pl/index.php/topic,713.0.html
Pojawia się pozycja w menu oraz przycisk Bluetootha na pasku. Natomiast wifi konfigurujesz naciskając ikonę 'połącz' na pulpicie, następnie wybierasz opcję 'przewodowy lub bezprzewodowy lan' po czym konfigurujesz swoje połączenie i jesteś już następnym razem automatycznie łączony z wifi.

Offline alek.n

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Bluetooth i Wi-Fi włączane wspólnym przyciskiem
« Odpowiedź #2 dnia: Października 11, 2013, 17:26:14 »
Niestety - przycisk włącza jednocześnie Bluetooth i Wi-Fi w Windows. W Precise nie wiem dlaczego, ale ten przycisk działa tylko do pewnego momentu podczas ładowania systemu, a potem nic. Nie da się skonfigurować Wi-Fi, bo, choć dziwnie to zabrzmi, urządzenie nie istnieje, a interfejs wlan0 jest wykrywany, ładowany jest też sterownik iwl3945 i na tym koniec. Próbowałem wszystkich wbudowanych programów, jeden zwrócił komunikat, że nie udało się uruchomić karty, może być wyłączona przyciskiem. Programy do Bluetooth i Wi-Fi instalowane z aktualnych repozytoriów pojawiają się w menu, ale nie uruchamiają. Próbowałem przez wiele dni, popróbuję jeszcze trochę, ale naprawdę nie wiem, co to jest. Dodam, że przycisk jest jednopołożeniowy i prawdopodobnie jego wciśnięcie wysyła sygnał aktywacyjny/dezaktywacyjny do urządzeń. W Windows bez jego naciśnięcia nie da się uruchomić ani Bluetooth, ani Wi-Fi, więc może to samo dzieje się w Puppy, tyle że w tym przypadku nie działa...

Offline damian

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Bluetooth i Wi-Fi włączane wspólnym przyciskiem
« Odpowiedź #3 dnia: Października 11, 2013, 18:37:06 »
Mam hp compaq 6730s i też mam taki przycisk. U  mnie na Puppy 5,5 precise działa przycisk od czasu zainstalowania (czyli 2-3 tygodnie).


Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Bluetooth i Wi-Fi włączane wspólnym przyciskiem
« Odpowiedź #4 dnia: Października 11, 2013, 19:40:42 »
Myślałem że chodzi o jakiś przycisk programowy, że coś kliknąć trzeba, a tutaj mamy przycisk sprzętowy. W takim razie naciśnij ten przycisk a następnie uruchom frisbee, czyli kliknij na pulpicie ikonę 'połącz', następnie 'Przewodowy lub bezprzewodowy LAN' dalej Frisbee i zobacz czy widzi jakąś sieć wifi.

Offline alek.n

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Bluetooth i Wi-Fi włączane wspólnym przyciskiem
« Odpowiedź #5 dnia: Października 14, 2013, 09:57:52 »
Mam nowe dane. Przycisk działa do momentu załadowania modułów kernela. Gdy sprawdzałem wszystkie, które mogą mieć coś z tym wspólnego, trafiłem na kilka informacji. Wszystko znajduje się w zrzutach okienek. Swoją drogą to bardzo przydatne narzędzie ;). Frisbee też nie pomaga. Może trzeba dodać rfkill do czarnej listy?

Offline alek.n

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Bluetooth i Wi-Fi włączane wspólnym przyciskiem
« Odpowiedź #6 dnia: Października 14, 2013, 10:00:45 »
Kolejne dane.

Offline alek.n

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Bluetooth i Wi-Fi włączane wspólnym przyciskiem
« Odpowiedź #7 dnia: Października 14, 2013, 10:04:01 »
I dalej...

Offline alek.n

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Bluetooth i Wi-Fi włączane wspólnym przyciskiem
« Odpowiedź #8 dnia: Października 14, 2013, 10:07:38 »
...

Offline alek.n

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Bluetooth i Wi-Fi włączane wspólnym przyciskiem
« Odpowiedź #9 dnia: Października 14, 2013, 10:08:24 »
...

Offline alek.n

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Bluetooth i Wi-Fi włączane wspólnym przyciskiem
« Odpowiedź #10 dnia: Października 14, 2013, 10:09:25 »
I to już chyba wszystko.