Autor Wątek: Pentagram p 6132-08  (Przeczytany 16723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzysztobr

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
    • Email
Pentagram p 6132-08
« dnia: Marca 24, 2010, 16:38:45 »
Mam taką kartę wifi firmy Pentagram - p 6132-08. Sterowniki i ładuję przez ndiswrappera. I guzik. Co ciekawsze sterownik do tej karty rt2870 jest dostępny wsrod sterowników. Próbowałem i na sterowniku dostępnym w wizardzie i przez ndiswrappera z "zewnętrznych" sterowników z płyty. Wczytuje sterowniki ale nie wykrywa sprzętu. Inną kartą, (która chodziła na fedorze) jest karta p6122-11 tej samej firmy. Wypróbowałem ją przez ndiswrappera. Wczytuje sterowniki i raz tylko (po kilku próbach "upladingu" i "unloadingu" ) udał się odnaleźć się jej na puppy. Nawet znalazł sieć. Po wyłączeniu i powtórnym włączeniu komputera pogubił się i trzeba było wszystko od nowa robić. Obydwie karty są zewnętrznymi kartami-penami usb. Dodam, że na moim laptopie jest wbudowana karta usb oraz eth. Po restarcie laptop wykrywa obydwie karty. Do tej pory korzystałem z internetu przy pomocy karty lan i nie było problemu. Karta wlan zintegrowana w laptopie za pomocą usb jest starego typu i obsługuje tylko protokół szyfrowania wep. Pomimo że jest widziana nie mogę jej ustawić nawet przy sieci otwartej. Może ktoś spotkał się ze sterownikami lub ma jakiś sposób na połącznie za pomocą tej karty. Nie wiem jaka jest kolejność tzn. czy powinienem najpierw zainstalować sterowniki za pomocą ndiswrappera i później włożyć kartę. Korzystam z macpupa opery 6.1. Jeśłi coś jest niejasne proszę pisać. Trudno to opisać.

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Pentagram p 6132-08
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 24, 2010, 20:56:47 »
Niestety nie znam tej karty i nie mam pojecia na jakim chipsecie bazuje :(
ktorej wersji macpupa uzywasz?
I co to za wersja opery 6.1?
W kategorii system znajduje sie program pupscan
gdy karta jest podlaczona- czy gdy wejdziesz na usb devices -pokazuje jakies uzadzenie?
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline krzysztobr

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Pentagram p 6132-08
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 24, 2010, 21:17:39 »
Manufacturer=Linux 2.6.25.16 uhci_hcd
Product=UHCI Host Controller
SerialNumber=0000:00:07.2
VendorID=1d6b  ProductID=0001  KERNEL-MODULE=hub

Product=General Purpose USB Hub
VendorID=03f0  ProductID=2002  KERNEL-MODULE=hub

SerialNumber=111111111111
VendorID=1668  ProductID=0408  KERNEL-MODULE=prism2_usb

Pokazuje to gdy podłączona jest karta pentagram. mam zresztą teraz obydwie. To samo się pokazuje przy obydwu. Wykrywa kartę, która jest wbudowana - to ten prism2 ale ona mnie nie interesuje. Jeszcze powalczę. Ale sobie przerwe zrobię.

A wersję pochrzaniłem. Macpup opera 061.  http://www.macpup.org/index.php

« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2010, 22:18:53 wysłana przez krzysztobr »

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Pentagram p 6132-08
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 24, 2010, 23:19:58 »
 pentagram  korzysta z chipsetu RT 3070L. Z ktorym bywa problem na linuxie :(
Patriot przygotowal sterowniki do wersji rt3070sta
ale nie wiem czy to dokladnie to samo:
sterownik do kernela 2.6.25:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?mode=attach&id=24347&sid=f087bf808005c23a5ccaafa69f4d5060
plus potrzebny bedzie lameWIFI(w wersji z kernelem 2.6.25):
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?mode=attach&id=24349&sid=f087bf808005c23a5ccaafa69f4d5060
instrukcja jak wszystko zastosowac:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?p=402907
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2010, 08:52:52 wysłana przez fafik »
www.biq-shop.com
www.biq.cc


Offline krzysztobr

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Pentagram p 6132-08
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 25, 2010, 19:59:32 »
Dzięki Fafik. Jesteś Wielki. Ja bym nic nie zdziałał w tym kierunku. Doszedłem do tego, że puppy widzi kartę lecz program lamewifi niezbyt działa. Musze się wgłębić jeszcze w te opisy.

