Autor Wątek: PonyProg2000 dla Precise i innych (a i na 64 bitach też można zmusić do pracy)  (Przeczytany 2710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
PonyProg2000 to narzędzie do wgrywania wsadów hex do mikrokontrolerów AVR (np. Atmega, Attiny itp.), mikrokontrolerów PIC, pamięci itd. Jest to bardzo stare sofciątko komunikujące się z fizycznym programatorem poprzez na przykład "starożytny" port LPT. Mam na chacie jeszcze dwa takie komputery, a fizyczny programator można zrobić dosłownie na kilku opornikach.

Zrobiłem dziś paczuszkę PET z programem PonyProg2000 dla Puppy Linuksa. Wcześniej korzystałem z tego softu instalując go "na piechotę", ale pomyślałem sobie, że może paczuszka PET ułatwiłaby życie osobom zainteresowanym takimi zabytkowymi rozwiązaniami. Przetestowałem pozytywnie i bezproblemowo na Precise (oczywiście 32 bity) oraz po niewielkich zmaganiach również na Fossapup (64 bity).

Oto paczka PET: https://disk.yandex.com/d/vOkrKMUnB79mkQ

Pobieramy, instalujemy i na starszych 32-bitowych szczeniakach uruchamiamy poprzez Menu ---> System ---> Pony Prog 2000.

Osoby korzystające z 64-bitowych wersji Puppy Linuksa (np. Fossapup 64-bit) muszą najpierw zainstalować na swoim systemie pakiet kompatybilności dla 32 bitów. Dla Fossapup będzie to na przykład robione z pliku 32bit-compatibilty-fossa64.sfs ---> pobieramy go sobie np. poprzez Quickpet (= jest taka ikonka z lewej strony ekranu), instalujemy i wydajemy w konsoli polecenie ldconfig. Następnie pobieramy brakujące biblioteki libXaw95 z adresu takiego ---> https://disk.yandex.com/d/EpNCVBOFb2Kh4g i rozpakowujemy zawartość. W paczuszce są cztery pliki. Należy je skopiować do /lib32 (na naszym systemie 64 bitowym). Po wykonaniu tych czynności możemy już zainstalować PonyProg2000 z paczuszki PET i uruchomić go poprzez Menu ---> System ---> Pony Prog 2000.

Tak to wygląda na Precise ---> https://disk.yandex.com/i/PCx-k0y1hoOz3g

A jeśli ktoś chciałby zobaczyć, jakie efekty daje programator zrobiony na kilku opornikach, działający w połączeniu z PonyProg2000 na Puppy Linuksie Precise, to zapraszam np. do poniższych wątków na moim zablogowaniu

---> https://antytuman.blogspot.com/2021/05/termometr-elektroniczny-led-usprytniony.html

---> https://antytuman.blogspot.com/2022/09/prosta-f-miarka-danykowa-szesciocyfrowa.html

Wiem, wiem, że starocie i obecnie niemodne ...
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2023, 22:44:44 wysłana przez Asgard »
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)