Autor Wątek: signing could not be verified (puppy 4.21)  (Przeczytany 16338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
signing could not be verified (puppy 4.21)
« dnia: Października 31, 2010, 20:07:41 »
Witam, komunikat jak w temacie pojawia mi się gdy próbuję zarówno na firefoksie jak i na seamonkey zainstalować dodatek adblock do blokowania reklam. Googliłem i znalazłem dwie porady: zaktualizować nss-y oraz poprzestawiać coś w encryption (tylko nie wiem czy w kazdej przeglądarce z osobna, czy gdzieś w systemie). Stawiam raczej na te pakiety nss, bo wersja adblock sprzed 3 lat zainstalowała się. Pytanie: gdzie są te nss-y i jak je zainstalować? Drugi problem: java (ewentualnie wine) w puppy 4.21. Czy są jakieś pakiety puppiego, czy muszę dołączyć kompilator gnu make i kompilować pliki tar?

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 01, 2010, 14:19:20 »
Zapewne uzywasz niezaktualizowanej wersji firefoxa....mozesz podac wersje twojej przegladarki?
Jezeli chodzi o jave istnieje na forum instrukcja instalacji pod tym linkiem:
http://forum.puppylinux.pl/index.php/topic,100.msg589.html#new
gotowy .pet znajduje sie natomiast tutaj:
http://puppylinux.org/wikka/JavaRuntimeEnvironment
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 01, 2010, 15:12:45 »
Firefox 2.0.0.7, zassany przez install z Puppy4.21, Seamonkey 1.1.15. A z tą javą to przepraszam, zanim napisałem post przeczytałem segment dla początkujących i już nie szukałem faq.

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 01, 2010, 15:52:58 »
Tak wlasnie myslalem.
Firefox 2 ma problemy z wtyczkami i pakietami nss.
Najlatwiejszym sposobem oraz bezpieczniejszym bedzie instalacja nowego firefoxa:
http://www.puppylinux.org/wikka/FireFox
wersja 3.6.11
byc moze bedzie potrzebny dbus:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?mode=attach&id=7131&sid=c98c676d24a555e054c3d15bd4080184
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2010, 15:58:22 wysłana przez fafik »
www.biq-shop.com
www.biq.cc


Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 01, 2010, 17:23:55 »
Hmmm... wywaliło mi oba firefoxy (znaczy żadnego nie uruchamia), ale to może dlatego że nie odinstalowałem najpierw tego wcześniejszego. I przy okazji nie mogę wejść z pulpitu do seamonkey (muszę z menu), pisze że nie znajduje pliku. Zauważyłem jednak że w install jest dodatek do seamonkey który zawiera adblocka. Jeżeli będzie dobrze blokował reklamy to może firefox nie będzie mi potrzebny, poeksperymentuję. Pisząc o javie "samorozpakowujący" masz na myśli tar czy rpm? Na drugim lapku (pII 233mhz) mam inny problem: uruchamia puppiego4.0, ale przy pozostałych które posiadam (4.21, 4.31, 5.11) wywala matychmiast po wyjściu z ekranu bootowania, obojętnie czy wpiszę acpi=off, czy nie wpiszę nic. Powiedz mi czy jest szansa z tym powalczyć, czy odpuścić i pogodzić się z puppy4.0? Przepraszam za lamerski poziom pytań, dopiero kilka dni temu udało mi się uruchomić pod puppy4.21 modem 3g, więc zainteresowałem się tym distrem, wcześniej walczyłem ze slaksem.

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 01, 2010, 22:32:38 »
Cytuj
Pisząc o javie "samorozpakowujący" masz na myśli tar czy rpm?

puppy nie czyta rpm. sa tylko dwie opcje albo rpm albo linux. nalezy wybrac ta druga

Cytuj
Hmmm... wywaliło mi oba firefoxy (znaczy żadnego nie uruchamia), ale to może dlatego że nie odinstalowałem najpierw tego wcześniejszego.

chyba zapomnialem dac linka jeszcze do glib-dbus. Z tym powinno dzialac:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?mode=attach&id=21644&sid=594b3595d79d38f89163a8df4cb28c5a

Cytuj
Na drugim lapku (pII 233mhz) mam inny problem: uruchamia puppiego4.0, ale przy pozostałych które posiadam (4.21, 4.31, 5.11) wywala matychmiast po wyjściu z ekranu bootowania

