Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - kris55555

Strony: 1 ... 6 7 [8]
106
@fafik
Dziękuję  :) bardzo konkretna i trafna odpowiedź, wreszcie mam OK.
Co zrobiłem ? - u mnie katalog: /.mozilla/firefox/Ogc5foy6.default/chrome/userChrome.css i zmieniłem na:
/*BK ha ha, changed 'pt' to 'px' (pixels) fixed it...*/
 * {
   font-size: 18px !important;
   font-family: Liberation Sans !important;
 }
- czyli zmieniłem rozmiar czcionki z 12 na 18 i przy okazji też typ czcionki na Liberation Sans, jako że ta mi najbardziej we wszystkich Linuxach pasuje.
A wcześniej zainstalowana wtyczka: Make Adress Bar Font Size Biger 1.0.0, dopiero teraz pokazuje swoją pełną wartość, tekst w polu adresu jest wyjątkowo wyraźny i super czytelny.
Wreszcie mam w pełni (jak na razie) dopasowany "pod siebie" system.
Czyli potwierdziło się, w Linuxie można wszystko  :).

107
@fafik
Dziękuję za odpowiedź.
Wtyczka: theme font & size changer - nie sprawdziła się, doskonale zmienia czcionkę zawartości okna, czyli strony internetowej (to co można samemu z menu Firefox-a ustawić), natoniast nie umożliwia zmiany czcionki menu przeglądarki. Ze wzgledu na to, że problem z wielkością czcionki w menu wystepuje nie tylko w Firefox-ie ale jak już napisałem wcześniej, również w innych programach (np. w VLC), przypuszczam, że jest to jakieś ustawienie systemowe do którego jeszcze nie dotarłem. Nie jestem informatykiem, stąd trudno mi to ustalić, być może jest to problem związany z gtk lub qt - ma pewno jest to coś co łaczy Firefoxa i VLC.
Jako "protezę" zastosowałem wtyczke do Firefoxa: Make Adress Bar Font Size Biger 1.0.0 - dającej bold do istniejącej czcionki w pasku adresu (ale jej nie zwiększa), przez co jest trochę bardziej czytelna.
Problem nie rozwiązany, tematru nie zamykam, może ktoś wpadnie na pomysł rozwiązania problemu zwiększenia czcionki w menu Firefoxa.

108
Instalacja systemu / Odp: Wygląd aplikacji po instalacji systemu
« dnia: Kwietnia 17, 2011, 11:58:25 »
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Wszystkie możliwości zmian wyglądu, które są w systemie, już wykorzystałem, bez poprawy sytuacji.
- global font size change - nie zmienia wielkości czcionki w menu firefoxa,
- Menu> Desktop> Chtheme GTK theme chooser - nie zmienia wielkości czcionki w menu firefoxa,
Oczywiście za każdym razem robię restart  x.
Przez OpenBox - Obconfig, też nie zmienia czcionki w menu Firefox.
Podałem info, że występuje to tylko w tych programach (Firefox, VLC), w innych jest doskonale, wielkość czcionki można dowolnie zmieniać.
Dla osoby już korzystającej z okularów, jest to ogromne utrudnienie, szczególnie na dużej rozdzielczości (mam rozdzielczość 1400x1050).

109
Witam.
Po instalacji systemu przchodzi potrzeba "dopasowania" wyglądu systemu i aplikacji.
Lucid Puppy v. 5,2 relased Jan 2011 i Firefox 4.0 Beta 10.
Wygląd systemu udało mi się świetnie "dopasować", natomiast wygląd okien aplikacji już nie.
Firefox na przykład posiada bardzo małą czcionkę w menu, pasku adresu i w zakładkach, i jest to dla mnie bardzo uciążliwe (treść samych stron można doskonale dopasować przez zmianę czcionek w Edit-Preferences-Content). To samo w VLC. Inne aplikacje np. Libre Office mają wręcz doskonałą czcionkę.
Czy można to zmienić i jak ? Gdzie szukać rozwiązania ?

