Autor Wątek: Telewizja naziemna. Problem sterów i aplikacji.  (Przeczytany 4253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Telewizja naziemna. Problem sterów i aplikacji.
« dnia: Stycznia 28, 2012, 13:25:08 »
Witam.
Najpierw powiem co narozrabiałem. W Nie Dla Idiotów kupiłem tuner TV na USB. Jest to sprzęt z najniższej półki (aż musiałem uklęknąć żeby dokonać zakupu) o nazwie Media Tech MT4163, chociaż aplikacja Total Media widzi go jako Siano BDA Tuner Filter, natomiast programy diagnostyczne (windowsowe) jako Siano Mobile Silicon Nova B. Do sprzętu dołączono stery do Windy oraz wspomnianego Total Media i pomijając kosmiczne wymagania sprzętowe pod Windą wszystko działa, czyli tuner sprawny.
.
A teraz pytanie: jak usterzyć system Slacko 5.3 żeby zobaczył tuner, bo na razie po wydaniu polecenia
lsusb
nie dostrzega sprzętu. Dodatkowo jaką aplikację doinstalować do odbioru telewizji naziemnej, bo co prawda systemowy odtwarzacz Mplayer posiada opcję wyboru telewizji, ale nie ma możliwości skanowania kanałów, natomiast gdy w konsoli wydam polecenie
scantv
wówczas wita mnie radosne: command not found. Wchodziłem w repo Slacko oraz Slackware13.37 ale nawet nie wiem czego mam szukać.
Poprosze o pomoc dla systemu Slacko, ewentualnie Wary, gdyż Puppy5.xx działa kiepsko na stacjonarniaku na którym ma być używany tuner.
Pozdrawiam.