Autor Wątek: Spolszczony puppy  (Przeczytany 11710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kapitannemo8517

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • Email
Spolszczony puppy
« dnia: Czerwca 07, 2016, 19:06:20 »
Napiszcie, która wersja puppy linux jest najlepiej spolszczona i skąd pobrać pakiety językowe?

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Odp: Spolszczony puppy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 07, 2016, 20:44:34 »
Nie wiem akurat, która jest najlepiej spolszczona.

Ja używam tego spolszczenia:

http://distro.ibiblio.org/quirky/pet_packages-noarch/langpack_pl-20130524.pet

razem z nieco starszym ubuntuzgodnym Puppy Linux Precise 5.6.1 i w podstawowym systemie praktycznie nie widuję niczego "po nie polsku", ale mam jeszcze dodane spolszczenia Gnome (wraz z kompletem interesujących mnie spellerów PL, DE. RU), mimo że nie mam oczywiście Gnome, jednak część znanych i potrzebnych mi programów jest gnomepochodna, np. Pidgin, więc i on mi działa po polsku).

Tu na forum pisuje kolega robwoj, który zrobił to spolszczenie (to naprawdę kawał bardzo ciężkiej, żmudnej, odpowiedzialnej roboty, wiec szacun wielki bardzo). Może ci coś podpowie. Wydaje mi się, że to powyższe może być najnowsze. 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2016, 20:47:18 wysłana przez Asgard »
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)

Offline kapitannemo8517

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Spolszczony puppy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 07, 2016, 20:47:14 »
A do jakiej wersji puppy to spolszczenie pasuje?

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Odp: Spolszczony puppy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 07, 2016, 20:49:40 »
Powinno pasować do każdej wersji Puppy Linuksa. Link, który zapodałem, jest akurat z repo od Qirky.
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)


Offline kapitannemo8517

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Spolszczony puppy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 08, 2016, 20:30:52 »
Zainstalowałem Fatdoga64 i ściągnąłem z distro.ibiblio langpack_pl. Jak zainstalować tego "pet-a" i jak spolszczyć przeglądarkę chrome?

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Odp: Spolszczony puppy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 08, 2016, 21:46:24 »
Klikasz 1x lewym klawiszem myszy na paczce spolszczającej i zatwierdzasz, że chcesz toto zainstalować. Po zakończeniu instalacji powinien Ci się wyświetlić komunikat (chyba nawet w języku polskim, o ile dobrze pamiętam). Pozostaje jedynie wejść do bodajże configure (jest taka ikonka na Pulpicie, u góry), a potem pierwszy klawisz od góry, taki z literką "A" ("configure ... country" bodajże). Ustawienia lokalne: "pl_PL Poland", strefa czasowa "Europe/Warsaw", klawiatura "pl (poland)". U mnie są jeszcze zaznaczone oba ptaszki dodatkowe (zegar sprzętowy UTC oraz samowłączanie NumLock przy starcie).  Na końcu dajesz OK i restartujesz iksy (lub po prostu restartujesz cały komputer/system).

Jeżeli będziesz mieć spolszczenie zainstalowane i włączone, to Chrome też powinno samoczynnie przejść na język polski (bo spolszczenie Chrome jest już "fabrycznie" wtopione w tę przeglądarkę).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2016, 21:54:32 wysłana przez Asgard »
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)

Offline kapitannemo8517

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Spolszczony puppy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 09, 2016, 15:35:49 »
Kliknąłem na langpacka i pojawił się komunikat:

No run action specified for files of this type (application/pet) - you can set a run action by choosing `Set Run Action' from the File menu, or you can just drag the file to an application.

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Odp: Spolszczony puppy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 09, 2016, 16:54:59 »
Doczytałem na stronie Fatdoga64, że jego najnowsze wersje nie obsługują już paczek *.pet (bo starsze Fatdogi64 jeszcze to obsługiwały), a jedynie *.tgz oraz *.sfs. Rozprułem spolszczenie do postaci foldera i przekonwertowałem tenże folder na paczkę *.sfs (obie operacje robiłem z prawokliku, bo mam u siebie dokoptowane narzędzie RightClick, czy jakoś tak). Nie mam pojęcia, czy to u Ciebie zadziała, ale wrzucam (a nuż zdarzy się cud):

https://yadi.sk/d/6L5ZPuWesNxXe


1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)

Offline kapitannemo8517

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Spolszczony puppy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 09, 2016, 17:47:40 »
Kliknąłem PMM i wybrałem Load SFS na langpacku, następnie uruchomiłem Fatdog64 Control Panel, ale tam są tylko języki: angielski, dansh Danish, Tagalog. Myślałem, że jak wczytam SFS-a to pojawi się język polski.

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Odp: Spolszczony puppy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 09, 2016, 18:29:20 »
Nigdy nie wiedziałem na oczy Fatdoga64. Jeśli zainstalowałeś SFS (chyba powinno wystarczyć kliknięcie na pliku *.sfs, a potem zgodnie z poleceniami wyskakującymi na ekranie), to po zrestartowaniu iksów (lub całego systemu/kompa) język polski raczej powinien się pojawić w menu wyboru, ale może ktoś jeszcze Ci coś podpowie.
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)

Offline SFR

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Spolszczony puppy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 10, 2016, 16:43:27 »
Fatdog ma własne langpacki (w zależności od wersji, np. fd64-nls_702.sfs):
http://distro.ibiblio.org/fatdog/sfs/700/
Chyba, że używasz najnowszej Alphy (FD-710a2), to tutaj:
http://distro.ibiblio.org/fatdog/iso/alpha/710a2/

W Fatdogu SFS'y instaluje się w następujące sposoby:
1. Prawoklik -> Load SFS
2. Control Panel -> System -> System SFS Loader

Pierwszy sposób instaluje tylko na daną sesję, natomiast używając drugiego możesz ustawić automatyczne ładowanie przy każdym starcie systemu.

Osobiście używam Fatdoga wyłącznie w wersji angielskiej, więc trudno mi powiedzieć w jakim stopniu spolszczy ci to system...

Pozdro!

Offline robwoj44

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Spolszczony puppy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 19, 2016, 22:17:53 »
Najlepiej spolszczone są wszystkie wersje puppy przywołane w poniższym wątku
http://forum.puppylinux.pl/index.php?topic=346.msg2249#msg2249