Autor Wątek: Libre Office 3.3.sfs wersja Polska  (Przeczytany 18767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mr_Sparrow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Libre Office 3.3.sfs wersja Polska
« Odpowiedź #15 dnia: Października 19, 2013, 09:34:00 »
W systemie sa zainstalowane dbus-1.2.4.2permissive, dbus_DEV-1.2.4permissive, dbus-glib-0.78 i dbus-glib_DEV-0.78

W repo wary5 instalator znalazł wersje 0.82-w5 ostatniej z tych bibliotek.



Polski pakiet zainstalowany. Mimo to przy próbie uruchomienia wyświetla się komunikat:

Vauillez patienter pendant le lancement de l'application



Po próbie uruchomieni z konsoli. Komunikował o braku JRE oraz libdbus-glib-1.so.2 (/opt/libreoffice4.0/program/soffice.bin: error while loading shared libraries: libdbus-glib-1.so.2: cannot open shared object file: No such file or directory

). Doinstalowałem z PETa jre-1.7u15-i586. O javę już nie krzyczy tylko o ten ostatni, jednak PPM go nie znajduje.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Libre Office 3.3.sfs wersja Polska
« Odpowiedź #16 dnia: Października 19, 2013, 14:34:51 »
W systemie sa zainstalowane dbus-1.2.4.2permissive, dbus_DEV-1.2.4permissive, dbus-glib-0.78 i dbus-glib_DEV-0.78

Niepotrzebnie instalujesz pakiety budowlane czyli dev. Ładnie wypisałeś nazwy pakietów za wyjątkiem końcówek co może mieć duże znaczenie gdyż w repo dostępne są z literkami 'w' dla Warego oraz 'q' dla Quirkego. Jeżeli zainstalowałeś niewłaściwe mogą nie zadziałać. Pamiętałeś o restarcie kompa? Tutaj masz dla Warego:
http://distro.ibiblio.org/quirky/pet_packages-wary5/dbus-1.2.4.2permissive-1-w5.pet
http://distro.ibiblio.org/quirky/pet_packages-wary5/dbus-glib-0.82-w5.pet
.
O Javę się nie martw bo ma pokładową, ważny jest dbus.

Offline Mr_Sparrow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Libre Office 3.3.sfs wersja Polska
« Odpowiedź #17 dnia: Października 19, 2013, 17:45:10 »
Tych bibliotek chyba jednak nie było (zasugerowałem się tym że są zaptaszkowane w PPM, ale jak kliknąłem to się spytało czy instalować... Nie miały oznaczeń ani q ani w). Pierwszą zainstalowałem z PPM, drugą z załączonego linka (Instalator uparcie tweirdził że musi doinstalowac "permisive" który własnie wcześniej zainstalowałem i na dodatek nie mógł go znaleźć w wersji innej niż q, mimo że na liście było opisany jako w).
Libre Office pojawił sie w menu i działa. Dzięki.