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Pentagram p 6132-08
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 25, 2010, 23:57:49 »
lameWIFI dziala dobrze.
wazne  tylko zeby wykonac cala procedure poprawnie (zmodyfikowac skrypty itp) no i byc moze usunac zapis w network wizard jezeli istnieje bo moze to powodowac konflikt
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline krzysztobr

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Pentagram p 6132-08
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 26, 2010, 15:57:16 »
No właśnie. Jak usunąć zapis w wizardzie? Gdy włączam wizarda pokazują mi się trzy możliwości 1.eth0 2. wlan0 - nieszczęsny prism, który jest wbudowany w mojego lapka (widziany jako usb) i żeby go wyłączyć musiałbym pewnie wyjąć fizycznie. 3. to ra1 (mogę się mylić w cyfrach bo nie piszę z tego lapka). Podejrzewam, że prism mąci. To jest karta, która obsługuje tylko protokół wep.
Teraz tak. Zastosowałem się do instrukcji. Najpierw poszedł pet ze sterownikami. Następnie lamewifi. Po dodaniu sterowników - puppy zobaczył kartę pentagram.
Gdy włączam lame to rozpoczyna się proces skanowania i po chwili się wyłącza. Druga opcja - pasek skanowania dochodzi do końca i stoi. Nie wykrywa żadnych dostępnych sieci. W wizardzie pojawia się komunikat, że karta nie obsługuje wpa czy coś takiego. Podejrzewam, ze wciąż ma na myśli kartę prism a nie pentagram. Gdy patrzę w network wizard to nie widzę opcji usunięcia wlan0 - tego nieszczęsnego prisma.
w jaki sposób mógłbym wykosić tego prisma - sterowniki czy coś, żeby wizard nie widział go i nie traktował jako urządzenie domyślne (tak się zdaje traktuje). Zresztą - pewne jest, że dwa urządzenia nie mogą razem pracować w tym przypadku bez konfliktów.

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Pentagram p 6132-08
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 26, 2010, 23:05:46 »
moze wyprobuj pwireless2:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?search_id=507729839&t=48816
byc moze brakuje wpa_supplicanta, ale on jest w pwireless2
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline krzysztobr

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Pentagram p 6132-08
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 27, 2010, 01:11:54 »
Połączyłem się ale... Puppy nie zapamiętuje ustawień. Przynajmniej na razie. Mam trzy aplikacje do wifi. Lamewifi, wpagui, który włącza sięprzy starcie i pwirless2. Ten ostatni załatwił sprawę karty prism bo możan ignorować pozostałe sposoby połączenia. Nie umiem nawet wyjaśnić sobie jak to robię, ze net działa. Gdy restartuję puppa to włacza sie zaraz po starcie wpagui, ale mimo że ma ustawione w profilu konkretne połaczenie nie odnajduje sieci. Prawdę mówiąc próbuję trzema sposobami nawiązać połaczenie i jakoś mi się udaje za którymś razem. Ale to jest denerwujące. I jeszcze jedno - gdy instalowałem pwirles2 - bardzo dobra aplikacja- po zainstalowaniu pojawiła sie informacja, że brakuje libgio - 2.0.so.0 - spisałem to sobie i będę szukał ale może wiesz fafik do czego służy ta biblioteka i czy ma związek z tymi problemami. Pozdrawiam i dzięki za wszystkie wskazówki. Popróbuję jeszcze połaczyć się i znaleźć jakiś logiczny związek i porządek w tym moim klikaniu.

1. Łączę się za pomocą pwirless2. Pytanie jest takie: w jai sposób sprawić, żeby zapamiętął ustawienia i od razu można było ie połaczyć z siecią? Obecnie wygląda to tak - włączam laptopa. Pojawia sie wpagui i mimo że ma ustawiony profil połaczenia - konkretną sieć z wpisanym hasłem wpa nie odnajduje sieci. Zamykam wpagui i włączam pwirless2 - klikam roam, następnie refresh wybieram sieć i klikam conect i wtedy nawiązuje połaczenie. Zastanawiam się dlaczego nie nawiązuje połaczenia od razu. Czy może tak ma być ;). Aczkolwiek jak wcześniej pisałem, jest to uciążliwe. Najważniejsze jednak, że udało mi się uruchomić kartę i internet działa.
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2010, 01:24:02 wysłana przez krzysztobr »

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Pentagram p 6132-08
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 27, 2010, 11:13:16 »
libgio:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?mode=attach&id=21949
sluzy tylko do poprawnego wyswietlania ikony na panelu.
mysle ze problem polega na ilosci aplikacji do laczenia zainstalowanychna kompie.
jezeli pwireless dziala to usunal bym lame wifi i wpa gui, poniewaz one tworza konflikt z pwireless2. wszystkie korzystaja z tych samych bibliotek i sobie przeszkadzaja......

Cytuj
1. Łączę się za pomocą pwirless2. Pytanie jest takie: w jai sposób sprawić, żeby zapamiętął ustawienia i od razu można było ie połaczyć z siecią? Obecnie wygląda to tak - włączam laptopa. Pojawia sie wpagui i mimo że ma ustawiony profil połaczenia - konkretną sieć z wpisanym hasłem wpa nie odnajduje sieci. Zamykam wpagui i włączam pwirless2 - klikam roam, następnie refresh wybieram sieć i klikam conect i wtedy nawiązuje połaczenie. Zastanawiam się dlaczego nie nawiązuje połaczenia od razu. Czy może tak ma być Mrugnięcie. Aczkolwiek jak wcześniej pisałem, jest to uciążliwe. Najważniejsze jednak, że udało mi się uruchomić kartę i internet działa.

