Autor Wątek: Jaki komunikator z DZIAŁAJĄCĄ obsługą Facebooka?  (Przeczytany 5756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sz4m4nPL

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
    • Email
Jaki komunikator z DZIAŁAJĄCĄ obsługą Facebooka?
« dnia: Grudnia 23, 2015, 01:14:26 »
Witam! Czy ktoś może mi polecić jakiś komunikator na którym będzie działał Facebook? Mam puppy sahr 6.0 i od kiedy Facebook wyłączył XMPP, nie łączy mi się ani pidgin, ani kadu, ani żeden inny w repo. Kadu bardzo mi się podobał ze względu na ilość obsługiwanych sieci, ale niestety... nie działa. >:(
Linux Tahr LXDE ( LxPuppy ) 32bit, live usb.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Jaki komunikator z DZIAŁAJĄCĄ obsługą Facebooka?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 24, 2015, 22:40:44 »
Witam.
Do Pidgina jest Purple-Facebook Plugin który podobno potrafi sobie poradzić z problemem. Poszukaj w repo Tahra.

Offline Sz4m4nPL

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Jaki komunikator z DZIAŁAJĄCĄ obsługą Facebooka?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 25, 2015, 16:17:35 »
No jest tutaj opis nawet.
http://www.linux.pl/publikacje/artykuly/93-oprogramowanie/200-pidgin-wlaczenie-obslugi-wiadomosci-facebook
Już kiedyś próbowałem, ale pierwsza komenda mi nie idzie
"deb http://download.opensuse.org/repositories/home:/jgeboski/<wersja> ./"
bo pisze " No such file or directory ", a jestem zbyt zielony żeby to przeskoczyć. Mam linux tahr LXDE, więc mam stosować się chyba do tej instrukcji dla Ubuntu, bo mam system zbudowany na jego pakietach?
Linux Tahr LXDE ( LxPuppy ) 32bit, live usb.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Jaki komunikator z DZIAŁAJĄCĄ obsługą Facebooka?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 25, 2015, 16:26:24 »
Najpierw spróbuj namierzyć w PPM czy nie ma takiego pakietu i zassać z ewentualnymi zależnościami. Jeżeli nie da rady wówczas plan B czyli tak jaki piszesz rozwiązanie dla Ubuntu. Jeżeli to wszystko nie pomoże wówczas w ostateczności kompilacja ze źródeł.
.
Zanim zaczniesz pobierać z PPM uaktualnij jeżeli ostatnio tego nie robiłeś.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 25, 2015, 16:29:05 wysłana przez witek_w11 »


Offline Sz4m4nPL

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Jaki komunikator z DZIAŁAJĄCĄ obsługą Facebooka?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 25, 2015, 17:04:30 »
Na zaktualizowanym PPM niestety brak paczki. Teraz próbowałem wykonać pierwszy krok z poradnika, z pod linku który podałem, czyli w terminali " deb http://download.opensuse.org/repositories/home:/jgeboski/xUbuntu_14.04 ./ " dostaję odpowiedź " command not found ". Tak więc w tej chwili stoję w miejscu.
Linux Tahr LXDE ( LxPuppy ) 32bit, live usb.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Jaki komunikator z DZIAŁAJĄCĄ obsługą Facebooka?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 25, 2015, 17:29:02 »
Przecież w podanym adresie masz różne pakiety które możesz pobrać ręcznie:
http://download.opensuse.org/repositories/home:/jgeboski/xUbuntu_14.04Teraz przechodzisz do katalogu 'i386' (bo zapewne masz system 32bit) i pobierasz interesujący Cię pakiet deb, następnie instalujesz poprzez kliknięcie.
.
Masz zainstalowany oficjalny Tahr do którego zainstalowałeś LXDE czy też którąś z odmian z gotowym środowiskiem? Jak możesz zalinkuj instalkę bo chcę mieć pewność że mówimy o tym samym systemie.

Offline Sz4m4nPL

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Jaki komunikator z DZIAŁAJĄCĄ obsługą Facebooka?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 25, 2015, 17:46:50 »
Mam zainstalowany tahr z gotowym już środowiskiem LXDE i wersję oczywiście 32 bit. Wszedłem w ten link jak mówiłeś, potem w katalog " i386 ", wszystko się ładnie zainstalowało, ale nie widać jakichkolwiek zmian. Poza tym, po co oni podali tak obszerny poradnik z komendami do konsoli skoro wystarczy wejść w link i pobrać plik?
Linux Tahr LXDE ( LxPuppy ) 32bit, live usb.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Jaki komunikator z DZIAŁAJĄCĄ obsługą Facebooka?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 25, 2015, 18:04:27 »
Zresetowałeś Pidgina i dokończyłeś konfigurację zgodnie z opisem? Tak rozbudowany poradnik jest związany z dodawaniem repozytorium do Debiana czy Ubuntu, w przypadku Puppiego to nie ma sensu, łatwiej pobrać i zainstalować ręcznie. Puppy jest zbudowany z pakietów Ubuntu ale działa zupełnie inaczej. Ale rzeczywiście może być tak że brakuje jakichś zależności.
.
Który konkretnie system z LXDE używasz bo jest obecnie kilka równoległych projektów?

Offline Sz4m4nPL

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Jaki komunikator z DZIAŁAJĄCĄ obsługą Facebooka?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 25, 2015, 18:32:00 »
No tam już w dalszej części konfiguracji nie widzę nic poza tym, żeby zresetować pidgina i powinna się pokazać opcja w wyborze konta Facebook bez (XMPP). Jeśli chodzi o to jaką mam dokładnie wersje, to jest to druga pozycja z listy. http://sourceforge.net/projects/lxpup/files/
Linux Tahr LXDE ( LxPuppy ) 32bit, live usb.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Jaki komunikator z DZIAŁAJĄCĄ obsługą Facebooka?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 25, 2015, 18:45:09 »
Tak, to prawda więcej nic nie ma ale zawsze można popełnić prosty błąd, na przykład nie zrestartować aplikacji. Spróbuj jeszcze uruchomić Pidgina przez konsolę, może sypnie jakimś błędem chociaż wątpię. Czyli masz najnowszy Lxpup, pae czy nopae?

Offline Sz4m4nPL

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Jaki komunikator z DZIAŁAJĄCĄ obsługą Facebooka?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 25, 2015, 19:05:24 »
Wersja no-PAE. Uruchomienie przez terminal nie dało żadnych błędów. Ciężki temat... Jak się kiedyś będziesz nudził, to może zainstaluj sobie tego linuxa na penie ( 3 min roborty ) i spróbujesz to ogarnąć stacjonarnie. Ja to już katuje od ponad miesiąca i nie mam sposobu na to, żeby mieć komunikator facebooka na pulpicie >:(   
Linux Tahr LXDE ( LxPuppy ) 32bit, live usb.