Autor Wątek: Czkawka, skaczący scroll w Firefox.  (Przeczytany 10441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline safbot1st

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Email
Czkawka, skaczący scroll w Firefox.
« dnia: Listopada 20, 2017, 19:53:50 »
Witam, jestem sabot1st, jestem nowy na forum polskim, a Puppy używam od lat.

Czy ktoś z Was orientuje się, dlaczego tak tnie scrollowanie w firefoxie?

Tahrpup 5.0.1, Asus A6000, touchpad, firefox 45.0.2.

W chrome "czkawka" nie występuje, ale daleko mu do płynności windowsa XP.

Co innego, że w XP mam specjalistyczny sterownik synaptics, któremu można ustawić polling z 100 do 200 próbek.
W Tahrpup mam flsynclient i tylko 1 opcję - Vscrolldelta - ustawiam 100.
Czy jest lepszy sterownik dla puppy?

Mam inne pytania. np. czy występuje specjalny sterownik do grafiki SIS mirage? Obecnie muszę pracować na vesa i czuję się trochę jak w czasach programowania grafiki BGA w C++ - "drewno".
Mój xorg.conf zawiera tylko:
#110627 remove...
##server can find BusID automatically, comment out...
#Section "Device"
# Identifier "Card0"
# Driver "vesa" #card0driver
# VendorName "Unknown Vendor"
# BoardName "Unknown Board"
## BusID "PCI:0:2:0" #card0busid
#EndSection

Czyli zakładam, że dostaję vesę z "automatu"?...

Pozdrawiam,
safbot1st
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2017, 20:02:27 wysłana przez safbot1st »

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Czkawka, skaczący scroll w Firefox.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 14, 2017, 02:22:06 »
Witam.
Wybacz że teraz odpowiadam bo mam problemy zdrowotne zniechęcające mnie do aktywności a później po prostu zapomniałem.
Najpierw trochę nieścisłości. Rozumiem że chodzi o system Tahrpup 6.0.1, jeżeli używasz któregoś z systemów serii 5 wówczas sprostuj. Owszem, masz w swoim systemie sterownik Synaptics w wersji 1.7.4. Po prostu myślisz po windowsowemu gdzie pod pojęciem sterownika rozumiemy również przyspawaną do jego obsługi aplikację natomiast w Linuksie często jest zainstalowany sterownik który sobie działa (lub nie) natomiast do jego konfiguracji możemy używać różnych aplikacji albo po prostu ręcznie edytować pliki konfiguracyjne jeżeli wiemy co robimy. Zgaduję że właśnie ubogość aplikacji Flsynclient jest tutaj dla Ciebie rozczarowująca. Więc tak, wejdź do repo:
Menu > Ustawienia > Puppy Manager Pakietów
Teraz dokonaj aktualizacji repo, każdorazowo trzeba Enterem potwierdzać kolejne kroki. Po zaktualizowaniu wpisz w linijce dialogowej:
synapticsWyświetli Ci się ileś tam pakietów, między innymi nowsze wersje sterownika, w momencie gdy robię ten wpis jest sterownik w wersji 1.8.2. Oprócz tego pokaże Ci się inna aplikacja do obsługi sterownika mianowicie Gsynaptics która jest chyba nieco bogatsza od  Flsynclienta. Jeżeli ją zainstalujesz nie pokaże Ci się ona w menu, dostęp do niej uzyskasz klikając plik:
/usr/share/applications/gpoiting-device-settings.desktop
No dobra ale mogą być jeszcze inne powody tych problemów.
1.Zainstaluj uaktualnienie samego systemu. Kliknij na pulpicie ikonę 'quickpet' i w zakładce 'info' uruchom 'tahrpup updetes'.
2.Problem może stwarzać sam Firefox. Można spróbować nieco starszą wersję przeglądarki, na przykład przez ostatni rok miałem problemy z przeglądarką Seamonkey2.40 której na kilku sprzętach po prostu nie dało się używać więc wrzuciłem wersję 33.1 i było dobrze. Być może na Twoim sprzęcie akurat 45.0.2 sprawia jakieś problemy natomiast cofnięcie się o numerek czy dwa może poprawić sytuację. Z doświadczenia wiem że na starszych sprzętach objawy tego typu poprawia wyłączenie w ustawieniach przeglądarki płynnego przewijania o ile takie rozwiązanie jest dla Ciebie do przyjęcia.
------------
Nie. Domyślnie jest Xorg natomiast ten fragment pliku który wrzuciłeś jest poprzedzony krzyżykami więc ignorowany więc Vesa nie działa. Wejdź w Hardinfo:
Menu > System > Hardinfo
Kliknij po lewej 'Urządzenia PCI', po prawej poszukaj 'VGA compatible controller' chodzi o wersję tego SISa. Opisz dokładniej co sie dzieje z tą grafą.

Offline Artemis

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Czkawka, skaczący scroll w Firefox.
« Odpowiedź #2 dnia: Października 09, 2018, 17:20:50 »
W sumie podepne sie, ale co jezeli mam identyczny problem w Chrome?

Offline safbot1st

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Czkawka, skaczący scroll w Firefox.
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 31, 2020, 00:04:52 »
Witek, świetnie, że się odezwałeś. To znaczy, że jednak coś się dzieje na tym forum.
Już dawno popsułem tego ASUSa 6000 :D Teraz siedzę na Tośce L30-134 + Puppy Tahr 6.0.5
Będę się dopytywał co można tu jeszcze działać i usprawnić.
Póki co zobaczę jak te wskazówki z 2017.
Trzymaj się i zdrowia!!!
Pozdro, Olek


Offline safbot1st

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Czkawka, skaczący scroll w Firefox.
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 31, 2020, 13:35:01 »
W Chrome Wersja 32.0.1700.77 mam teraz tak, że scroll skacze co linię.
Włączałem w chrome://flags Płynne przewijanie i ... płynnie przewija ale co linię.
Fslclient wywołuję przez Menu->ustawienia ->mysz i keyboard->Touchpad->Scrollowanie...→
i tu zonk → czego bym nie ustawił to ustawienia są olewane przez OS. Nawet po reboot. :(

?

Offline safbot1st

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Czkawka, skaczący scroll w Firefox.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 05, 2020, 13:04:27 »
Jest opcja zmieniać jasność ekranu? Przypominam Toshiba stallite L30-134. :D ;D