pwireless powinien startowac automatycznie po usunieciu wpa gui przy starcie kompa.
jezeli raz wejdziesz do konfiguracji pwireless wybierzesz siec i podasz haslo dostepu. wowczas jest ono juz zapisane.
Inny problem to to ze pwireless startuje czesto za szybko .
jezeli wlanczasz komputer po usunieciu wpa gui na gorze powinien pojawiac sie dialog laczenia z siecia pwireless2.
jesli tak nie jest zajrzyj do root/startup czy jest tam dokument pwireless2 (ale nie tray icon).jesli sie nie znajduje
wejdz do
/etc/init.d/
i przenies plik pwireless2 do folderu root/startup
a nastepnie otworz ten dokument jako tekst
na samym poczatku istnieje wpis typu
sleep 1(albo wyzsza wartosc 2, 3 etc)
to jest spowolnienie dla startu aplikacji
mozesz zmienic cyfre np na 10 i zobaczyc co sie wtedy dzieje.
jesli bedzie startowal za wolno to mozesz zmniejszyc liczbe
wazne jest to by pwireless startowal na tyle pozno by siec byla juz przeskanowana. wowczas laczyl bedzie automatycznie
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2010, 11:16:00 wysłana przez fafik »
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline krzysztobr

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Pentagram p 6132-08
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 27, 2010, 15:41:47 »
Usunąłem lame i wpagui. Teraz po właczeniu pwirless2, kliknięciu roam nic się nie dzieje. Na razie nie ustawiałem pwirless na autostarcie. Mozę jednak jest zależność między nimi. Najpierw gui a jak nic nie wyjdzie to i jeszcze raz lame zainstaluję ;-). Metdą prób i błedów. Jak będzie działało to spróbuje przenieść ten pik pwirless2 do startupu i popatrzę co będzie się działo. Zresztą wydaje mi się, ze pwirles startuje. Bo pojaiwają się informacjie, że dhcp starting czy coś takiego.

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Pentagram p 6132-08
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 27, 2010, 18:31:44 »
jezeli na poczatku pojawia sie u gory w czerwonym polu dhcp starting to znaczy ze pwireless2 startuje.
byc moze startuje za wczesnie.
kwestia taka czy na panelu pwireless2 po wejsciu na konfiguracje pokazuje jakies sieci.jesli tak to jest dobrze.
nalezy zaznaczyc siec z ktora sie chcemy laczyc i wpisac haslo. wowczas zostanie ono wpisane do ustawien pwireless2.
jedyne co to zwiekszenie sleep w pwireless2, zeby zbyt szybko nie startowal. wpa gui i pwireless korzystaja z tych samych dokumentow, wiec uzywanie obu naraz raczej bedzie prowadzilo do klopotow.....
jeszcze jedno
jak jestes podlaczony do sieci wejdz w terminal i wpisz iwconfig
mozesz podeslac wynik
(tylko usun haslo przy kopiowaniu do postu)
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline krzysztobr

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Pentagram p 6132-08
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 28, 2010, 13:58:12 »
Jest dhcp starting. Tylko pokazuje się też komunikat, ze nie może się połączyć, zeby sprawdzić czy wprowadzony klusz jest właściwy. Próbowałem już różnych kombinacji łącznie z odinstalwaniem i zainstalowaniem sterowników do karty. Doszedłem do momentu, w którym pwirless2 wyszukuje dostepne sieci. Po wybraniu konkretnej mojej pokazuje się napis "Wpa_supplicant failed to connect. Verify that the password you entered is correct and that your network card supports wpa_supplicant."
Ustawiłęm moją sieć w profilu.
To jest informacja po wpisaniu iwconfig:

ra0       RT3070 Wireless  ESSID:""  Nickname:"RT3070STA"
          Mode:Auto  Frequency=2.412 GHz  Access Point:   
          Bit Rate=1 Mb/s   
          RTS thr:off   Fragment thr:off
          Encryption key:off
          Link Quality=100/100  Signal level:-49 dBm  Noise level:-115 dBm
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Pentagram p 6132-08
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 28, 2010, 15:46:53 »
z tego co widze to iwconfig pokazuje pentagrama.
brakuje reszty wpisu rozumiem ze pod innymi opcjami nic nie pokazuje.
wedlug tego wpisu klucz nie istnieje
Cytuj
Encryption key:off
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline krzysztobr

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Pentagram p 6132-08
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 29, 2010, 16:24:49 »
Jak pisałem mam dwie karty i tą prisma próbowałem konfigurować wcześniej. Zresztą próbowałem konfigurować pentagrama na wcześniejszych sterownikach przez ndiswrappera. Zapewne stąd konflikt. Dziwi mnie to, ze przedtem, gdy miałem te trzy programy: lamewifi, pwirless i gui - mogłem się połączyć, co prawda ręcznie, ale mogłem.  Jak byś mógł podać mi przykład - jak powinien wyglądać pełny zapis iwconfig, prawidłowo ustawionej karty, jeśli masz połaczenie wifi byłbym wdzięczny.
Ostatecznie spróbuję przeinstalować system i na świeżym zainstalować sterowniki do pentagrama.