Autor Wątek: Teamviewer  (Przeczytany 6612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline newneobox

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Teamviewer
« dnia: Września 02, 2013, 20:28:30 »
Witam.

Jestem nowy na forum z powodu chęci przetestowania Linuxa w wersji Szczeniaczka. Zainstalowałem najnowszy Puppy Wary 5.5 na moim terminalu Neoware CA15 (procek Via Eden 400 MHz , 256 RAM i 2GB pamięci flash na dysku). Inne systemy Puppy nie chciały się instalować z powodu zbyt słabego CPU. Zależy mi na tym, aby działał TeamViewer. Znalazłem wersję dla Puppy , ale niestety jest to Teamviewer w wersji 6, a potrzebuję w wersji 8. Pobrałem wszystkie możliwe wersje ze strony Teamviewer http://www.teamviewer.com/pl/download/linux.aspx , ale niestety podczas próby uruchomienia wyskakuje komunikat:

The TeamViewer daemon is not running!
Please start the daemon (needs root permissions) before running TeamViewer:
teamviewer --daemon start
If you did not disable the daemon, please contact Teamviewer support. Run the following command to obtain all log files:
teamviewer --ziplog

Gdy próbuję uruchomic komendę  teamviewer --daemon start dostaję informację
/etc/init.d/teamviewerd start
/opt/teamviewer8/tv_bin/script/tvw_daemon: line 185: /etc/init.d/teamviewerd" No such file or directory
fail

wersja 6 teamviewera działa , natomiast 8 nie. Jakieś pomysły. Dodam , że na wersji Puppy Precise 5.5 teamviewer w wersji 8 działa.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Teamviewer
« Odpowiedź #1 dnia: Września 03, 2013, 07:00:54 »
Witam.
Trochę mało informacji. Rozumiem aplikację pobrałeś ze strony producenta ale którego pakietu użyłeś: deb, rpm czy tar? Druga rzecz wypluwa sugestię użycia polecenia 'teamviewer --ziplog' więc spróbuj go użyć, może dostaniemy jakieś pomocne info.
.
Jeżeli mam coś doradzić w ciemno to może kwestia dostępu. Tutaj masz pakiet non-root co prawda dla TeamViewer6 i systemu Lucid co może spowodować uszkodzenie Warego ale jak chcesz możesz spróbować, skoro to nowa instalka to systemu nie żal.
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?mode=attach&id=48384&sid=8cc5b645d9467324cbe6e89919f0671f
.
Edytuję.
Dopadłem do kompa na którym mam Warego5.5 i rzeczywiście jak piszesz wszystkie możliwe wersje instalek wypluwają ten sam komunikat. To jest kwestia uprawnień ale pakiet anti-root nie działa mimo modyfikacji pliku /usr/bin/teamviewerantiroot. Próba uruchomienia /usr/share/applications/teamviewer.desktop wywala w konsoli 'Permission denied' czyli brak uprawnień.
Pokombinuję jeszcze oprócz tego dałem posta na angielskim forum może ktoś zaktualizuje pakiet anti-root.
.
Edytuję 4.09.2013.
Hej, udało mi się uruchomić ale przy specyficznym sposobie instalacji, konkretnie live cd w trybie fido. Zakładam że Twój sprzęt posiada napęd optyczny.
1.Odpal Warego5.5 z płyty następnie zamknij go. Jak się zapyta czy utworzyć plik warysave wybierz że tak, następnie wybierz tryb fido. Nie przesadź z rozmiarem pliku warsave bo masz mało miejsca na flaszu, domyślne 512 megabajtów wystarczy. Po utworzeniu warysave system zapyta czy skopiować plik wary.sfs, pozwól mu na to.
2.Przy ponownym uruchomieniu z płyty system wykryje plik warysave i uruchomi się z niego. Pobierz TeamViewer8 ale w wersji tar.gz, skopiuj na flasza, kliknij na niego, zaznasz wszystko i rozpakuj. Powstanie nowy katalog o nazwie teamviewer8.
3.Wejdź do katalogu teamviewer8, kliknij plik o nazwie teamviewer i powinno hulać.
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2013, 22:24:18 wysłana przez witek_w11 »

Offline newneobox

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Teamviewer
« Odpowiedź #2 dnia: Września 08, 2013, 00:48:36 »
Witam.

Ponieważ komputer na którym instaluję Puppy Wary 5.5 jest wolny, to postanowiłem sprawdzić metodę na zwirtualizawanym środowisku w Virtual Box. Niestety opisana metoda z uruchomieniem z CD i FIDO nie zadziałała. Przy instalacji różnych pakietów dla Ubuntu , Debiana i tych dla innych Linuxów udało się jakoś uruchomić Teamviewera 8 , jednak nie wiem jak. Póbowałem to odtworzyć na kolejnej wirtualnej maszynie , ale niestety się nie udało , cały czas krzyczy , że nie ma daemona. Mam więc teraz działającą wirtualkę z Teamviewer 8 , ale na komputerze nie mogę tego uruchomić. Gdyby nie ta wirtualka to nie wierzył bym , że to możliwe , ale można? Tylko jak? Czy można podejrzeć jakoś pliki które są odpowiedzialne za start daemona od Teamviewera? Poza tym tak jak pisałem wcześniej w wersji Puppy Precise 5.5 Teamviewer działa bez problemu.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Teamviewer
« Odpowiedź #3 dnia: Września 08, 2013, 01:33:13 »
Witam.
Oczywiście masz rację że w Precise działa. To znaczy niektóre wersja Teamviewer działają na niektórych wersjach Puppiego. W pozostałych przypadkach trzeba kombinować, głównie z powodu uprawnień. Udało mi się ominąć w ten sposób że jak mówiłem zrobiłem pupsave w trybie fido i gdy kliknąłem ikonę innej partycji na której miałem Teamviewer w pliku tar, wówczas system zażądał ode mnie wcześniej zdefiniowanego hasła, co być może skutkowało ominięciem uprawnień. Czy u Ciebie było podobnie? Czy przed rozpakowaniem teamviewer.tar podawałeś hasło? Jeżeli nie to spróbuj podłączyć pendrajwa (jeśli masz taką możliwość) na którym będzie wzmiankowany plik a którego zamontowanie (poprzez kliknięcie ikony napędu) wymusi podanie hasła.
.
Druga rzecz: skoro udało Ci się metodą prób i błędów uruchomić w Warym Teamviewer na innym kompie to powiedz jaką instalkę tam wykonałeś: full czy frugal? Bo jak frugal to z łatwością możesz zbudować identyczny system na płycie cd, zakładając że na tamtym kompie masz nagrywarkę. W Puppym masz narzędzie do tworzenia własnego systemu identycznego z tym co masz na instalacji frugal.

Menu > Ustawienia > Przeróbka Puppy live cd

Uruchom tą aplikację, wypal własne cd a następnie uruchom na tym właściwym kompie licząc że zachowane ustawienia pozwolą na identyczną obsługę Teamviewer.