Autor Wątek: jak uruchomić purpy linux live  (Przeczytany 10470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bos_kg

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
jak uruchomić purpy linux live
« dnia: Lipca 17, 2016, 10:15:26 »
Witam wszystkich  proszę poleczcie mi rozwiązanie  posiadam acer v5-123  i mam na pendrive purpy linux botuje z usb system uruchamia się po wczytaniu  wszystkiego zamiast zalogować się na pulpit uruchamia się okno konsoli i dalej nie idzie co tu potrzeba wpisać aby ok było  wyczytałen ze to naj lzejszy linux jest a naojego netbooka ok by był wtedy

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: jak uruchomić purpy linux live
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 19, 2016, 19:15:33 »
Witam.
Nie piszesz której wersji systemu używasz, ani jakie konkretnie komunikaty daje konsola ani czy ten pendrajw startuje na innym kompie. Ale najlepiej sprawdzić po kolei kilka systemów Puppy i wybrać tą wersję która działa. W Twoim przypadku spróbuj dwie najnowsze wersje Tahr oraz Slacko 32bit noPAE, chyba że masz dołożone 4 giga ram do swojej maszyny.

Slacko 6.3.2.
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/puppy-slacko-6.3.2/32/slacko-6.3.2-uefi.iso
Suma kontrolna
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/puppy-slacko-6.3.2/32/slacko-6.3.2-uefi.iso.md5.txt

Tahr 6.0.5.
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/puppy-tahr/iso/tahrpup%20-6.0-CE/tahr-6.0.5_noPAE.iso
Suma kontrolna
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/puppy-tahr/iso/tahrpup%20-6.0-CE/tahr-6.0.5_noPAE.iso.md5.txt

Zawsze po pobraniu instalki należy sprawdzić sumę kontrolną gdyż błędy podczas zasysania mogą również spowodować problemy z działaniem systemu.

Jeżeli obydwie nowe wersje nie dadzą rady wówczas spróbuj starszego Puppiego czyli Precise.
http://distro.ibiblio.org/quirky/precise-5.7.1/precise-5.7.1.iso
Suma kontrolna
http://distro.ibiblio.org/quirky/precise-5.7.1/md5sums.txt

Offline bos_kg

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: jak uruchomić purpy linux live
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 19, 2016, 22:21:02 »
weIęc na pendrive mam Puppy Wary i jak wspomniałem uruchamiam aby zbotował boot pendriwa  jest widze pierwsaą grafikę o wczytuje i w czasie kiedy powinem widzieć pulpit Puppy Wary widać okno konsoli pendrve mam sprawny gdyz linux kilka dystrybucji z serii mint ubuntu itp instalowałem i wszystko szło ok  a ten linux Puppy Wary staje z oknem konsoli a i mam czytnik kart z kartą 1 gb i tez był ten linux i to samo czy wina procesora amd jest czy ati grafiki

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: jak uruchomić purpy linux live
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 19, 2016, 22:34:25 »
Wary jest wersją systemu specjalnie dla kilkunastoletnich kompów więc na Twoim może sprawiać problemy. Użyj tych systemów co zalinkowałem. Jak masz na przykład laptopa pentium4 wówczas Wary.


Offline bos_kg

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: jak uruchomić purpy linux live
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 19, 2016, 23:01:01 »
Rozumiem ale pod te parametry podane ponizej szukam linuxa gdyz ani z ubuntu jaka by nie była wersja Linux  oraz Linuxa mint i ich środowiska graficzne nie są dobre pod ten netbook poniewaz bez uzywania czego kolwiek sam uruchomiony Linux i ma 60 st temperatury skacze do 70 st zapezy od wersji i środowiska graficznego a podana wersja dlatego była sprawdzana by pasowała pod ten komputerek

a to specyfikacja Procesor  AMD E E1-2100 (1.0 GHz, 1 MB
Ram RAM  4Gb 
Grafika AMD Radeon HD 8210
pamięć karty graficznej
512 MB

Sprawdze podaną inną wersje Puppy Slacko nie wykrywa na live mi wifi ale mam obawy gdyz na ubuntu tamte wersje pozostałe  przez kolege podane i mogą męczyć procesor
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2016, 23:28:26 wysłana przez bos_kg »

