Autor Wątek: Neomagic NM2160 [MagicGraph 128XD] zmiana sterownika grafiki  (Przeczytany 4195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gitarzystaa

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Neomagic NM2160 [MagicGraph 128XD] zmiana sterownika grafiki
« dnia: Września 12, 2012, 00:34:49 »
Witam!

Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem laptopa IBM Thinkpad 600E.
Zainstalowałem sobie Macpup 529,
W programie Lighthouse report-video 0.6 sprawdziłem, że sterownik używany w systemie to vesa.
Chciałbym go zamienić na neomagic tak jak podawali w FAQ Arch Linuxa dla tego laptopa
https://wiki.archlinux.org/index.php/IBM_ThinkPad_600E
Widzę na ekranie jakby mało kolorów było, jak uruchomiałem Xubuntu, Lubuntu i RedoBackup Linux nie było takich kwiatków, ale same systemy były za ciężkie.
Przy odpaleniu xorgwizard i wybraniu sterownika neomagic, X'y nie są w stanie wstać.
Działa tylko przy vesie :<

Jeśli to może w czymś pomóc to tutaj jest adnotacja na temat mojego układu.
http://linux.die.net/man/4/neomagic


Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2012, 00:40:10 wysłana przez gitarzystaa »

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Neomagic NM2160 [MagicGraph 128XD] zmiana sterownika grafiki
« Odpowiedź #1 dnia: Września 13, 2012, 21:23:26 »
Witam.
Jak dla mnie rewelacja że w ogóle udało Ci się odpalić najnowszego Macpupa na tym sprzęcie. Ja mam lapka Thinkpad600 (pentium2, 233Mhz, 160mb ram) i w ogóle nie uruchamia Lucida od wersji 5.00 dlatego używam Warego, chociaż i tak nie dostosowałem go do końca (swego czasu zapaćkałem w tej sprawie całe forum). Osobiście polecam spróbować Warego bo to raczej nie jest sprzęt na Lucida czy Macpupa. Albo nawet starszą wersję Puppiego4.xx, jeżeli taki wybór wchodzi w rachubę.
.
Co do meritum Twojego postu to w Puppym dodajemy dodatkowe moduły w ten sposób że klikamy
Menu > System > Boot Manager
i klikamy środkową z trzech ikonek ustawionych jedna nad drugą. Po chwili pokaże nam się lista dodatkowych modułów do załadowania. Tyle że w Warym nie ma modułu tpctl zapewne ze względu na sposób skompilowania jądra. Jeżeli w Macpupie też nie ma to raczej nie załadujesz.
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2012, 21:29:29 wysłana przez witek_w11 »