Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mops

Strony: [1]
1
Instalacja systemu / Odp: Instalacja Puppy 5.1.1 - problem
« dnia: Października 16, 2010, 22:27:34 »
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Generalnie - mam dysk (20GB), więc cały problem będzie dotyczył klasycznej instalacji (na HD, a nie frugall). Chcę mieć tylko jeden system operacyjny (Puppy).
Po zainstalowaniu wer. 5.1- po raz pierwszy, przy restarcie laptopa ekran był czarny. Nie pojawiło się menu Gruba.
Powtórzyłem instalację niższej wersji (4.3.1) - Puppy zainstalował się prawidłowo i lapek wystartował. Następnie 'nadpisałem' wersję 5.1. I chciałem być 'sprytny': żeby nie instalować nowego Gruba - oszukałem instalatora i powiedziałem: zainstaluj Gruba na pendrive (albo flopp). W tej sytuacji, przy starcie laptopa otrzymałem komunikat: 'Grub loading, please wait... Error 15'
Zaczynam mieć tylko jedną wątpliwość: w trakcie instalacji, gdy pytania dotyczyły miejsca instalacji Gruba - zawsze podawałem: 'mbr'. Może w tym jest problem?

2
Instalacja systemu / Odp: Instalacja hez cd-romu
« dnia: Października 16, 2010, 19:24:01 »
Wydaje mi się, że najprostsza metoda w przypadku "beznapędowca" - to podłączenie dysku laptopa poprzez "przejściówkę" IDE/ATA 2,5"->3,5" do komputera wyposażonego w CD i wykonanie instalacji na dysk laptopa (Frugall lub klasyczna - wybór należy do Ciebie). Następnie zamontowanie dysku do laptopa i 1-sze uruchomienie już z lapka. Oczywiście - udało mi się w taki sposób zainstalować wersję 4.3 .  Problem z instalacją wer. 5.1 (też mam Portege'a - 3490) wynika prawdopodobnie z wyższej wersji Gruba dołączanej do 5.1.  Wspomniana przejściówka jest do kupienia za kilka złotych na Allegro.  Ale Ty to wszystko już chyba wiesz od dawna. Pozdrawiam.

3
Instalacja systemu / Instalacja Puppy 5.1.1 - problem
« dnia: Października 16, 2010, 19:15:19 »
Notebook Toshiba Portege 3490CT. Jest to tzw. "beznapędowiec". Zainstalowałem Puppy wer. 4.3 korzystając z "przejściówki" IDE/ATA 2,5"->3,5".  Instalacja na dysk HD (klasyczna). System działa OK. Teraz postanowiłem przejść na wersję Puppy 5.1.1. Wykonałem instalację analogicznie do instalacji wer. 4.3, a więc:
- podłączyłem dysk laptopa do komputera stacjonarnego posiadającego napęd CD
- uruchomiłem instalację na dysk HD laptopa, jako instalacja klasyczna.
- instalacja zakończyła się OK.

Jednakże po zamontowaniu dysku do laptopa - system nie zabootował się. Podejrzewam, iż powodem może być inna (nowsza) wersja Gruba w wyd. 5.1.1 i mój (mojego laptopa) BIOS sobie z nią nie radzi.

Moje pytania:
- czy jest metoda, która pozwoliłaby upgradować Puppy 4.3 do 5.1 bez instalacji nowego Gruba?
- w laptopie mama dysk 20GB, a więc mógłbym go spartycjonować na np. 2 partycje po 10GB. Jedną przeznaczyć na system, a drugą na 'user'. Czy to ma sens?
- czy, instalując na dysk HD (klasycznie) nie powinienem utworzyć stałej partycji wymiany (swap)?

4
Dla początkujących / Odp: Power Off
« dnia: Grudnia 09, 2009, 22:12:28 »
Dziękuję fafik za odpowiedź.
Czy mogę zadać jeszcze pytanie (pewnie banalne)?
Mój sprzęt to laptop Toshiba Portege 3480 (CPU 600MHz SpeedStep, RAM 192MB, dysk CF 2GB na adapterze IDE/ATA). Dysk spartycjonowałem tak, że wydzieliłem
- ext3 o wielkości 1,7GB
- swap na pozostałej przestrzeni.
I teraz problemy:
- Po pierwszym odpaleniu systemu wydaje mi się, że partycja swap nie jest zamonotowana. Czy tak jest w   rzeczywistości? Czy należy ją dodać do tablicy montowania 'ręcznie'?
- Jeśli mam partycję ext3 o wielkości 1,7GB, to jakiej wielkości plik save_pup.2fs poleciłbyś? (zależy mi na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej powierzchni)

5
Dla początkujących / Power Off
« dnia: Grudnia 08, 2009, 21:32:53 »
Wykonałem właśnie instalację "Puppy" (4.3.1):
- na laptopie "beznapędowcu"
- z kartą CF (2GB) w adapterze IDE/ATA (a więc prawie SSD)
Jest fajnie, tylko na "dzień dobry" zauważyłem, że nie działa mi "Power off" systemu. Czy konieczne jest ściągnięcie jakichś pakietów (coś na wzór ACPI windowsa), aby zamykał się system z wyłączeniem zasilania?

Strony: [1]