Autor Wątek: Witam :)  (Przeczytany 7461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Petrus

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Witam :)
« dnia: Czerwca 19, 2011, 08:52:21 »
Witam :)
Pewnie mi nie uwierzycie ale ja mam już 64 lata,i zakochałem się w "lupu".Sam nie wiem jeszcze czy w 5.25,czy też przerobionym przez mistrza 5.2.W "Fakiku jest problem,ma obsługę zwykłej myszki,5.25
obsługuje sensorową.Kiepsko znam język "wyspiarzy" stąd - kilkaset podejść do Linuxa,z słabym powodzeniem :(.Jednak małe jest piękne!,chciałbym aby system stworzony przez Was był też systemem ratunkowym.A tak sprawdziłem :) (już go troszkę opanowałem).Ponieważ widzi partycje np. Win,być może uratuje życie w mojej rodzinie,kiedy "winda" odmówi posłuszeństwa grożąc utratą danych.Bardzo dziękuję Wam za waszą pracę,starsze pokolenie woli jednak kiedy komp przemawia tekstem w ludzkim języku.Który w zdecydowanej większości jest o nas językiem zrozumiałym :).
Życzę wszystkiego dobrego,będę śledził rozwój i od czasu do czasu niestety pytał prosząc o pomoc :*
"piotr"

Offline fafik

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Witam :)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 19, 2011, 10:35:15 »
tutaj znajduje sie pakiet  tlumaczen dla puppiego .Nie jest to spolszczenie 100%,  ale puppy przybiera polska twarz po instalacji :)

http://forum.puppylinux.pl/index.php/topic,169.0.html

Pozdrawiam
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline Petrus

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Witam :)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 19, 2011, 12:36:04 »
Fafik dzięki za podjęcie tematu,zobaczę może się uda!.Już wypaloną z Twoim imieniem zabrała moja młodsza siostra :).Kto wie może przez to świat przestanie na siebie warczeć,a bardziej skomleć z tęsknoty :)
życzę miłej niedzieli !
ps.siedziałem i kombinowałem jak tu zainstalować pakiety z linku który mi podałeś,zrezygnowany zaryzykowałem i wystartowałem lupu 5.25 z pena!.Po restarcie komp zagadał do mnie w ojczystym języku = super i HI FI! .FAFIK dziękuję :* - choć nie mogę Ci obiecać że przetanę marudzić :)
miłego wieczoru życzę!
ps.czar prysł :(,na penie jest plik lupusave który ma ponad 400Mb,pewnie wziął się stąd że kilkakrotnie zapisał wprowadzone zmiany :(.Poddaję się - przepraszając za wpisy
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2011, 21:12:50 wysłana przez Petrus »

Offline Petrus

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Witam :)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 20, 2011, 11:28:49 »
już troszkę poprawiłem swoje błędy (popełnione z niewiedzy wcześniej) proszę zamknąć temat


Offline Petrus

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Witam :)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 04, 2011, 15:11:28 »
już troszkę poprawiłem swoje błędy (popełnione z niewiedzy wcześniej) proszę zamknąć temat


Jeszcze temat mój istnieje :) - dziękuję serdecznie Wam za okazaną mi pomoc szczególnie Panu Fafikowi za cierpliwość do mnie,wykazał wiele zrozumienia dla starego człowieka.Wielkie dzięki!.
Ja się niestety z Wami już pożegnam (była sprzeczka rodzinna na temat sieci wi-fi!) - rezygnuję z internetu!.Cóż i tak czasami bywa,przychodzi coś co jest niezależne od nas.
Bardzo dziękuję za okazaną mi pomoc :* Jesteście Wspaniałymi ludźmi!
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 15:15:11 wysłana przez Petrus »

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Witam :)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 04, 2011, 20:32:39 »
Nie byłbym soba gdybym nie naciągnął netykiety. Nie powinienem ingerować w relacje rodzinne, ale być może nie wiesz że możesz mieć internet dostarczany przez operatorów sieci komórkowych. Tylko zależy gdzie mieszkasz, czy jesteś w zasięgu danego operatora (zasięg telefonu i zasięg internetu to nie to samo). Ja korzystam z playa i w usłudze bezabonamentowej płacę 50 złotych na 56 dni, czyli mniej niż złotówkę dziennie (nie robię reklamy tylko podaję skalę kosztów), masz jedynie limit 4 gigabajty ale jak nie pojedziesz z filmami ani nie zawiśniesz na skype to nie przekroczysz. W allegro kupisz modem za 50 złotych, na przykład huawei e630, na rynku wtórnym laptopa z portem pcimcia za 400 złotych i masz swój własny net bez wchodzenia z kimkolwiek w konflikt. Oczywiście bez żadnych problemów instalujesz puppiego i korzystasz.
.
Nie żegnam się, powodzenia życzę.
Pozdrawiam.

Offline miłek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Witam :)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 06, 2018, 11:22:32 »
o kurcze gratulacje za ogarnięcie tego w tym wieku  ;D ;D
siner