Ile posiadasz ramu?
probowales polecenie :
puppy pfix=noram
przy stacie?
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 03, 2010, 16:22:17 »
Masz absolutną rację: ff polecany przez Ciebie (i java) działają. Dzięki za pety. Poczytałem forum i uruchomiłem modem w Playu pod Puppim4.31, dlatego muszę najpierw popróbować która wersja mi bardziej pasuje (4.2x czy 4.31). Ale mam dwa pytania natury ogólnej.
1.Instaluję Puppiego full na hd. Czy poleczsz mi użytkowanie systemu jako root czy mam utworzyć użytkownika?
2.Czy Puppy5.11 jest wersją do użytku? Bo na moje kaprawe oko to wygląda jak wczesna alfa (konkratnie na przykład nie mogę uruchomić modemu, a na koniec instalacji wysypuje info o pakietach które jeszcze trzeba doinstalować). No, chyba że padłem ofiarą dziwnej instalki...
--------------------------------------------------
Na tym drugim lapku mam dosyć pamięci (160mb), hula na nim slax6.1.2 pod kde (wolno ale da się pracować). Polecenie puppy pfix=noram (w połączeniu lub nie z acpi=off)nic nie pomaga. Chyba mam po prostu kolizję programowo- sprzętową, dlatego skupię się na wyciśnięciu  z Puppiego4.0 ile się da.

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 03, 2010, 18:15:53 »
Cytuj
1.Instaluję Puppiego full na hd. Czy poleczsz mi użytkowanie systemu jako root czy mam utworzyć użytkownika?

Puppy z zalozenia pracuje jako root.Mozna utworzyc uzytkownika choc nie dziala to tak jak pod innymi dystrybucjami linuksa.warto sie zastanowic czy wybrac rodzaj instalacji full czy frugal.Ja osobiscie polecam frugal-sam uzywam-glownie ze wzgledu na szybka aktualizacje systemu i mozliwosc naprawiania ewentualnych bledow (kopia bezpieczenstwa pupsave)

Cytuj
2.Czy Puppy5.11 jest wersją do użytku? Bo na moje kaprawe oko to wygląda jak wczesna alfa (konkratnie na przykład nie mogę uruchomić modemu, a na koniec instalacji wysypuje info o pakietach które jeszcze trzeba doinstalować). No, chyba że padłem ofiarą dziwnej instalki...

Uff puppy 5.1.1 jest odrobine inna dystrybucja.to jest wersja koncowa. zadna beta lub alfa. Lupu korzysta tez z bibliotek ubuntu stad pojawiaja sie zalecany pakiety/zaleznosci w trakcie instalacji.
puppy serii 5 to po prostu nowa twarz puppiego. czy sie podoba czy nie to juz indywidulana ocena. warto zaznaczyc ze przy tej dystrybucji nie pracuje barry kauler (tworca puppiego) . Barry zajal sie quirky :)
Ciekawe jest to ze ta dystrybucja nie komunikuje z pupsave'ami serii 4-co swiadczy tez o wielkich roznicach. powieszchownie wyglada identycznie jak rzad 4 ale pod maska sporo nowosci.......
natomiast modem powinien wykrywac.przynajmniej u mnie wykrywa lepiej i wiecej niz seria poprzednia
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 03, 2010, 20:32:58 »
Dzięki za merytoryczne i wyczerpujące odpowiedzi, teraz muszę to wszystko przetestować. Jeszcze tylko kwestia wydajności frugala, która na moich 12-letnich lapkach pII jest rzeczą kluczową. Czy frugal na fat32 bez swapu (bo rozumiem że tak prawidłowo należy go zainstalować) nie będzie przymulał w porównaniu z fullem na ext2 + swap? Czy nie będzie problemów z instalowaniem programów przy pomocy gnu make (devx_431.sfs)?

