Autor Wątek: 2 puste pola w sekcji uninstall - package manager  (Przeczytany 3230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline baszek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
2 puste pola w sekcji uninstall - package manager
« dnia: Września 24, 2013, 13:01:16 »
Trochę się bawiłem puppym - dużo instalowałem i odinstalowywałem (szukałem działającej wersji teamviewera), miałem różne problemy - międzinnymi zgubiło mi się dolne menu + cały theme się zmienił na inny (tak samoistnie - dziwne) - naprawiłem to poleceniem o ile dobrze pamiętam fixmenu.
Obecnie wszystko wydaje się działać bez zarzutu (nawet teamviewera uruchomiłem), jednak w sekcji uninstall w puppy package manager mam 2 puste pola. Jak na nie klikam to odświeża tylko liste pakietów do odinstalowania na nowo. Czy da się jakoś usunąć te 2 puste pola z listy (czy lepiej tego nie dotykać)? 

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Odp: 2 puste pola w sekcji uninstall - package manager
« Odpowiedź #1 dnia: Września 24, 2013, 13:11:29 »
Zdarza się przy zdublowaniu się paczek oraz w przypadku pokopanych paczek.

Naprawiamy tak:

Terminal (konsola):

geany /root/.packages/user-installed-packages
(możesz powyższy tekst sobie skopiować, a potem wkleić do konsoli poprzez równoczesne naciśnięcie obu klawiszy myszy)


Teraz otworzy nam się Geany z plikiem-listą paczek instalowanych przez użytkownika, czyli przez Ciebie. Należy odszukać te wolne linie i je skasować (podciągnąć tekst wyżej, żeby ich nie było). Na koniec ZAPISUJEMY zmiany w Geany (np. klikając na symbolu dyskietki) i zamykamy go. GOTOWE.

« Ostatnia zmiana: Września 24, 2013, 13:13:42 wysłana przez Asgard »
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)

Offline baszek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: 2 puste pola w sekcji uninstall - package manager
« Odpowiedź #2 dnia: Września 24, 2013, 13:37:49 »
Dzięki - pomogło. By the way wielkie dzięki za tą wsazówkę jak kopiować do konsoli, próbowałem wcześniej jakoś wklejać, ale na to nie wpadłem.