Autor Wątek: uruchomienie z pendrive  (Przeczytany 10622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zywiec_to

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Email
uruchomienie z pendrive
« dnia: Grudnia 10, 2011, 19:43:01 »
Witajcie,
mam mały problem, otóż nie mogę uruchomić puppy z pena, podczas uruchamiania wyskakuje komunikat:

searchig deeper, sub-sub-folders in partitions... pausinglupu528.sfs not found.
droping out to initial-ramdisc console...
/bin/sh: can't acces tty: job control turned off

może wie ktoś co zrobić

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: uruchomienie z pendrive
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 10, 2011, 23:54:15 »
Witam.
System szuka pliku lupu528.sfs i nie może znaleźć. Odpal system z płyty, znajdź na płycie taki plik i skopiuj go na pendraka. Jak nie pomoże to napisz co w ogóle masz na penie, jakie pliki, katalogi.

Offline zywiec_to

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: uruchomienie z pendrive
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 11, 2011, 14:53:34 »
hm, nie mogę go znaleźć na płytce, ani ręcznie, ani przez wyszukiwarkę. Ściągnąłem obraz puppy, który emuluje przez deamona, ale to nie zmienia faktu, że tego tam nie ma. Może miałbyś instalkę i poszukał u siebie?

Byłbym wdzięczny

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Odp: uruchomienie z pendrive
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 12, 2011, 02:06:06 »
Trochę nietypowa prośba, bo na płycie instalacyjnej przecież jest (zresztą obraz ISO można także rozpakować jak archiwum, jeśli się bardzo zechce - można to zrobić programami typu 7zip, PeaZip czy nawet WinRarem/Rarem), ale co tam. :)

http://dl.dropbox.com/u/50821821/lupu_528.sfs

Na wszelki wypadek podaję także sumę kontrolną MD5 dla powyższego pliczku:

3D474F69B95B77FC8C7BD038F624C133   
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2011, 06:34:03 wysłana przez Asgard »
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)


Offline zywiec_to

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: uruchomienie z pendrive
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 12, 2011, 15:37:07 »
Po Twoim poście jeszcze raz sprawdziłem zawartość płytki i jakież było moje zdziwienie gdy znalazłem dany plik. Nie wiem jak to możliwe, że go wcześniej nie widziałem (pijany czy co).

Skopiowałem go więc na pena i odpalam, podczas uruchamiania jednak ten sam błąd

searchig deeper, sub-sub-folders in partitions... pausinglupu528.sfs not found.
droping out to initial-ramdisc console...
/bin/sh: can't acces tty: job control turned off

nie rozumiem co może być nie tak

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Odp: uruchomienie z pendrive
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 12, 2011, 19:31:41 »
Nie jestem aż takim "szpecem", żeby Ci jednoznacznie doradzić (zdaje się, że bootmanager woła o całkiem inny plik), jednak podpowiem może ewentualnie nieśmiało dwie rzeczy, które powinny może pomóc:

1. http://puppylinux.org/main/Puppy430-tutorial-English.pdf (tu krok po kroku wraz z "obrazkami" i po angielsku wyjaśnione łopatologicznie, jak zainstalować Puppy Linux'a na USB, na przykładzie starszej wersji 4.3, jednak w stosunku do nowszych wersji tego systemu nic się istotnie nie zmieniło; nie korzystałem nigdy z tej opcji, choć mam Puppy Linux'a 4.3 dodatkowo awaryjnie właśnie na pędraku)

lub

2. Skorzystaj z programu unetbootin --> http://unetbootin.sourceforge.net/ --> osobiście właśnie tak zainstalowałem Puppy Linux'a 4.3 na moim pędraku i działa aż miło (korzystałem z wersji "windzianej" tego programiku, ale na Puppym unetbootin też mi śmiga --> po pobraniu wersji dla Linuksa nadałem z prawokiliku wykonywalność + doinstalowałem pakiet p7zip-4.58.pet z forum "murga", a pakiet mlabel, o który woła, niepotrzebny, bo to tylko do wrzucania ArchLinuxa na pędraka wymagane)



No może jeszcze Ci inni coś dopomogą.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2011, 20:54:07 wysłana przez Asgard »
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: uruchomienie z pendrive
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 13, 2011, 08:01:03 »
Najlatwiej bedzie ci przeprowadzic cala instalacje od nowa na pendrivie. jezeli masz instalacje typu frugal i juz gotowy pupsave, bedziesz mogl go po udanej instalacji znow uzywac.
Przyczyn bledu moze byc wiecej, wiec najlepiej zrobic czysta reinstalacje.......
www.biq-shop.com
www.biq.cc