Autor Wątek: internet przez telefon jako modem  (Przeczytany 6128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
    • Email
internet przez telefon jako modem
« dnia: Grudnia 16, 2012, 21:38:17 »
Witam panowie, odpaliłem puppy slacko 5.4 próbuje wykożystać telefon jako modem (lg gd 330 at ) aby połączyć się z internetem. niestety wszelkie próby i kombinacje kończą się niepowodzeniem, macie jakieś propozycje ?

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: internet przez telefon jako modem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 17, 2012, 15:51:28 »
Witam!

Po pierwsze Twój system nie wykrywa telefonu jako modemu. Między pierwszą i drugą linijką dialogową masz listę wykrytych urządzeń.
(detected devices: /dev/ttyS0)
Powinno być wykryte urządzenie /dev/ttyUSB0, no w każdym razie tak jest z "normalnym" modemem. Oczywiście takie urządzenie wpisujesz w pierwszą linijkę dialogową.
.
Po drugie ma znaczenie jakiego masz operatora bo od tego zależą wartości APN, Username oraz Password. Te dane zawsze są na opakowaniu karty, jeżeli nie posiadasz skontaktuj się telefonicznie z operatorem lub wyguglij w necie. Numer masz poprawny *99#, pin wpisujesz blank. Dla przykładu w Playu wygląda to tak.
/dev/ttyUSB0
internet
blank
blank
*99#
blank
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2012, 15:54:14 wysłana przez witek_w11 »

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: internet przez telefon jako modem
« Odpowiedź #2 dnia: Września 24, 2013, 20:27:03 »
Odgrzewam chociaż ciężko się przyznać do błędu a sporo tutaj namieszałem.
.
Właśnie jestem w posiadaniu swojego pierwszego telefonu 3g Nokia 6500 slide. Telefon jako telefon nie za bardzo mi pasuje ale odpaliłem go jako modem i okazało się że jest zupełnie inaczej niż napisałem w poprzednim poście. Po pierwsze pomyliłem się pisząc że Puppy nie wykrył telefonu jako modemu ale to nie jest takie pewne. Zasugerowałem się że po podłączeniu modemu na liście wykrytych urządzeń pojawia się /dev/ttyUSB0 więc myślałem że po podłączeniu telefonu będzie tak samo, a kicha! Puppy nie wykazuje nowego urządzenia nawet kiedy wykryje.
.
Po drugie i najważniejsze wprowadziłem w błąd co do ustawień. Telefon 3g nie jest urządzeniem /dev/ttyUSB0 tylko /dev/ttyACM0 i taką wartość należy wpisać w pierwszą linijkę dialogową!!
.
Przepraszam że aż tak pojechałem po bandzie. Jednak jak widać nic nie zastąpi osobistego kontaktu z danym problemem. Tego posta wpisuję z lapka a jako modem służy wzmiankowany telefon podłączony kabelkiem.