Autor Wątek: przeglądarka w slako-puppy  (Przeczytany 3054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline linlook

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
przeglądarka w slako-puppy
« dnia: Lutego 21, 2015, 18:07:01 »
Jak zainstalować nową wersję firefox w slako-puppy ?
Mój firefox 15  wysyła mi przeciwstawne sygnały , po pierwszym uruchomieniu pokazuje komunikat " nie masz najnowszej wersji przeglądarki" , a jak sprawdzam w pomocy to pokazuje  " Firefox is up to date " jak mam to rozumieć ?!

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: przeglądarka w slako-puppy
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 21, 2015, 21:05:10 »
Skoro teraz używasz Slacko dobrze by było gdybyś napisał która wersja gdyż to ułatwia namierzenie problemu. No więc w przypadku Slacko Firefox tak ma dlatego uaktualnienie najlepiej dokonać ściągając ze strony producenta najnowszego Ff pl.
https://www.mozilla.org/pl/firefox/new/
To jest spakowany plik dlatego należy go rozpakować poprzez kliknięcie a następnie zaznaczenie wszystkich elementów. Po rozpakowaniu powstanie katalog o nazwie 'Firefox'. Teraz zamykasz starego Ff i wykasowujesz go. Zawartość do usunięcia znajduje się w katalogu /usr/lib/firefox-15 o ile dobrze podałeś wersję Ff, wchodzisz do tego katalogu i usuwasz wszysko. Następnie otwierasz ten katalog który wcześniej rozpakowałeś i kopiujesz wszystko do tego opróżnionego katalogu. Teraz uruchamiasz Ff i masz nową wersję pl którą odtąd będzie można uaktualniać. Gdyby coś nie tak napisz która wersja Slacko.
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2015, 21:08:33 wysłana przez witek_w11 »