Autor Wątek: Xorg nie dzala wlan0, Xveas nie ma polskich czcionek  (Przeczytany 3970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jajojejeje

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Xorg nie dzala wlan0, Xveas nie ma polskich czcionek
« dnia: Czerwca 22, 2010, 14:15:12 »
W tybie graficznym Xogr dzialaja polskie czcionki, ale nie dziala, albo dzila bardzo wolno internet bezprzewodowy. Siec jest zabezpieczona poprzez WPA. Ale zdjencie zabezpieczen nie pomaga. W tym drugim trybie graficznym Xveas wszystko diala normalnie, ale zamiast polskich czcionek sa krzaczki. Wantek pisze z instalacji z inernetem wienc nie mam polskich czcionek.

Laptop to Acer TravelMate 2480 karta sieci bazprzewodowej zintegrowana (jak to w laptopie).

Na drugim laptopie Acer Aspire 3610, w Xorg dzala internet, z tej samej sieci bazprzewodowej.

Narazie poradzilem sobie tak, ze mam zapisane w dwoch odzielnych plikach konfiguracje z Xorg - polskie czcionki i Xveas - internet. Ale jest to prowizoryczne rozianzanie problemu, bardzo prosil bym o leprze.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2010, 17:05:58 wysłana przez jajojejeje »

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Xorg nie dzala wlan0, Xveas nie ma polskich czcionek
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 22, 2010, 21:13:24 »
Rozumiem ze Network wizard wykrywa karte bezprzewodowa?
Jesli tak to o jaka karte chodzi i jakich sterownikow uzywa puppy.
Dodatkowo wazne jest ktorej wersji puppiego uzywasz: 4.3.1 albo 5?
Alternatywnie mozesz wyprobowac:
pwireless2:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?mode=attach&id=26307
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2010, 22:56:27 wysłana przez fafik »
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline jajojejeje

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Xorg nie dzala wlan0, Xveas nie ma polskich czcionek
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:59:01 »
Korzystam z puppy 4.3.1, puppy 5 wydaje mi sie mocno nie dopracowane (testowalem w VirtualBox). Nie wiem jak sprawdzic sterowniki i karte. Nie zrozumialem, o co chodzi z wirless2. Network wizard musi wykrywac karte, skoro wykrywa siec, tylko rzako sie z nia uda polonczyc.

Mnie przede wszystkim nurtuje, jakim cudem na tym samym laptopie w Xveas internet dziala normalnie, a w Xorg wykrywa tylko siec, ale sie z nia nie lonczy, albo sie lonczy, ale dzala bardzo wolno. Jak sie polonczy pinguje do rutera to troche po wysla po czym przestaje i czasem znowu zaczacznie. Chyba puppy nie urzywa innych sterownikow w Xorg, a innych w Xveas, a na pewno nie innej karty. Tak wogule co morze powodowac tak wolne dzalanie w Xorg, skoro w Xveas dzala normalnie.