Autor Wątek: Jak połączyć się z siecią wifi z ukrytym SSID-em?  (Przeczytany 4795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mirekc

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Jak połączyć się z siecią wifi z ukrytym SSID-em?
« dnia: Marca 10, 2016, 23:01:09 »
Jak w Puppy Precise 5.7.1 połączyć się z siecią wifi z ukrytym SSId-em? Próbowałem wszystkich dostępnych narzędzi, ale nawet po skonfigurowaniu połączenia przy włączonym identyfikatorze i ukryciu sieci dopiero potem, po restarcie Puppy nie potrafi się połączyć. Może jakaś "ręczna" edycja plików konfiguracyjnych? Nie chciałbym "odkrywać" SSID-a wyłącznie ze względu na tego linuksa.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Jak połączyć się z siecią wifi z ukrytym SSID-em?
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 18, 2016, 16:56:51 »
Heh kiedyś było więcej pomagaczy ostatnio sam zostałem. Problem że praktycznie w 100% łączę się z netem przy pomocy modemu 3g, z wifi mam do czynienia tylko gdy komuś instaluję system.
.
Na anglojęzycznym forum było kilka pomysłów ale nie potrafię tego zweryfikować, na przykład tutaj:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=44308
Pomysł z ostatniego postu w temacie polega na zmianie nazwy pliku ' /etc/network-wizard/wireless/profiles/template.conf', wyzerowaniu jego parametrów i wymuszeniu obsługi tego pliku podczas próby łączenia z netem. Operacja ma zapobiec (zapewne) opisywanemu przez Ciebie wywaleniu wifi po restarcie systemu. Ten forumowicz wypowiadał się również w innych wątkach na temat ukrytego ssid więc pewnie któryś z jego pomysłów powinien zadziałać. Nie potrafię tego weryfikować bo żeby wygenerować ukryty ssid musiałbym kupić ruter/3g i do tego jeszcze kartę sieciową. Podzwoniłem po znajomych z realu ale nikt nie chce mi pozwolić na takie eksperymenty. Ciężkie jest życie forumowego guru.

Offline mirekc

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Jak połączyć się z siecią wifi z ukrytym SSID-em?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 03, 2016, 09:24:59 »
[...]
Na anglojęzycznym forum było kilka pomysłów ale nie potrafię tego zweryfikować, na przykład tutaj:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=44308
[...]
Problem w tym, że mnie jakoś w ogóle nie wychodzi konfiguracja kreatorem Dougala. Tworzę profil według opisu w tym wątku, wczytuję, klikam "Użyj ten profil" i nie mam połączenia z wi-fi. Wszystko to w "normalnych" warunkach, to znaczy przed ukryciem SSID. Nawet jeśli uda mi się uzyskać połączenie, to sieć "nie wstaje" po restarcie komputera. Sieć działa mi bezproblemowo, gdy do konfiguracji używam Freesbee, ale to narzędzie "za Chiny" nie połączy się z siecią, której nie widzi. Może coś źle robię, ale zupełnie nie mam czasu, żeby nad tym siedzieć i badać. Liczyłem raczej na jakieś "ręczne" rozwiązanie z pominięciem tych kreatorów.