Autor Wątek: Gry na puppiego  (Przeczytany 10900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiek998

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
    • Email
Gry na puppiego
« dnia: Maja 27, 2010, 06:45:46 »
Witam, od jakiegoś czasu posiadam tego linuxa. Na dzień dzisiajszy komputer nie jest podłączony do internetu, gdyż musiałbym sobie dokupić router. Pomyślałem, że zainstaluje jakieś gry...

I tu okazało się, że jedyną działającą było duke nukem z forum i jakiś tam pasjans. Przypadkowo natknąłem się na WINE - dzięki któremu można uruchamiać programy spod windows. Jak się jednak okazało, żadna gra nie działa, a dokładniej błędy przy uruchamianiu itp (próbowałem baldurs gate, diablo 1, midtown madness). Postanowiłem użyć jakiejś prostszej gry - pasjans, a dokładniej sol suite 2009. O ile pod windowsem nie miałem z nim problemów, chodził wyśmienicie, o tyle pod puppym okropnie się zawieszał. Gra była praktycznie niemożliwa.
Komputer jest stary: Pentium 3 - 600mhz, 320mb ram, 8mb grafika ati rage pro agp 2x.
Czy w takim razie wine nie będąc emulatorem, do zagrania w pasjansa wymaga 4- rdzeniowego procesora?
Czy da się to jakoś przyspieszyć; może coś robię źle?

Jeżeli nie uda mi się odpalić Baldurs  Gate, czy np: fallout, będzie mnie czekała przesiadka z powrotem na windows   ;)

Offline fafik

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Gry na puppiego
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 27, 2010, 11:33:49 »
jesli chodzi o gry na puppiego to zapraszam tutaj:
http://www.murga-linux.com/puppy/index.php?f=38&ppage=30&sort=lastpost&order=DESC

Niestety w przypadku wine i bladurs gate oraz fallout nie mam dobrych wiesci.
Z wyzej podanej specyfikacji komputera moge powiedziec ze wystartowanie ktorej kolwiek z tych gier bedzie graniczyc z cudem. Pomijajac sama gre ,rowniez wine wymaga znacznych zasobow systemowych, moze nie 4 rdzeniowego procesora, ale pentium 3 jest zdecydowanie za slabe.....
Inna rzecza jest to czy puppy wogole obsluguje openGL przy tej specyfikacji sprzetu?
Aby to sprawdzic nalezy wejsc do menu/system/hardinfo hardware information i po lewej kliknac na summary i w kategorii display  sprawdzic co pokazuje openGL render
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2013, 12:23:57 wysłana przez duo »
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline misiek998

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Gry na puppiego
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 27, 2010, 18:24:35 »
Te gry bardzo dobrze działały pod windows :D
W takim razie trudno. Opengl nie ma, nawet windows nie obsługuje - brak sterowników do tej karty.

EDIT:
Wymagania Baldurs Gate: Pentium MMX 166MHz, 32MB RAM

To raczej dziwne, że na procesorze 600-700mhz w ogóle nie działa. Może mam złą wersję wine?

EDIT:

Tak szybko się nie poddałem. Udało mi się w końcu uruchomić, na innej wersjii wine, ale chodzi wolno. Jakies 2/3 wolniej niż pod windows. Będę musiał przyzwyczaić się do przycięć gry....
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2010, 21:03:55 wysłana przez misiek998 »

Offline lukasek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Gry na puppiego
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 07, 2011, 13:16:16 »
Jaką wersję wine zainstalowałeś ?
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2012, 16:29:07 wysłana przez duo »


Offline Chruper

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Gry na puppiego
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 13, 2018, 09:19:00 »
Polecicie jakies gry na Linuksa ? jakies nowinki, strzelanki, przygodowki ...  ::)
Dowiedz się więcej o problemach z naczynkami na http://zamykamynaczynka.pl/cennik/

Offline dcvolka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • http://agloni.pl/okna-pcv.html
Odp: Gry na puppiego
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 18, 2018, 18:42:04 »
Rynek gier dla Linuksa stoi z otwartą bramą wjazdową dla wszystkich chętnych. Statystki sprzedaży gier producentów niezależnych pokazują, że dla Linuksa opłaca się pisać gierki. Może sprzedaż ogromnych produkcji nie przyniesie odpowiedniego zwrotu kosztów portowania gry na dwa, trzy systemy, ale takie tytuły jak Shadowgrounds, Braid, Trine, Machinarium, World of Goo, Aquaria, Oil Rush, Family Farm i wiele innych, pokazują, że odpowiednio napisany program bardzo łatwo można przenieść między platformami.

Offline Pinguina

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Gry na puppiego
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 24, 2018, 14:17:31 »
W sumie to pogralabym sobie znowu w World of Goo, genialna gra.
Chcesz wygrac w zycie? Zainstaluj Gentoo