Autor Wątek: Problem ze sterownikami do gf 5200 fx Puppy Precise 5.5  (Przeczytany 8197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Laadder

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Witam. Mam problem z zainstalowaniem sterowników. Sterowniki z repo nie działają. Jestem całkiem zielony jeżeli chodzi o linuksa:) Pozdrawiam

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Problem ze sterownikami do gf 5200 fx Puppy Precise 5.5
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 01, 2013, 17:50:16 »
Pobierałeś z repozytoriów ręcznie czy skorzystałeś z wideokreatora? Spróbuj jeszcze raz zainstalować przez wideokreator:
Menu > Ustawienia > video kreator
Jeżeli już to robiłeś to napisz co proponuje wideokreator.

Offline Laadder

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Problem ze sterownikami do gf 5200 fx Puppy Precise 5.5
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 01, 2013, 18:42:33 »
Mam eng. wersje puppieg. Chodzi o Video Upgrade Wizard?

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Problem ze sterownikami do gf 5200 fx Puppy Precise 5.5
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 01, 2013, 19:05:13 »
Tak to jest to, jeżeli uruchomisz wyskoczy komunikat. Najczęściej proponuje jakiś pakiet do zainstalowania. Jeżeli zaproponuje sterownik zainstaluj go, przepisz ten komunikat tutaj.


Offline Laadder

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Problem ze sterownikami do gf 5200 fx Puppy Precise 5.5
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 01, 2013, 21:06:34 »
Wyskakuje mi taki komunikat



Takie komunikaty wyskakują po instalacji sterowników z repo (nvidia-glx-304.43-precise-k3.2.29)



« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2013, 21:19:49 wysłana przez Laadder »

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Problem ze sterownikami do gf 5200 fx Puppy Precise 5.5
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 01, 2013, 23:30:02 »
Rzeczywiście, xorg jest uaktualniony, kreator nie oferuje aktualizacji.
.
Nic dziwnego że sterownik 304 nie chciał się załadować bo on nie jest do Twojej karty tylko do nowszych produktów. Twoja karta potrzebuje sterownika173.
http://www.nvidia.pl/object/linux-display-ia32-173.14.37-driver-pl.html
I teraz jest problem: nie widzę takiego sterownika w repozytoriach. Dla systemów Racy i Slacko są a dla Precise nie za bardzo. Znalazłem sterownik dla Ubuntu Precise Pangolin:
https://launchpad.net/ubuntu/+archive/primary/+files/nvidia-173_173.14.35-0ubuntu0.2_i386.deb
tylko nie wiem czy zadziała bo wyczytałem że potrafi sprawiać problemy przy nowym Xorgu.

Offline Laadder

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Problem ze sterownikami do gf 5200 fx Puppy Precise 5.5
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 02, 2013, 12:03:13 »
Zainstalowałem te sterowniki ale faktycznie sprawiają problemy (widać pół ekranu). Zainstaluje wersje  Wary 5.3. Możesz podać linka ze sterownikami do Wary?
A nie doczytałem, że są dla wersji Racy i Slacko
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2013, 12:08:28 wysłana przez Laadder »

