Autor Wątek: regulacja dźwieku na pasku nie działa  (Przeczytany 5077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline baszek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
regulacja dźwieku na pasku nie działa
« dnia: Września 24, 2013, 22:11:03 »
Witam
Zainstalowałem dzisiaj kuzynkce puppiego lucid (na eee pc i od razu się jej spodobał - szczególnie szybkość działania), wszystko działa out of box, jednak jest problem z regulacją dźwięku na pasku. Właściwie nie wiem co ten pasek reguluje, ale na pewno musi być choć trochę przesunięty, a wtedy w konfiguracji alsa można regulować dźwięk paskiem cośtamcośtam master. Czy da się jakoś przestawić żeby dźwięk na pasku to był właśnie ten suwak master, który reguluje dźwięk ?
A dodam, że jak się już podgłośni suwak master z konfiguracji alsa to ten na pasku menu działa zero jedynkowo (czyli 0- nie ma dźwięku, jest dźwięk >0).

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: regulacja dźwieku na pasku nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: Września 24, 2013, 22:27:37 »
Jeżeli na ten głośniczek na pasku dasz prawoklik a następnie klikniesz opcję 'Pełne Okno' czyli tą na dole, uruchomisz Retrovol gdzie możesz detalicznie poustawiać sobie dźwięk. Do Retrovolu możesz też wejść z menu:
Menu > Multimedia > Retrovol Mixer Dźwięku
Pasek o którym mówisz czyli wywołany lewoklikiem służy do szybkiego przesuwania opcji 'Master' oraz 'Hardware Master' w mikserze Retrovol.

Offline baszek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: regulacja dźwieku na pasku nie działa
« Odpowiedź #2 dnia: Września 24, 2013, 22:35:09 »
No tak, ale właśnie pasek przesunięty lewoklikiem u kuzynki nie przesuwa opcji master. Właśnie szukam jakiegoś rozwiązania, żeby zaczął przesuwać pasek master.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: regulacja dźwieku na pasku nie działa
« Odpowiedź #3 dnia: Września 24, 2013, 22:51:53 »
W razie problemów możesz spróbować konfiguracji dźwięku:
Menu > Ustawienia > Alsa kreator dźwięku
następnie restart komputera i ponownie zabawa z paskami.


Offline Mr_Sparrow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: regulacja dźwieku na pasku nie działa
« Odpowiedź #4 dnia: Października 18, 2013, 21:29:04 »
Też ujawnił mi sie ten problem (wczesniej nie zauważałem - jedynym programem który może mieć oczywisty wpływ na dźwięk jaki zainstalowałem od instalacji wary'ego 5.50 był Skype). Przesuwam pasek i.. nic. Ale to nie rzecz w tym, że nie jest to Master. jak otworz e okno Retrovola to jak przesuwam pasek Master to te z nic. Żadnej reakcji. Reakcja pojawia się na przesuwanie paska Headphone. No i teraz skoro tak (jeśłi tak ma być bo nie wiem co) to jak sprawić by zmiana po lewokliku na głośniczku w zasobniku systemowym działała na Headphone?

Dodam, że po otwarciu pełnego okna widze zaptaszkowane (zakolorowane, aktywne) suwaki: Master, Master Mono, Headphone, PCM, CD i Capture.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2013, 21:32:22 wysłana przez Mr_Sparrow »