Autor Wątek: wybor sesji przy starcie  (Przeczytany 4372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline c24rny

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
wybor sesji przy starcie
« dnia: Lipca 10, 2010, 21:28:56 »
Witam,
dzisiaj na szybko postawilem system(4.2) startuje automatycznie ale mam problem poniewaz w czasie uruchamiania pyta ktora sesje przywrocic
0- none   czyli pup_420.sfs - system przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian
1 i 2 *.sfs - moje 2 sesje z roznymi ustawieniami
sys w razie braku pradu ma wstawac sam ale przez ten dodatkowy wybor nie wstanie
sys zainstalowany na karcie CF

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: wybor sesji przy starcie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 10, 2010, 23:08:04 »
Cytuj
1 i 2 *.sfs - moje 2 sesje z roznymi ustawieniami

chodzi chyba o sesje .2fs?
.sfs sa systemowe
jest to normalne jezeli na komputerze( nie koniecznie na karcie CF) znajduje sie wiecej sesji pupsave.2fs.
Jezeli zostanie wykryta wiecej niz jedna sesja wowczas puppy pyta sie ktora uzyc, alb czy wogole uzywac.
Opcja 0- system czysty bez pupsave
1 i 2 zapisane sesje.
Nalezy wybrac i nacisnac klawisz 1 , 2 lub 0
Jezeli chcemy zeby puppy stratowal automatycznie jedna z sesji, to musimy ta inna ukryc (np. na innym nosniku) lub zmienic nazwe, by nie byla rozpoznawana, np. na.2fsx

sys w razie braku pradu ma wstawac sam ale przez ten dodatkowy wybor nie wstanie
nie do konca rozumiem  :)
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline c24rny

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: wybor sesji przy starcie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 11, 2010, 13:58:07 »
tak chodzilo oczywiscie o *.2fs
a tak w ogole to gdzie puppy powinien przechowywac pliki sesji ? bo ich na dysku CF nie widze.
byc moze problem jest przez dysk ktory dolozylem pozniej na ktorym juz wczesniej instalowalem puppiego z opcja furgal

wiem ze moge to latwo sprawdzic wyjmujac dysk ale nie komputer ten dziala teraz jako beckupowy serwer i nie chce go juz wylaczac

no i jeszcze jedno pytanko o jakis prosty konsolowy edytor tekstu. jest cos w systemie ? czy musze doinstalowac.
niestety jestem ograniczony miejscem na karcie CF stad moje glupie pytania ; ]

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: wybor sesji przy starcie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 11, 2010, 14:13:05 »
Cytuj
a tak w ogole to gdzie puppy powinien przechowywac pliki sesji ? bo ich na dysku CF nie widze.
byc moze problem jest przez dysk ktory dolozylem pozniej na ktorym juz wczesniej instalowalem puppiego z opcja furgal

po pierwszej instalacji puppy pyta sie czy ma stworzyc pupsave i jesli tak to gdzie. Dla puppiego jest to obojetne czy jest to usb, dysk wewnetrzny NTFS, FAT czy EXT albo karta CF. W czasie startu nowej sesji puppy szuka na wszystkich dyskach i napedach, ktore jest w stanie odczytac- plikow .2fs . jesli znajdzie wiecej niz jedna wowczas pyta nas ktora sesje chcemy wystartowac.
Cytuj
wiem ze moge to latwo sprawdzic wyjmujac dysk ale nie komputer ten dziala teraz jako beckupowy serwer i nie chce go juz wylaczac
wystarczy uzyc pfind po wystarowaniu systemu by znalesc pliki 2fs i nastepnie ten ktorego nie potrzebujemy usunac albo skopiowac na nosnik ktory nie bedzie podlaczony do komputera.

Cytuj
no i jeszcze jedno pytanko o jakis prosty konsolowy edytor tekstu. jest cos w systemie ? czy musze doinstalowac.
niestety jestem ograniczony miejscem na karcie CF stad moje glupie pytania ; ]
geany-jest w systemie
albo mousepad
bardziej zaawansowany abiword
www.biq-shop.com
www.biq.cc