Autor Wątek: Spolszczony Wary(?)  (Przeczytany 8969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Spolszczony Wary(?)
« dnia: Maja 08, 2011, 22:53:33 »
Mod, wybacz moją nachalność ale jakiś czas temu sygnalizowałeś że finalizujesz spolszczanie warego5.1.1. Chciałem zapytać jak Ci poszło i czy ewentualnie wrzuciłeś go gdzieś do ściągnięcia. Pozdrawiam.

Offline fafik

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Spolszczony Wary(?)
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 09, 2011, 07:32:02 »
Pojawilo sie kilka problemow z warrym, ale jestem w trakcie. Spolszczam dodatkowe pakiety i mam nadzieje, ze w najblizszych 2 tygodniach uda mi sie wrzcic poprawiona wersje warry i fafika 5.2.5.
Staram sie jeszcze dolaczyc obsluge neostardy, ale brak mi testerow :)
Pakiety sa tutaj:
http://forum.puppylinux.pl/index.php/topic,44.0.html
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2011, 07:34:13 wysłana przez fafik »
www.biq-shop.com
www.biq.cc

borowek

  • Gość
Odp: Spolszczony Wary(?)
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 22, 2011, 16:13:32 »
Mówimy ciągle o spolszczaniu dla naszego rodzimego  remiksu.
A może by tak postarać się wspólnymi siłami na forum i stworzyć oficjalne spolszczenie puppy'iego/warry'iego itd. które by było dołączone do oficjalnych wydań dystrybucji?

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Spolszczony Wary(?)
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 22, 2011, 19:36:43 »
Paczka spolszczeniowa... trochę czarno to widzę: Lucid, Lucid NOP, Wary i już mamy 3 systemy w których musimy utrzymać stabilność. A Quirky? Największy moim zdaniem problem w tym że rozwiązywanie wszystkich zagadnień leży właściwie na barkach jednej osoby, a jak co do czego to nie ma nawet komu przetestować paczki neostradowej. Tylu userów i nikt nie ma neo?
A właśnie...
.
@mod, czy nie można by było wprowadzić nieco interaktywności? Ja rozumiem że najważniejsze są reklamy, ale może by tak pod spodem wygospodarować miejsce na aktualny baner ogłoszeniowy typu: "kto ma neostradę proszę przetestować paczkę". W ten sposób osoby które wchodzą rzadko na forum od razu będą wiedziały że coś trzeba zrobić a i stronka zacznie żyć. Chyba nie chcesz żeby Twoja praca szła na marne?


borowek

  • Gość
Odp: Spolszczony Wary(?)
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 23, 2011, 07:49:28 »
Cytuj
Paczka spolszczeniowa... trochę czarno to widzę: Lucid, Lucid NOP, Wary i już mamy 3 systemy w których musimy utrzymać stabilność. A Quirky? Największy moim zdaniem problem w tym że rozwiązywanie wszystkich zagadnień leży właściwie na barkach jednej osoby, a jak co do czego to nie ma nawet komu przetestować paczki neostradowej. Tylu userów i nikt nie ma neo?

Hmm.. tutaj raczej jest kwestia aktywnych użytkowników. Wielu się skarżyło na neo, a teraz cisza jakby nikt tych problemów już nie miał.

Co do spolszczenia, to kiszka... Ale warto choćby spróbować.

Offline fafik

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Spolszczony Wary(?)
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 23, 2011, 09:56:55 »
Chwilowo mam malo czasu, wiec projekty zwiazane z puppim stanely w miejscu. nie mniej jednak spolszczylem juz znaczna czesc puppiego i postaram sie przygotowac paczke .pet dla chetnych. Aby to jednak dzialalo wymagana jest reinstalacja kilku pakietow systemu puppiego, aby byly one w stanie czytac tlumaczenia .mo.

Jesli chodzi o interaktywnosc, to prosze zglaszac uwagi w dziale propozycje, sugestie, lub bezposrednio u administartora strony.
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline jfkap

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Spolszczony Wary(?)
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 23, 2011, 10:01:53 »
Witam . Panowie ja mam neostradę (na WINDOWSIE), ale niestety pomimo mojego wieku dopiero raczkuje w linuksie . Na puppiego wpadłem przypadkowo ,szukałem systemu live do ramu . Gdybym umiał cokolwiek to jak najbardziej chciałbym pomagać przy budowie polskiego puppyDSL-A. Musiałbym mieć wypunktowane co i jak to może bym zdziałał z tą neostradą . Zależy mi bardzo na zrobieniu takiego systemu aby miał w sobie :neo , gps , obsługa ekranu dotykowego , midi . Gdyby taki system PUPPY powstał to ja zapominam o windowsach . Pozdrawiam wszystkich szczeniaczków  

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Spolszczony Wary(?)
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 23, 2011, 21:29:19 »
1.Ściągnij iso fafika5.2 na przykład stąd:
http://puppylinuxstuff.meownplanet.net/swiatmar/fafik52.iso
użytkownik: puppy
hasło: linux
2.Wypal iso na płycie cd (w razie problemów pod windą polecam program img burn).
3.Uruchom fafika live (musisz mieć kolejność bootowania ustawioną tak żeby napęd optyczny uruchamiało wcześniej niż twardy dysk).
4.Jak Ci się odpali to tu
http://forum.puppylinux.pl/index.php/topic,44.msg916.html#msg916
masz gotowe pety do obsługi neo. Żeby zainstalować peta po prostu go klikasz.
5.Restartujesz system. Kiedy zapyta czy zapisać sesję wybierasz tak i tworzysz pupsave. Ten plik pupsave możesz utworzyć zarówno na twardym dysku jak i na pendraku, jak Ci wygodnie.
6.Po ponownym uruchomieniu fafik powinien dostrzec pupsave i uruchomić się z zainstalowanym petem.
7.Przystępujesz do testowania neo.
.
Jeżeli by Ci się chciało to możesz to samo zrobić dla systemów quirky
http://distrowatch.com/table.php?distribution=quirky
oraz wary
http://distrowatch.com/?newsid=06531
ale na pierwszy ogień skoncentruj się na fafiku.

Offline jfkap

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Spolszczony Wary(?)
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 24, 2011, 07:54:29 »
Witam. coś pogrzebie w temacie ale musze wczesniej skończyć obszycie tapicerki w aucie klienta ,i zaraz będę kombinował .