Autor Wątek: Czy da sie to zrobić na puppy: podlaczenie modemu ZTE MF636 wg tego poradnika.  (Przeczytany 8749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yamaii

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Mam orange free i chciałbym go jakoś podłączyć do webdt366 z puppym 4.3 . Tu jest poradnik :
http://karpunix.blogspot.com/2009/07/modem-zte-mf636-w-orange-free-pod.html
 czy da się to zrobić w puppym ? Co powinienem zmienić ?
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2009, 22:30:16 wysłana przez duo »

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Podlaczenie modemu ZTE MF636
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 18, 2009, 00:20:08 »
Jest nadzieja :)
Po pierwsze wazne jest ktora wersje puppiego masz. rozumiem ze versja 4.3 albo nawet dokladniej 4.3.1. Chodzi jedynie o kernel jesli jest 2.6.30.5 to bedziesz potrzebowal tylko to:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?mode=attach&id=21132
i to:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?mode=attach&id=19455
moze bedzie konieczny restart
nastepnie wejdz na network i pupdial i zobacz czy modem zostal wykryty
uzyj ewentualnie funkcji probe wedlug instrukcji
nastepnie pozostaja standardowe ustawienia:
nr tel:*99#
poza tym mozna sprobwac  ustawien jak wyslanym przez ciebie linku:
Cytuj
Username = nazwa_użytkownika(w przypadku Orange często jest to "internet")
Password = hasło_z_umowy
Init1 = ATZ
Init2 = AT&F E1 V1 X1 &D2 &C1 S0=0
Init3 = ATS30=0
Init4 = AT+CGDCONT=1,"IP","internet"
# (w miejsce "internet" - domyślnej wartości dla Orange, musisz wpisać swój APN)
Phone = *99***1#

moze byc problem z dns przy pierwszych laczeniach ale sprobuj kilka razy powinien kiedys zlapac. jesli modem zostanie rozpoznany, i bedzie podejmowal proby laczenia mozesz ewentualnie wysalc zawartosc  /etc/resolve.conf
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2009, 00:23:30 wysłana przez fafik »
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline yamaii

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Czy da sie to zrobić na puppy: podlaczenie modemu ZTE MF636 wg tego poradnika :
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 18, 2009, 10:02:24 »
dzięki, jeszcze nie mam modemu jak bedę miał to sprawdzę a jak będą problemy to jeszcze będe pisał.

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Czy da sie to zrobić na puppy: podlaczenie modemu ZTE MF636 wg tego poradnika :
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 18, 2009, 11:32:01 »
Jesli masz mozliwosc wybrania innego modemu- to radzil bym wybrac cos  innego. Teoretycznie powinno zadzialac. Chociaz ZTE samo  uwaza, ze  wiele ich modemow nie jest kompatybilnych z linuxem. Problem polega glownie na tym ze pod linuxem ZTE jest czesto rozpoznawane jako nosnik/pamiec a nie modem.Wynika to z tego ze znajduja sie na nim gotowe zapisy pod windowsa. Chociaz wszystko to jest teoretyczne i moze ten problem juz nie istnieje .
W przypadku gdy wystapia problemy mozesz zrobic dokladnie to samo co stoi w zamieszczonym przez ciebie linku:) wyglada to dobrze :) w przypadku edycji skryptow dobrze jest sobie zrobic kopie bezpieczenstwa oryginalu, gdyby cos nie wyszlo :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2009, 11:39:43 wysłana przez fafik »
www.biq-shop.com
www.biq.cc


Offline yamaii

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Czy da sie to zrobić na puppy: podlaczenie modemu ZTE MF636 wg tego poradnika.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 21, 2009, 11:05:58 »
Próbuje zainstalować ten modem i mam takie problemy:
1.nie mam lsusb a lsbutils.pet :
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?p=275608
po kliknięciu na *.pet nie chce sie zainstalowac wyskakuje error i nic ponadto , dziwne do tej pory wszystkie .pety sie instalowaly bez problemu.

2.Potrzebuje comgt ale on jest spakowany tarem i trzeba go zainstalowac . Rozpakowalem go ale nie moge zrobic make bo nie moge wejsc do katalogu. Jak wpisuje make wczesniej to mi pokazuje ze nie ma takiej komendy.

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Czy da sie to zrobić na puppy: podlaczenie modemu ZTE MF636 wg tego poradnika.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 22, 2009, 20:00:17 »
Cytuj
Próbuje zainstalować ten modem i mam takie problemy:
1.nie mam lsusb a lsbutils.pet :
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?p=275608
po kliknięciu na *.pet nie chce sie zainstalowac wyskakuje error i nic ponadto , dziwne do tej pory wszystkie .pety sie instalowaly bez problemu.
jaki blad wyskakuje? byc moze probowales dwa razy instalowac /sciagnac o wtedy jest konflikt dwoch tych samych pakietow. wowczas musisz jeden manualnie usunac z /tmp

do czego sa te moduly potrzebne?
jezeli wyswietla brakujace zaleznosci po instalacji- to czasami tak sie dzieje. Czesto tez te pakiety nie sa potrzebne do tego by program dzialal poprawnie
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Czy da sie to zrobić na puppy: podlaczenie modemu ZTE MF636 wg tego poradnika.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 23, 2009, 18:38:37 »
okey. jedno jest jasne tak jak pisalem te moduly nie sa ci potrzebne do dzialania twojego modemu.sprobuj
 pupdial wystartowac i zobacz czy wykrywa modem a nastepnie sprobuj skonfigurowac.
jesli masz problemy to zainstaluj to:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?mode=attach&id=22470
i wyslij diagnoze
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline yamaii

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Czy da sie to zrobić na puppy: podlaczenie modemu ZTE MF636 wg tego poradnika.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 23, 2009, 20:52:24 »
a co z tym comgt z tego bloga co podałem ? tam pisze ze jest potrzebny .

z USButils potrzebny mi lsusb aby wpisać product id (wg tego bloga) .

Wlasnie nie pisze jaki blad .. moze dlatego ze robie to przez okienka , ale z drugiej strony jak to zrobić w konsoli to nie wiem. Pakiet ściągnąłem na innym kompie i przegrałem usb flashem więc żadnego konfliktu byc raczej nie powinno.