Autor Wątek: Witam,instalacja Puppy  (Przeczytany 6313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yatzekx@tlen.pl

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Email
Witam,instalacja Puppy
« dnia: Marca 20, 2018, 17:29:50 »
Mam pytanko dla Was pewnie proste.Zinteresowałe się tym linuxem na tyle,że postanowiłem go zainstalować na dysku . I tu jest proble.Podczas uruchamiania Puppy Lucid dostaje komunikat,że nie może znaleźć pliku lucid_5.sfs czy jakoś podobnie . W każdym razie pliku z systemem a przecież sprawdzałem plik na bootojącym pendrive jest.Puppy xenial normalnie się instaluje.Podobny problem występuje z warrym czy innymi dystrybucjami.W czym problem?

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Witam,instalacja Puppy
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 20, 2018, 22:59:05 »
Witam.
No właśnie może nie być takie proste. A w ogóle rzeczywiście nie ma na dysku tego pliku? Jeżeli naprawdę go nie ma spróbuj przekopiować ten plik z pendrajwa na dysk i wtedy spróbuj uruchomić.
.
Skoro szuka tego pliku to znaczy że zainstalowałeś w trybie frugal. Podczas instalacji dostajesz pytanie czy instalować frugal czy full, domyślnie jest frugal właśnie. Frugal jest dobry do instalacji na pendrajwie czy innych kartach sd ewentualnie na dysku gdy nie chcesz go formatować na przykład na partycji windowsowej ntfs. Natomiast jeżeli masz do dyspozycji całą partycję sformatowaną w linuksowym systemie plików wówczas lepiej zainstalować full gdyż frugal jest mniej intuicyjny oraz związany z ograniczeniami.
.
Xenial jest nowszą wersją niż Lucid, jeżeli na Twoim kompie działa dobrze warto go zainstalować.
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2018, 23:02:38 wysłana przez witek_w11 »

Offline yatzekx@tlen.pl

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Witam,instalacja Puppy
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 21, 2018, 18:09:26 »
Mogę zainstalować xenial na hdd . Tu nie ma problemów tylko , że nie działa ani taem viewer anie tight vnc i wiele innych vnc.Znalazłem stronę gdzie są pliki na poszczególne dystrybucje.Podejrzewam,że taki podział jest zrobiony bo plik z lucid może nie działać na xenialu.Czy się mylę?U mnie nie działa.Ptrzebuje jakiegoś vnc do sterowania.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Witam,instalacja Puppy
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 21, 2018, 21:29:36 »
Wchodzisz do managera pakietów:
Menu > Settings > Puppy Package Manager
Teraz klikasz na ikonkę narzędziową i dokonujesz uaktualnienia. Po restarcie PPM wpisujesz w linijkę dialogową:
vncWyskakuje ileś tam opcji do wyboru, instalujesz tą która Cię najbardziej interesuje.
.
Rzeczywiście Teamviewer13 ze strony producenta nie chce się uruchomić, nie wiem dlaczego. W Puppy Wikka jest dostępny Teamviewer9 sprzed 5 lat który wciąż działa, no w każdym razie u mnie się uruchamia.
https://sourceforge.net/projects/puppystuff/files/Internet/TeamViewer/Pobierasz pakiet pet następnie instalujesz przez kliknięcie.
.
Jeżeli używasz Xenialpupa (rozumiem że 32bit) należy pobrać uaktualnienia:
Menu > Settings > Fixbug
Menu > Settings > Xenial Updates


Offline yatzekx@tlen.pl

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Witam,instalacja Puppy
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 22, 2018, 13:32:23 »
Dobra,na raziedzięki.Ale napisz mi jeszcze , bo już prawie doszedłem.Zacząłem używać Remmina i z Puppego do windows mogę się łączyć ale z windowsa na pupiego nie bo komputer docelowy odmawia połączenia.Zarówno po protocole vnc i rdp.Firewal w puppy na wszelki wypadek wyłączony.Co jeszcze trzeba zrobić.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Witam,instalacja Puppy
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 22, 2018, 19:34:40 »
Samba nie działa?

Offline yatzekx@tlen.pl

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Witam,instalacja Puppy
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 22, 2018, 22:29:06 »
Próbowałem z sambą włączoną i wyłączoną. A inne vnc mi nie bardzo działają.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Witam,instalacja Puppy
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 23, 2018, 04:01:38 »
No masz rację że inne nie działają. A weź odpal Remminę przez konsolę oczywiście poleceniem:
remminaMoże konsola pokaże jakieś błędy. Oprócz problemów z gdk. Trochę dziwne że Samba nic nie daje.

Offline sizajtek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
    • http://www.zdronet.pl/czy-depilacja-laserowa-jest-dla-kazdego,2213,news.html
Odp: Witam,instalacja Puppy
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 26, 2018, 08:44:26 »
Hejka wam. A polecacie jakiś stabilny hosting, na którym postawiłbym Puppy? I nie chcę na virtual boxie, chce mieć z dedykowanym adresem IP.
HIT ME!