Autor Wątek: ukryta sieć wifi w puppy  (Przeczytany 6442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wasylu1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • Email
ukryta sieć wifi w puppy
« dnia: Grudnia 12, 2011, 19:14:26 »
Mam problem. Nie wiem, jak w puppy w menadżerze sieci wifi ustawić, by domyślną siecią była sieć ukryta (najlepiej jakby ustawiała się automatycznie, tylko jesli jest wykrywalna).
 Nie pokazuje się ona po prostu na liście sieci.... Pomoże mi ktoś?
...a może chociaż da się to zrobić w terminalu? ...może da się skopiować jakiś plik z innego linuksa (mam ubuntu 11.04) jeśli tak, to jaki to plik i gdzie go skopiować... może tylko jakieś wpisy? Nic nie wiem...
Najfajniej by było, jakby moja sieć ukryta była na liście, albo chociaż istniała opcja znajdowania ukrytej sieci...

Acha, Mój pupilek to wersja lupu-528...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2011, 19:16:44 wysłana przez wasylu1 »

Offline wasylu1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: ukryta sieć wifi w puppy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 14, 2011, 11:21:30 »
Widzę, ze odzewu nie ma. Cóż, narazie uwidoczniłem sieć i łączę się, ale to nie rozwiązuje mojego problemu.

Offline Legion

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: ukryta sieć wifi w puppy
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 22, 2022, 15:18:57 »
Witam. Chciałem odświeżyć wątek jako, że mam podobny o ile nie identyczny problem co autor, a nikt mu nie odpowiedział. W moim przypadku wygląda to w ten sposób. Mam bardzo starego laptopa, który ledwie zipie więc pomyślałem o Puppym dla niego i ten faktycznie działa jakby dopiero sklep opuścił. Problem tylko w tym, że dysponuję wyłącznie ukrytym Wi-fi. A w konfiguratorze nie ma opcji łączenia z nierozgłaszanym SSID. Wykrywa mi jakąś sieć na liście o dużej sile i wygląda to tak jakby to była ona, ale wyświetla nazwę "00x00x00x00" (coś takiego) i jak próbuję połączyć się używając prawidłowego hasła to mimo wszystko nie mogę. Zabawa z terminalem też jak do tej pory nie przyniosła większych rezultatów. Wpisując iwconfig wlp1s0 essid [nazwa_sieci] key [hasło] zwraca mi jakiś tam błąd i tyle. Dodam, że korzystam z wersji LIVE na pendrivie.