110
Instalacja systemu / Odp: Start zainstalowanego systemu.
« dnia: Kwietnia 16, 2011, 13:05:26 »
@fafik
Dziękuję za szybą odpowiedź.
frisbee to jest TO  :) Na razie działa super, a dla ewentualnych zainteresowanych to jest paczka: Frisbee-beta-2-lucid52.pet - chyba najnowsza.
No to na razie nie mam innych uwag do systemu, wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami, przede wszystkim szybko.

111
Instalacja systemu / Odp: Start zainstalowanego systemu.
« dnia: Kwietnia 16, 2011, 10:08:24 »
@fafik
Dziękuję za szybkie info.
Masa czytania, ale efekty są.
- wakepup2, i rzeczywiście, zgodnie z tym co napisałeś: "(ale z tego co mi sie wydaje tylko na NTFS i FAT)". Tak przynajmniej okazało sie w moich testach.
Ale już Grub4Dos całkowicie rozwiązał moje problemy, mam tak jak chciałem.
Dziękuję.
Z Puppy jestem "prawie" zadowolony, pozostała mi jeszcze do rozwjązania kwestja "gubienia" przez system sterownika do karty wifi i kłopotów z łączeniem z sieciami wifi. Szczególnie uciążliwe jest łaczenie z sieciami zabezpieczonymi, tu Puppy wykazuje się własnym humorem, raz sie łączy a innym razem nie, bez żasdnej reguły. Natomiast z sieciami publicznymi niezabezpieczonymi łączy bez problemu (jak nie zgubi sterownika). Ale to już jakby inny temat.

112
Instalacja systemu / Odp: Start zainstalowanego systemu.
« dnia: Kwietnia 15, 2011, 15:32:09 »
@fafik
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Wchodzę do Puppy Package Manager, wpisuje: wakepup i dostaje odpowiedź: PPM find: Sorry, no matching package name. Szukałem też w necie pliku .pet i jedyne co znalazłe, to WakePup 1.1c (stara wersja ?) ale z opisu wynika że to jest do tworzenia botowalnych usb. Jaka jest dokładnie nazwa tego pliku dla Lucid Puppy v. 5,2 i skąd ewentualnie można to jeszcze pobrać ?

113
Instalacja systemu / [SOLVED] Start zainstalowanego systemu.
« dnia: Kwietnia 15, 2011, 12:58:35 »
Witam.
Zainstalowałem Lucid Puppy v. 5,2 relased Jan 2011 na laptope Dell 8100, puppy został zainstalowany na osobnej partycji, czyli obecnie mam: sda1 i sda2 windows xp (nfs), i sda3 (ext2) z puppy (partycja windows jest aktywna). Dell posiada stacje dyskietek, natomiast nie umożliwia bootowania z usb. Puppy działa wyśmienicie, poza ... tym, że muszę cały czas startować puppy z płyty cd. Ponowna instalacja Frugal i zainstalowałem grub loader.  I tu problem, nie uruchamia puppy, dając komunikat: Error 15: File not found Press any key to continue... A grub ingeruje w pliki systemowe windows.
Zrobiłem ponowną instalację, bez bootloadera, puppy uruchamia się prawidłowo po zabotowaniu wyłacznie z płyty cd.
Niestety nie mogę zrobić gruba (ani na twardym dysku ani na dyskietce) bo grub ingeruje w pliki systemowe, nie mogę go mieć ani na dysku sda1 ani na sda3, ani na dyskietce. Założenie jest takie, że bez dyskietki gruba ani bez płyty cd - puppy nie będzie widoczny i się nie uruchomi.
Zamierzałem skorzystać z bootloadera zewnętznego, takiego jak np. GAG (http://gag.sourceforge.net/) i niestety puppy nie jest dla nich widoczny i po wybraniu puppy - dają komunikat: brak systemu. Windows natomiast uruchamiają bezproblemowo.
Myślę, że można to zrobić aby puppy startował z bootloadera zewnętrznego z dyskietki, (bez płyty cd i bez jakiejkolwiek ingerencji w pliki systemowe windows) tylko jak ?

Strony: 1 ... 6 7 [8]