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Problem ze sterownikami do gf 5200 fx Puppy Precise 5.5
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 02, 2013, 17:28:52 »
Spróbuj jeszcze powalczyć z tym sterownikiem który masz. Odpal konsolę i wydaj polecenie 'xorgwizard', następnie skonfiguruj sterownik jak się da.
.
Z tego co czytałem opieszałość w budowaniu paczek spowodowana jest konfliktem z serwerem Xorg, a ściślej z jego wersją użytą w systemie Ubuntu Precise a co za tym idzie również w Puppy Precise. Użycie pakietów sterowników z systemów Slacko oraz Racy nic nie da bo nie zgadza się kernel.
.
Edytuję.
Jak nie pomaga to czas na oryginalne producenta. Spróbuj najpierw z nowszą wersją.
http://us.download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/173.14.37/NVIDIA-Linux-x86-173.14.37-pkg1.run
Jak ściągniesz najpierw wejdź do katalogu gdzie masz ten plik, prawoklik na ten plik, wybierz opcję:
File 'NVIDIA-Linux-x86-173.14.37-pkg1.run'
następnie opcję Properties i teraz zaptasz Owner Exec, pozostałe pozostaw bez zmian.
Jak już jesteś w katalogu z plikiem sterownika weź na kartce przepisz sobie ścieżkę dostępu do niego. Następnie przystępujesz do instalacji.
Menu > Shutdown > Exit to prompt
Po wyjściu z serwera graficznego uruchamiasz sterownik. Jeżeli na przykład znajduje się on w katalogu /root/my-documents, wówczas wydajesz takie polecenie:
./root/my-documents/NVIDIA-Linux-x86-173.14.37-pkg1.run
Jak zainstalujesz wówczas restartujesz system i (ewentualnie) konfigurujesz przy użyciu komendy 'xorgwizard'. Jeżeli efekty będą niezadowalające wówczas spróbuj to samo ze starszą wersją sterownika na przykład z tą:
http://us.download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/173.14.28/NVIDIA-Linux-x86-173.14.28-pkg1.run
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2013, 07:57:13 wysłana przez witek_w11 »

Offline Laadder

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Problem ze sterownikami do gf 5200 fx Puppy Precise 5.5
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 03, 2013, 08:40:48 »
Dzięki za podpowiedź, zaraz spróbuje bo wary puppy mi nie odpowiada

Edit:

Podczas instalacji obydwu tych sterowników w prompt wyskakuje mi komunikat:

Cytuj
Unable to find the development tool 'cc' in your path; pleas make sur that you have package 'gcc' installed. If gcc is installed on your system, then plase check that 'cc' is in your PATH

Z repo ubuntu-precise-main ściągnąłem taki pakiet ale dalej wyskakuje ten sam komunikat


« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2013, 11:06:12 wysłana przez Laadder »

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Problem ze sterownikami do gf 5200 fx Puppy Precise 5.5
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 03, 2013, 19:04:33 »
Ten moduł gcc który zainstalowałeś potrzebuje 5 innych pakietów:
cpp-4.6_4.6.3
gcc-4.6-base_4.6.3
libgmp10_5.0.2+dfsg
libmpc2_0.9_4
libmpfr4_3.1.0
Sprawdź, być może któryś pominąłeś. Później należy zrestartować kompa.
Jeżeli nie zadziała znaczy że systemowi chodziło o kompilator:
http://distro.ibiblio.org/quirky/precise-5.5/devx_precise_5.5.sfs
Po zainstalowaniu kompilatora również należy dokonać restartu komputera. Podczas instalacji sterownik może jeszcze ewentualnie zażądać modułu kernel_src:
http://distro.ibiblio.org/quirky/pet_packages-precise/kernel_src-3.2.29-patched.sfs
I teraz kwestia czy masz instalacją full czy frugal. Bo jeżeli frugal to kopiujesz zalinkowane pakiety sfs do partycji na której masz plik pupsave, po czym je klikasz. Powoduje to zamontowanie ich i wyskakuje pytanie czy chcesz zainstalować, odpowiadasz twierdząco i restartujesz kompa. Jeżeli natomiast masz instalację full wówczas instalujesz inaczej:
Menu > Setup > SFS-Load-on-the-fly
Nie przerażaj się wielkością pakietów sfs, one są w tym przypadku potrzebne tylkko podczas instalacji sterownika, później możesz je odinstalować.
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2013, 19:06:18 wysłana przez witek_w11 »

Offline Laadder

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Problem ze sterownikami do gf 5200 fx Puppy Precise 5.5
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 03, 2013, 19:59:24 »
Dzięki wielkie za wszystkie informacje. Postanowiłem zainstalować puppy slacko 5.4 i wszystko zainstalowało się bez problemu i działa super. Pozdrawiam