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: jak uruchomić purpy linux live
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 19, 2016, 23:52:09 »
A no właśnie skoro masz 4 giga ram to raczej wersje PAE albo 64bit. Spróbuj najpierw Tahr PAE:
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/puppy-tahr/iso/tahrpup%20-6.0-CE/tahr-6.0.5_PAE.iso
Suma kontrolna:
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/puppy-tahr/iso/tahrpup%20-6.0-CE/tahr-6.0.5_PAE.iso.md5.txt

Rozumiem że chcesz najlżejszy system ale skoro Wary sprawia problemy należy z niego raczej zrezygnować bo jest zrobiony dla starego sprzętu. Co prawda niektórzy chwalą się uruchomieniem Warego z kernelem Slacko na nowym sprzęcie ale jak nie masz doświadczenia to raczej nie ma sensu kombinować. Tahr powinien być odpowiednim systemem, na pewno znacznie lżejszym niż Ubuntu czy Mint.

Offline bos_kg

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: jak uruchomić purpy linux live
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 20, 2016, 00:01:32 »
Puppy Precise tez na liwe kiepsko nie wykrywa wifi a przez to nie zainstaluje nic co sprawdzi mi temp Puppy lecz wydaje się być ok Puppy Precise nie jest ciepły wcale od spodu w okolicy cpu na podstawie Linux mint znam podstawy instalacji oraz oprogramowania dodatkowo bym doinstalował kadu skype buntu twak jakiś programik jak psensor czy sensors i ok powinno być a jak insalować Puppy niewiem tu co klika się innaczej wszystko nazwane w Puppy
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2016, 00:06:08 wysłana przez bos_kg »

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: jak uruchomić purpy linux live
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 20, 2016, 00:31:24 »
Sugeruję mimo wszystko wypróbować jeszcze Tahr PAE którego zalinkowałem w poprzednim poście gdyż jest najnowszy i powinien wykryć Wi-Fi. Instalacja Menu>Setup>Puppy uniwersal installer. Pamiętaj żeby wybrać instalację full a nie frugal.

Offline bos_kg

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: jak uruchomić purpy linux live
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 20, 2016, 17:07:54 »
Super dziękuje moze nidziałało jak trzeba ze strony linuxiarze  pobierałem sprawdze wieczorkiem a są jakieś opcje by sprawdzić temperature na live sesii pytam gdyz nie znalazłem opcji w tej kwestii a po 10 min na liwe obudowa była chłodna i chyba zostane z tym linux komputer jednak nie sprzedam wydaje się ok system a prosze mi poradzić jaki i jak długo jest wspierany ten linux

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: jak uruchomić purpy linux live
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 20, 2016, 19:21:08 »
Menu > Setup > Puppy package manager
W linijce dialogowej wpisujesz nazwę programu i pobierasz z zależnościami. W sesji live tak samo więc można wypróbować. Po zainstalowaniu szukasz nowego programu w menu ewentualnie uruchamiasz z konsoli. Systemy Puppy nie podlegają uaktualnieniom, filozofia jest taka że po pewnym czasie instalujesz po prostu nowy system. Precise nie jest już rozwijany, wersja 5.7.1 jest finalna.

Offline bos_kg

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: jak uruchomić purpy linux live
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 20, 2016, 23:54:13 »
Z lekka kiepsko wersja tahr 6.0.5 PAE niekture programy chodzą kiepsko w sensie długiego uruchamiania oraz niewiem czy czujnik zle podaje temp czy program psensor nawet sensors bywa 66 bez uzywania tylko uruchomiony a sama przeglądarka i jest juz 70 st ale w dotyku obudowy komputer mniej ciepłyniewiem co jest gdyz ten linux poczytałem jest dobry choć by ze moze pracować z karty pamięci a wtedy dysk na pliki to jakby było mieć 2 dyski

Offline keseszel

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: jak uruchomić purpy linux live
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 16, 2016, 22:26:55 »
Masz stary komputer..100 lat nie czyszczony. Zacznij od wyczyszczenia, wymiany pasty..

Offline Antek ShakesFidget

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: jak uruchomić purpy linux live
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 29, 2017, 01:46:58 »
Szukałem tego właśnie! Dzięki  ;)
_____________________________________________________________
Shakes & Fidget HACK 

Offline wellhisa

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: jak uruchomić purpy linux live
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 04, 2017, 09:16:14 »
Hej! Dobry temat :P Ja też miałem problem z uruchomieniem. Podłączałem nawet inny napęd, inną płytką i nic. :P