Autor Wątek: Zmiana układu klawiatury przy każdym włączeniu Puppy  (Przeczytany 3882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kurajmo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Email
Zmiana układu klawiatury przy każdym włączeniu Puppy
« dnia: Listopada 02, 2016, 09:16:09 »
Jak w temacie po każdym włączeniu Linuxa Slacko Puppy 6.3
Za każdym razem układ klawiatury przestawia mi się na US. Mimo że przed wyłączeniem ustawiłem Polski
Jak to ustawić na stałe?
Bo szczerze to denerwuje mnie to już trochę. Mam to distro wgrane na pendrive 16GB jako system awaryjny.
Żeby coś w internecie sprawdzić itp.
Dodam że szyfrowanie mam włączone przy każdym uruchomieniu puppy muszę wprowadzać hasło. Ustawiłem sobie bo zawsze można pendrive zgubić. A zawsze to bezpieczniej z hasłem.
Pomoże ktoś?
Byłbym wdzięczny

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Zmiana układu klawiatury przy każdym włączeniu Puppy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 02, 2016, 19:59:06 »
Też coś takiego miałem akurat w Slacko6.3.x ale myślałem że to przypadek. Spróbuję poeksperymentować a jak nie dam rady trzeba będzie zgłosić na bugliście Slacko. Tylko napisz mi konkretnie którą wersję używasz 6.3.0 czy 6.3.2 oraz 32 czy 64bit.

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Odp: Zmiana układu klawiatury przy każdym włączeniu Puppy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 04, 2016, 05:46:55 »
To zjawisko występuje chyba we wielu szczeniakach (a może nawet we wszystkich). U siebie zaobserwowałem to na Lucid 520, a obecnie na Precise 5.6.1, jednak się tym kompletnie nie przejmuję, bo wystarczy po prostu zacząć pisać cokolwiek - przy pierwszym naciśnięciu klawisza w dowolnym polu edycyjnym flaga USA od razu zmienia mi się na polską i mogę normalnie pisać po polsku z naszymi znakami (i jest to trwała zmiana utrzymująca się do momentu zamknięcia systemu operacyjnego).

U mnie są akurat flagi reprezentujące bieżący układ klawiatury, bo to sobie tak poustawiałem:

http://forum.puppylinux.pl/index.php?topic=565.0
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Zmiana układu klawiatury przy każdym włączeniu Puppy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 04, 2016, 15:40:46 »
To chyba coś innego. Przy każdym uruchomieniu nowego Slacko otwiera się okno pierwszego uruchomienia czyli to co pojawia się na nieskonfigurowanym systemie. To wygląda w ten sposób:
Menu > Ustawienia > Quicksetup
I chyba nie wystarczy po prostu potwierdzić bo załadowują się ustawienia angielskie. Ale samo każdorazowe uruchomienie się tego okna jest uciążliwe. Efekt ten zaobserwowałem jedynie przy instalacji frugal na pendrajwie natomiast przy instalacji full hd nic takiego nie miało miejsca więc myślałem że albo przypadek albo problem z moim pendrajwem za 20 złotych z samoobsługi. instalacja na penie przebiegła dobrze, system zapisuje ustawienia, instaluje aplikacje, jedynie to okno pierwszego uruchomienia psuje dobry efekt.


Offline Kurajmo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Zmiana układu klawiatury przy każdym włączeniu Puppy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 11, 2016, 02:23:57 »
Też coś takiego miałem akurat w Slacko6.3.x ale myślałem że to przypadek. Spróbuję poeksperymentować a jak nie dam rady trzeba będzie zgłosić na bugliście Slacko. Tylko napisz mi konkretnie którą wersję używasz 6.3.0 czy 6.3.2 oraz 32 czy 64bit.

Korzystam ze Slacko Puppy 6.3.2 w wersji 32 bity.
Zainstalowane na pendrive 16GB USB 3.0 Adata.
Nie miałem czasu bawić się w naprawę tego błędu. Póki co jak jestem na puppy to za każdym razem to ręcznie przestawiam. Już się przyzwyczaiłem. Ale nie ukrywam denerwuje to trochę.