Autor Wątek: Puppy 5.20  (Przeczytany 6274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline phi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Puppy 5.20
« dnia: Lutego 08, 2011, 17:03:05 »
Zainstalowalem Puppy 5.20  ( na usb Pendrive ) --  chce  wylaczyc  ladowanie  podczas startu systemu systemu plikow do ram dysku ( bo  mam tylko 512 ram ) .

Jak to zrobic ??

W poprzedniej wersji podczas instalacji mozna bylo w jednej z ostanich opcji instalacji (  w wersji tekstowej )  zaznaczyc zeby nie ladowac .

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Puppy 5.20
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 08, 2011, 17:28:23 »
Ta opcja wciaz istnieje w trakcie instalacji.
Aby wylaczyc ladowanie musisz w trakcie startu nacisnac F2 i wpisac:
puppy pfix=noramale bedziesz musial robic to za kazdym razem
aby na stale zmienic opcje bootowania musisz edytowac plik initrd.gz na sticku i zmienic opcje na noram
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline phi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Puppy 5.20
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 09, 2011, 12:27:59 »
a jakiego instalatora uzyc ??

ja robie tak
pod win xp sciagam plik lucid_puppy520.iso .
uruchamiam uniwersal USB instaler  i wybieram lucid Puppy  i wskazuje gdzie jest pendrive .

restart kompa -- logo puppy , ladowanie  systemu .

wybereram z menu >> setup >> puppy universal instaler .
usb-flash
wskazuje partcje sdc1
wskazuje katalog na sdb2

no i dalej juz nie ma zadnych opcji do ustawien .

tamten instaler byl w trybie tekstowym gdzie mozna bylo wybrac  czy system ma byc przenoszony do ram
dysku .

czym edytowac plik initrd.gz??

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Puppy 5.20
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 09, 2011, 17:30:40 »
w czasie instalacji otwiera sie terminal i wowczas  instalator pyta sie o sposob instalacji systemu. czy ma usunac pliki na dysku czy system ma byc ladowany do ramu itp. nie nalezy potwierdzac wszystkiego enterem jest tez opcja potwierdzania odpowiedzi przy pomocy dowolnego klawisza plus enter
w celu edycji initrd.gz nalezy otworzyc terminal w folderze w ktorym znajduje sie initrd.gz i wpisac polecenie:
mkdir initdir
cd initdir
zcat ../initrd.gz | cpio -i -d
w celu spakowania pakietu nalezy wpisac:
cd initdir
find . | cpio -o -H newc | gzip -9 > ../initrd.gz[
www.biq-shop.com
www.biq.cc


Offline phi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Puppy 5.20
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 10, 2011, 19:41:51 »
cos jest nie tak z tym instalatorem .

universal instaler

wybieram USB FLash > wskazuje dysk sbd (system staruje z sdc1 --mam dwa pendrivy w  usb ) , wskazuje sdd1 (jedyna partycja )
> instalator pyta sie o polozenie plikow instalacyjnych ( wskazuje katalog na sdb2 -dysk twardy )
i   tu koniec -- komunikat ze nie znaleziono plikow i koniec instalaci .

jak w drugim oknie wybiore zamiast sdd1  ikonke na dole  to pojawia sie pytanie czy sformatowac dysk  wybieram tak ( formatowanie vfat ) , potem  jakies pytanie w którym nie wiem o co chodzi o montowanie do mnt/data  -- wybieram tak .

potem pytanie własnie o to czy kopiowac ten plik podczas startu i tu nie wiem co odpowiedziec ( dwie instalacje odpowiadajac roznie na to pytanie  a i tak podcas startu plik byl kopiowany ).



dodatkowo czasem jak iruchamiam instalatora to pyta sie czy tworzyc partycje ( urchomic GPart )  i  jakiego pot loadera wybrac , a przy nastepnej instalacji juz sie nie pyta .  tak jak by bylo kilka roznych instalatorow ( jeden uruchomiany z  ikony install n apulpicie >> Universal USb installer -- a drugi z menu )

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Puppy 5.20
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 12, 2011, 11:31:30 »
wiec na poczatek- jesli chodzi o funkcje noram. puppy ma dwie opcje- pelnego ladowania do ramu, lub tylko glownej czesci systemu. puppy z zalozenia pracuje w ramie wiec nie da sie tego w 100% deaktywowac. Jest pytanie czy puppy ma zaladowac calosc do ramu czy tylko system. przy 512 mb nie powinno byc problemu. U mnie pracowal nawet na 256 z opcja noram. Poza tym przy niewystarczajacej ilosci ramu puppy korzysta z partycji swap, ktora tworzona jest automatycznie przy starcie.
Cytuj
potem pytanie własnie o to czy kopiowac ten plik podczas startu i tu nie wiem co odpowiedziec ( dwie instalacje odpowiadajac roznie na to pytanie  a i tak podcas startu plik byl kopiowany ).

Ta czesc jest odpowiedzialna za opcje ram/ noram. Teraz nie pamietam dokladnie czy nalezy odpowiedziec tak czy nie. nalezy zaznaczyc opcje ze posiadam mniej ramu niz 256, wowczas zostaje zapisana opcja noram. wydaje mi sie ze nalezy wcisnac dowolny klawisz i enter, chociaz nie do konca pamietam.
tutaj jest dodatkowo link do programu ktorym mozna edytowac wielkosc swap:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=58615
Latwiejsza opcja jest jeszcze utworzenie na sticku partycji swap za pomoca gparted. Nalezy utworzyc dodatkowa partycje na sticku i zapisac ja jako linux-swap. wowczas mozna tez samemu ustalic wielkosc swap, ktory dziala jako rozszerzenie ramu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2011, 11:37:19 wysłana przez fafik »
www.biq-shop.com
www.biq.cc