Autor Wątek: Puppy Linux - Aero2 z modemem ZTE k3565-z  (Przeczytany 5655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mvno-gsm_pl

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • Email
Puppy Linux - Aero2 z modemem ZTE k3565-z
« dnia: Sierpnia 04, 2014, 14:29:51 »
Witam wszystkich :) To mój pierwszy post na tym forum i pierwsza przygoda z Puppy, więc proszę o wyrozumiałość. Co prawda Linux nie jest dla mnie nowością (od roku korzystam z Xubuntu), jednak postanowiłem wskrzesić mojego poczciwego starego Della i spróbowac swoich sił z Puppy.

Wszystko działa cudownie za jednym wyjątkiem - internet mobilny. A mianowicie:

- połaczenie udaje się nawiązać, ale albo internet działa tylko chwilę i rozłącza się, albo niby działa (tzn. jest połączony), ale żadna strona się nie wczytuje a modem w tym czasie w ogóle nie przechodzi z UMTS na HSDPA. Po chwili również się rozłacza.

- korzystam z Aero2, i niestety, ale po upłynięciu (łłącznie, bo często rozłacza) 60 minut sesji nie da się wpisać kodu CAPTCHA. Dlaczego? Aby było to możliwe powinien zostać przypisany adres IP z puli prywatnej (umożliwia on połaczenie się tylko ze stroną z autoryzacją CAPTCHA) zaczynający się od 10.XX..., niestety tak się nie dzieje. Przypinuje mi uparcie adres IP normalny, a po chwili się rozłacza i tak w kółko. Nie da się korzystać z sieci.

Na Xubuntu wszystko ok (na wersjach 12.04 LTS, 13.10 i aktualnie 14.04 LTS. Modem ZTE k3565-z. Sieć Aero2.

Czy ktoś miał taki problem?

Będę wdzięczny za pomoc. Poniżej dwa screeny (komunikat po rozłaczeniu się i moja konfiguracha połaczenia).





Dziękuję

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Puppy Linux - Aero2 z modemem ZTE k3565-z
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 04, 2014, 19:54:39 »
Witam.
Od pół roku wiszę na Aero2 bo obraziłem się na Playa bo jak długo można czekać żeby wreszcie wprowadzili prepaid bez limitu transferu i stwierdzam autorytatywnie że nie trzeba przypisywać żadnego IP z puli prywatnej żeby wprowadzić kapcia. Jeżeli takie kombinacje na innych systemach to ja dziękuję. Kiedy wywali procedura jest taka:
1.Wznawiasz połączenie w tej konsoli którą masz na dołączonym przez Ciebie zrzucie. Nawet masz napisane jak to znaczy wciskasz 'r' i następnie wciskasz <Enter>.
2.Przechodzisz do okna przeglądarki i wprowadzasz jakikolwiek pełny adres, na przykład naszego forum
http://forum.puppylinux.pl/
3.Wyskakuje Ci propozycja wypełnienia kapcia, zatwierdzasz, pojawia się kapeć, wklepujesz, zatwierdzasz.
4.Wracasz do konsoli, przerywasz połączenie poprzez jednoczesne naciśnięcie <ctrl>+'c' a następnie wznawiasz znanym Ci już sposobem wbijając 'r' a następnie <Enter>. Gotowe.
.
Moim zdaniem to jest przyczyna Twoich problemów gdyż Aero2 w ogóle jest chimeryczne i potrafi nieźle przymulić a Twoje kłopoty ze wznowieniem połączeń wystąpiły akurat gdy transfer był fatalny sprawiając wrażenie że to również wina systemu. Jeżeli jeszcze coś będzie nie tak wówczas przede wszystkim podaj jakiego konkretnie masz Puppiego i jakiego modemu używasz bo to może być istotne. Ustawienia modemu masz w miarę prawidłowe, moim zdaniem najlepsza nazwa urządzenia: /dev/ttyUSB0 ale nie będę się upierać. Pozdrawiam.

Offline mvno-gsm_pl

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Puppy Linux - Aero2 z modemem ZTE k3565-z
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 05, 2014, 19:45:39 »
(...)nie trzeba przypisywać żadnego IP z puli prywatnej żeby wprowadzić kapcia(...)

Źle mnie zrozumiałeś. To Aero2 tak robi, nie ja. Jak wyskoczy Ci CAPTCHA to sam zerknij po ponownym połączeniu (a przed wpisaniem kodu), że adres IP (ten pierwszy, czyli w formacie XX.XX.XXX.XX będzie się zaczynał od 10.

Poza tym skąd zrywanie połączenia co kilka chwil. Drugi komputer stoi obok a modem z racji, że jest na kabelku (przedłużenie USB) jest w tym samym miejscu. Na Xubuntu jest ok, na Puppy nie jest.

Offline mvno-gsm_pl

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Puppy Linux - Aero2 z modemem ZTE k3565-z
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 05, 2014, 19:46:55 »
Chyba znalazłem przyczynę. Problem jakby tkwił w kabelku. Po podłączeniu modemu "na krótko" jest ok.