Autor Wątek: Jak używać znaczników i konsoli  (Przeczytany 2780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Inżynier to pewien stan umysłu a nie tytuł.
    • Zobacz profil
    • Email
Jak używać znaczników i konsoli
« dnia: Listopada 02, 2016, 13:05:07 »
W dobrym tonie jest by nowy użytkownik  przywitał się i pokazał to czym w danym momencie dysponuje się a mianowicie jaki Linux posiada , a dopiero potem naświetlał swój problem.
Ale żeby pokazać co mamy należy zaznajomić użytkowników z konsolą.Nic strasznego.Panel sterowania →emulator terminala →terminal , zaloguj się
  [grzegorz@manjaro ~]$    lub jako root , administrator za pomocą hasła wygenerowanego podczas instalacji systemu    su       
i dalej
      uname -ajaki  masz system
   sudo lshwjaką masz maszynę , komputer, jeżeli konsola powie że nie zna polecenia zainstaluj  lshw
   sudo pacman -S lshwPrzejrzałem wiele wątków na tym forum , bo uważam że tak należy zanim zada  się pytanie ,( skraca to czas pomocy ) , jest również wujek Google , i tylko gdzie nie gdzie nawet Ci już mocno zaawansowani użytkownicy , nie stety nie używają
     ,
       ,
  ,
 
Cytuj
     
,

Cytuj
    przez co publikowane wątki są PUSTE ,  nie widać w nich problemu zaznaczonego przez piszących ,  nie wzbudzają zainteresowania pozostałych forumowiczów.     

Nie jestem alfą , omegą ,inie zamierzam wymądrzać się , jeśli chodzi o Linuxa , przerobiłem , Mandrivę , Ubuntu , Open Suse , Manjaro i teraz obok tego ostatniego Pappy Precise .
Zaznaczanie tekstów   jest bardzo pomocne , szczególnie dla nowicjuszy i nie tylko. Ja od początku pracy, zabawy z Linuksem większość jak nie wszystkie wykonane operacje w konsoli zapisuję sobie w Libre Office Writer , zapisuję w odpowiednim katalogu, co skutkuje osobistą bazą wiedzy.
Forum  oraz wątki  z tak małymi zmianami będzie bardziej przejrzyste.
Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło a uzyska się wiele pomocnych odpowiedzi chociażby jak  :
   http://forum.archlinux.org.pl/viewtopic.php?id=4   
Zapraszam również na stronę
     http://linuxiarze.pl/ 
Pozdrawiam
Grzegorz





Grzegorz