Autor Wątek: Ikony programów w pasku koło zegara nie załadowują się przy starcie systemu.  (Przeczytany 3203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sz4m4nPL

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
    • Email
Witam ponownie. Problem polega na tym, że przy starcie systemu nie wszystkie ikony w pasku koło zegara mi się ładują. Wygląda to różnie, bo różne ilości i różne ikony się nie ładują, a czasem się zdarzy, że załadują się wszystkie. Wygląda to np. tak:

http://zapodaj.net/21074b8121654.jpg.html  - Tym razem brak ikony tarczy od firewall'a

restart xservera pomaga za pierwszym, lub którymś z kolei razem. Czy można ustawić, zmienić czas w jakim te ikony będą się ładowały, lub nakazać mu jakoś odświeżenie tego miejsca po np 30 sec. po załadowaniu systemu. Nie wiem też, czy problemem nie jest mój komputer. Używam tego linuxa ( tahr 32bit LXDE live usb ) na zabytkowym kompie ( Intel Celeron 2.0 Ghz, 1768 MB RAM ) Jakie w ogule mój linux może mieć wymagania? Może nie starcza mu zasobów systemowych i ikony te nie ładują się prze starcie i dużym obciążeniu komputera ( zgaduje ). internet się np. tragicznie przegląda, jeden wielki pokaz slajdów.
Linux Tahr LXDE ( LxPuppy ) 32bit, live usb.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Witam.
U mnie na c2d 2,33GHz 2Gb ram jest to samo ale mam wrażenie że to nie kwestia proca ani ramu chyba raczej grafy (u mnie integra).
Moim zdaniem coś za dużo u Ciebie jest różnych problemów ale i tak jesteś lepszy ode mnie bo ja na tym systemie w ogóle nie potrafię się dostać do internetu. To miło że ktoś zrobił modyfikację systemu ze środowiskiem LXDE ale jeszcze milej by było gdyby to działało. Wiem że to może być denerwujące bo dokonałeś wyboru swojego ulubionego środowiska, jednak dojrzałem do zaproponowania Ci abyś jednak zwrócił się w kierunku oficjalnych wydań z klasycznym środowiskiem JWM, przynajmniej grafa nie będzie się sypać i z netem nie będzie problemów. Dopiero jak okrzepniesz na oficjalnych wydaniach wówczas dasz już radę powalczyć z remiksami.

Offline Sz4m4nPL

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
    • Email
Trochę mam tych kłopotów, ale już powoli sobie z tym radzę. Nie mam pojęcia jaka jest między tym zależność, ale ikonki zaczynają świrować jak zmienię język na PL. Ściągnąłem paczkę spolszczającą i po przestawieniu na PL ikonki nie zawsze się ładują, po zmianie z powrotem na EN, wszystko gra. Może przypadek, ale jeszcze potestuję, żeby to wykluczyć. Na pewno zamelduje o wynikach, dla innych użytkowników, bo wiem jak denerwujące są takie szczegóły, zwłaszcza dla tak niecierpliwych ludzi jak ja.  :D 
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2015, 02:20:45 wysłana przez Sz4m4nPL »
Linux Tahr LXDE ( LxPuppy ) 32bit, live usb.