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 03, 2010, 22:18:41 »
Ja mam frugala na 12 letnim laptopie i dziala ok. w trakcie instalacji nalezy dokladnie czytac polecenia. jest mozliwosc wyboru opcji ,aby puppy nie ladowal sie do ramu.przez to startuje wolniej ale nie obciaza pamieci.jezeli puppy startuje z cd to z furgalem nie bedzie mail problemu.Wazne jest tylko aby po zakonczonej instalacji zmienic ustawienia gruba ( na sam koniec pojawia sie wpis ktory nalezy wstawic w /boot/grub/menu.lst)
ten wpis powinien znalesc sie po nastepujacym :
  title Puppy Linux 4.3 frugal
   rootnoverify (hd0,5)
w ten sposob puppy bedzie startowal poprawnie
ten text znajduje sie rowniez w /tmp zaraz po instalacji- ale uwaga po restarcie zostaje usuniety!!!
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 13, 2010, 22:31:46 »
Wybacz że drążę temat, ale poległem z tym frugalem. Po zainstalowaniu na fat32 grub wywalił już podczas instalacji, zgłaszając że to nie jest patrycja linuksowa. Tak samo na pendraku. To jak mam prawidłowo robić, formatować na ext2 bez swapu czy jeszcze jakoś inaczej?
W 4.31 na obu przeglądarkach (ff, sm) jest koszmarna czcionka. Co prawda jest menu> desktop> gfontsel, ale nie reaguje na wprowadzane zmiany. Czyżbym znowu nie doinstalował jakiegoś pakietu? W 4.0, 4.21, i 5.11 przeglądarki wyglądają normalnie.
Mam problemy z zainstalowaniem kompilatora gnu make (devx_4.31) w fullu. Gdzie jest w fullu pupsave? A może masz jakąś sprytną linkę do ręcznej kompilacji gnu make tar, bo w innych minidistrach ten sam problem? Dotychczas jechałem na huaweiu e630, który jest wspierany natywnie, ale do sierry880 potrzebuję wprowadzić sterowniki tar.
Antywirus i firewall na puppy4.31, mam używać czegoś takiego? Jakie Twoje zdanie na ten temat?
Być może będzie to szczeniackie (nomen omen) z mojej strony, ale wszystkie dotychczasowe wpisy na forum zrobiłem z puppiego (4.21, a teraz 4.31). Więc Twoje porady nie idą na marne.

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 14, 2010, 18:59:18 »
Cytuj
Wybacz że drążę temat, ale poległem z tym frugalem. Po zainstalowaniu na fat32 grub wywalił już podczas instalacji, zgłaszając że to nie jest patrycja linuksowa

Troche sie zgubilem-nie pamietam czy chodzi o instalacje na dysku czy usb sticku. Jesli na usb sticku istnieje w menu tzw opcja bootflash install puppy to usb. dziala poprawnie- nalezy tylko czytac polecenia. sam mam puppiego na sticku w formacie fat 32 i dziala bezproblemowo. Natomiast jesli chodzi o instalcje frugal na dysku:
http://puppylinux.org/main/How%20NOT%20to%20install%20Puppy.htm
http://www.ehow.com/how_5063994_install-puppy-linux-hard-drive.html
http://puppylinux.org/wikka/InstallationFrugal
http://mylinuxramblings.wordpress.com/2010/03/13/how-to-do-a-frugal-puppy-linux-4-3-1-install-to-a-new-hard-disk/

Cytuj
To jak mam prawidłowo robić, formatować na ext2 bez swapu czy jeszcze jakoś inaczej?
puppy dziala rowniez na fat32 ext nie jest konieczne- swap natomiast tworzony jest automatycznie nawet w trakcie startu livecd

Cytuj
W 4.31 na obu przeglądarkach (ff, sm) jest koszmarna czcionka. Co prawda jest menu> desktop> gfontsel, ale nie reaguje na wprowadzane zmiany. Czyżbym znowu nie doinstalował jakiegoś pakietu? W 4.0, 4.21, i 5.11 przeglądarki wyglądają normalnie

puppy automatycznie ma ustawiona wlasna czcionke, aby to zmienic nalezy wejsc w firefoxie na menu- edit-preferences/ content/ advanced i zaznaczyc haczyk na allow pages to choose their own fonts. Problem moze polegac tez na tym ze puppy nie ma wielu standardowych czcionek (np arial) nalezy je doinstalowac:
http://puppylinux.org/wikka/Fonts
Cytuj
Mam problemy z zainstalowaniem kompilatora gnu make (devx_4.31) w fullu. Gdzie jest w fullu pupsave?
Instalacja full nie ma pupsavea. uzywany jest po prostu dysk. plik pupsave nie istnieje. nie mozna tez stosowac plikow sfs. tylko pet .......

