Puppy Linux • Forum polskiej społeczności

Pomoc => Gry => Wątek zaczęty przez: witek_w11 w Lipiec 22, 2013, 02:20:44

Tytuł: Pioneers 14.1
Wiadomość wysłana przez: witek_w11 w Lipiec 22, 2013, 02:20:44
Elektroniczny klon planszowej gry Osadnicy z Catanu. Jest to zarówno silnik do gry z kompem jak i klient sieciowy. Niestety brak spolszczenia. Gra jak na 'przeportowaną' planszówkę przystało jest kilkuosobową (kilkubotową) strategią turową z silnym elementem losowym w postaci rzutu kostkami. W przeciwieństwie do pierwowzoru odpada ceremoniał rozkładanie kart, planszy, pionków, itd, więc rozgrywka nie trwa 2 godziny tylko 10 minut i jest bardzo dynamiczna.

https://yadi.sk/d/iLjoE-5cdaX7x

Sam skompilowałem w Slacko5.5, działa również w Precise. W Racym są problemy ale doszedłem że brakuje dwóch bibliotek w katalogu /usr/lib:
libnotify.so.4
libnotify.so.4.0.0
Możemy je wyekstraktować na przykład z Precise lub Slacko i gra powinna hulać. Natomiast w Warym nie działa i nie wiem dlaczego. To znaczy wiem, powinienem skompilować w Warym ale znając moje lenistwo to chyba w następnym wcieleniu.
.
Ogólnie gra jest wciągająca, z powodu szybkości rozgrywki nie odczuwa się syndromu oczekiwania na korzystne losowanie. No i jest na tyle niezobowiązująca że nawet seria porażek nie zachęca do rozwalenia laptopa. Jeżeli mamy dosyć Mahjongga i Sapera mogę śmiało polecić.
Tytuł: Odp: Pioneers 14.1
Wiadomość wysłana przez: Asgard w Grudzień 24, 2014, 09:44:32
Za tydzień darmowa Wuala dokończy żywota, więc sobie pomyślałem, że skoro i tak mirroruję "odwualowując" wszystkie swoje posty na forum, to przerzucę także i Twoją gierkę w alternatywne miejsce.

https://yadi.sk/d/iLjoE-5cdaX7x

No i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.
Tytuł: Odp: Pioneers 14.1
Wiadomość wysłana przez: witek_w11 w Styczeń 01, 2015, 03:44:21
Dzięki, już poprawiłem zalinkowanie.
Pozdrawiam również.