Autor Wątek: Pup MTP - dostęp do partycji androidowych - po USB (starsze szczeniaki ONLY)  (Przeczytany 2971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
UWAGA!!! To jest TYLKO dla starszych szczeniaczków (np. serii 5xx, 32 bity, czyli np. Precise 5.6.1 itp.), które nie mają jeszcze "fabrycznie" wbudowanej możliwości współpracy z podłączonymi "po kabelku USB" telefonami/partycjami/kartami androidowymi.


Tutaj sznureczek do paczuszki, która zawiera wszystkie potrzebności:

https://yadi.sk/d/A3QbJiJtZqw4YA

Po zainstalowaniu wszystkich zawartych w paczuszce składników Puppy Linux Precise 5.6.1 (oraz wiele innych 32-bitowych) powinien mieć dostęp do plików i folderów (oczywiście po kabelku USB). Ikonka startowa programu dostępowego pojawi się w Menu --> System plików --> Pup MTP MTP device access.

Jest dostęp do całego urządzenia (zarówno do pamięci wewnętrznej telefonu, jak i karty SD), po podpięciu kabelka należy oczywiście zatwierdzić dostęp na ekranie telefonu. Po podłączeniu i zamontowaniu bardzo dużych pamięci lub telefonów z dużą ilością danych/plików/podfolderów proponuję (ewentualnie) odczekać pewien czas, aby to wszystko "samo" się pod maską zobaczyło/dotarło i wzajemnie zaakceptowało (= najlepiej odczekać 1 lub nawet 2 minutki).

Wczoraj potrzebowałem przesłać coś kabelkiem to telefonu mojej siory (= jedyny srajfon, jaki istnieje w naszym domu). Działa spox, przetestowane, polecam.

Nowsze szczeniaczki, np. Xenialpup (32/64) nie muszą nic doinstalowywać, bo dostęp do telefonów jest już wbudowany (Menu --> System plików --> itd. ...).


Proszę jednakże pamiętać, żeby w momencie nawiązywania połączenia "po kabelku" ekran telefonu był oczywiście ODBLOKOWANY.

« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2021, 06:26:40 wysłana przez Asgard »
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)