Cytuj
A może masz jakąś sprytną linkę do ręcznej kompilacji gnu make tar, bo w innych minidistrach ten sam problem? Dotychczas jechałem na huaweiu e630, który jest wspierany natywnie, ale do sierry880 potrzebuję wprowadzić sterowniki tar

zainstaluj 3g wireless:
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?mode=attach&id=26215
wiecej na temat tutaj:
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=37828
obsluguje Sierra Wireless AirCard 881U (tez 880U )

Cytuj
Antywirus i firewall na puppy4.31, mam używać czegoś takiego? Jakie Twoje zdanie na ten temat?
przy instalacji frugal albo na usb sticku nie ma to wilekiego sensu. juz napewno antywirus nie jest potrzebny. mam puppiego od 4 lat i jeszcze nigdy nic nie zlapalem. wirusy na linuxie to w zasadzie rzadkosc, co nie znaczy ze ich nie ma. ale zlapanie jakiegos graniczy z cudem. puppy ma firewalla i mozna  go aktywowac:
Setup/ LInux Firewall wizard
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 27, 2010, 18:48:05 »
No i poległem z tymi czcionkami. Jednak straszny lamer ze mnie, nic się nie chciało instalować albo uruchamiać. Ale poradziłem sobie w ten sposób że powróciłem do 4.21, co okazało się w sumie najlepszym rozwiązaniem bo działa nieco szybciej niż 4.31 i stabilnie (po wywaleniu pasków i widgetów rzecz jasna), a firefox wygląda normalnie bez żadnych kombinacji. Więc ten problem można uznać za rozwiązany.
------------------
Natomiast gorsza sprawa z tym drugim lapkiem pII. 3.0 i 4.0 uruchamiają, instalują się i działają szybko i bezproblemowo, problem w tym że nie mogę uruchomić modemu. Dzięki za stery, ale oprócz tego najwyraźniej brakuje jakiejś aplikacji do obsługi modemów 3g. Przez 2 miesiące ściągnąłem sobie wersje 4.1, 4.11, 4.12, 4.21, 4.31, 4.31retro, 4.11lxde, 5.11 a nawet 4.31 japońską i... nic się nie chce uruchomić. jak pech to pech... Aż tu nagle ostatnim gestem rozpaczy zassałem quirky1.2 i... z wielkimi bólami (musiałem najpierw slaksem przerzucić całą zawartość instalki na dysk i dopiero ruszył live) zainstalowałem system i właśnie z niego robię wpis. Modem i seamonkey działają (nie poprawia polskiej pisowni ale blokuje reklamy). Jednakże poza tym nic nie działa: grafika tylko vesa- koszmar (wygląda jakby rbg nie trafiały w te same piksele, muszę się domyślać co piszę), nie widzi cd, o dźwięku można zapomnieć. Mam spory szacunek do programistów których distra uruchamiają się na moim sprzęcie ale coś tak czuję że następny produkt Barryego  będzie działał tylko w trybie tekstowym i obsługiwał tylko flopa. Można coś na to poradzić? A może masz jakiś program do obsługi modemów żeby go doinstalować do 4.0?

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 30, 2010, 12:04:54 »
Instalowales 3g pupdial wireless?
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?mode=attach&id=26215

nastepnie wchodzisz na network - pupdial i testujesz wykrywanie modemu. jesli zostanie rozpoznany to ustawienia dla sieci i testy laczenia....
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: signing could not be verified (puppy 4.21)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 30, 2010, 12:24:11 »
Ależ oczywiście instalowałem, właśnie tą aplikację nazwałem "sterami". Ale nie wykrywa w ogóle modemu /dev/ttyUSB0. Właziłem w distrowatch i o ile rozumiem obce języka siła trudna umba, to obsługa gprs pojawiła się właśnie w puppy4.1, czyli tej, której nie potrafię już uruchomić. Dlatego pytałem czy nie wiesz o ewentualności doinstalowania jakiejś luzackiej aplikacji do wykrywania/obsługi modemów 3g do puppiego4.0. Korzystam póki co ze slaksa na tym lapku (właśnie jestem na slaksie) ale pod kde mi muli... Wiem lamer jestem, ale żeby tyle kombinować i nie poradzić sobie to masakra. No trudno, najwyżej będę jechał na slaksie póki nie pojawi się deli0.8.9 release...