Autor Wątek: Różne wersje plików .pet i wpisy w menu.  (Przeczytany 4893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kris55555

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
Różne wersje plików .pet i wpisy w menu.
« dnia: Lipca 08, 2011, 09:50:17 »
Witam.
Dopasowywanie Puppy Linux ciąg dalszy. System Puppy 5.20, instalacja Frugal na HD,  Rox.
Często zdarza mi się się, że instalowane pliki .pet - nie instalują się - lub się nie uruchamiają. Dodaje się za to często pozycja do menu (której mimo odinstalowania pakietu nie daje sie usunąć, pozostaje wpis w menu). Czy jest sposób ? (na pewno jest :)) aby taką "martwą" pozycje usunąć z menu ? Gdzie szukać wpisów do usunięcia ?
Znalazłem co prawda pliki .pet programu do edycji menu, ale wygląda że są złe (lub od od innej wersji), i pozostaje "ręczne usuwanie wpisów.
Zauważyłem, że w plikach .pet panuje bałagan i trudno jest sie zorientować do jakiej wersji jest konkretny .pet. Jeżeli nie zostały one uporządkowane w repo to poznanie do której wersji jest konkretny plik możliwe jest jedynie po dacie stworzenia paczki. Czy jest inny sposób na sprawdzenie paczki .pet przed instalacją ?

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Różne wersje plików .pet i wpisy w menu.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 08, 2011, 17:59:41 »
w wersji 5.2.5 jest opcja remove built in packages.
w wersji 5.2 niestety jest jej brak.
Jezeli chodzi o pakiety pet to wprzypadku  wersji 5  to najczesciej problemem moga byc: brak bibliotek lub ich niekompatybilnosc. jezeli program zostal zainstalowany i sie nie chce wlaczyc - nalezy otworzyc terminal i wpisac nazwe programu. Wowczas pojawi sie komunikat o brakujacych bibliotekach i zaleznosciach.

Aby manualnie usunac program nalezy wejsc do usr/share/applications wymazac wpis programu oraz ewentualnie biblioteki (folder) programow w usr/lib oraz wpis w usr/bin
www.biq-shop.com
www.biq.cc