Autor Wątek: Pioneers 14.1  (Przeczytany 8856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Pioneers 14.1
« dnia: Lipca 22, 2013, 02:20:44 »
Elektroniczny klon planszowej gry Osadnicy z Catanu. Jest to zarówno silnik do gry z kompem jak i klient sieciowy. Niestety brak spolszczenia. Gra jak na 'przeportowaną' planszówkę przystało jest kilkuosobową (kilkubotową) strategią turową z silnym elementem losowym w postaci rzutu kostkami. W przeciwieństwie do pierwowzoru odpada ceremoniał rozkładanie kart, planszy, pionków, itd, więc rozgrywka nie trwa 2 godziny tylko 10 minut i jest bardzo dynamiczna.

https://yadi.sk/d/iLjoE-5cdaX7x

Sam skompilowałem w Slacko5.5, działa również w Precise. W Racym są problemy ale doszedłem że brakuje dwóch bibliotek w katalogu /usr/lib:
libnotify.so.4
libnotify.so.4.0.0
Możemy je wyekstraktować na przykład z Precise lub Slacko i gra powinna hulać. Natomiast w Warym nie działa i nie wiem dlaczego. To znaczy wiem, powinienem skompilować w Warym ale znając moje lenistwo to chyba w następnym wcieleniu.
.
Ogólnie gra jest wciągająca, z powodu szybkości rozgrywki nie odczuwa się syndromu oczekiwania na korzystne losowanie. No i jest na tyle niezobowiązująca że nawet seria porażek nie zachęca do rozwalenia laptopa. Jeżeli mamy dosyć Mahjongga i Sapera mogę śmiało polecić.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2015, 03:42:45 wysłana przez witek_w11 »

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Odp: Pioneers 14.1
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 24, 2014, 09:44:32 »
Za tydzień darmowa Wuala dokończy żywota, więc sobie pomyślałem, że skoro i tak mirroruję "odwualowując" wszystkie swoje posty na forum, to przerzucę także i Twoją gierkę w alternatywne miejsce.

https://yadi.sk/d/iLjoE-5cdaX7x

No i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Pioneers 14.1
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 01, 2015, 03:44:21 »
Dzięki, już poprawiłem zalinkowanie.
Pozdrawiam również.