Autor Wątek: Zwiększenie ikon pulpitu.  (Przeczytany 8791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kris55555

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
Zwiększenie ikon pulpitu.
« dnia: Kwietnia 18, 2011, 19:02:53 »
Witam.
System Puppy 5.20, instalacja Frugal na HD.
W ramach dopasowania systemu "do siebie", dziś zabrałem się za zwiększenie ikon na pulpicie, poszukałem, poczytałem i ... nic pomocnego nie znalazłem.
Czy w ogóle da się to zrobić ? ma ktoś taką wiedzę ?

Offline fafik

  • Moderator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 398
    • Zobacz profil
Odp: Zwiększenie ikon pulpitu.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 18, 2011, 22:45:46 »
no wiec w przypadku roxa to jest trudna sprawa- nie ma takiej opcji!!!
Aby powiekszyc ikony na pulpicie trzeba je powiekszyc w originlanym folderze z rozmiaru 48 px na co sie chce- tyle, ze wszystkie. (np. za pomoca mtpainta albo gimpa w tym drugim mozna uzyc batch process). Warto zrobic kopie bezpieczenstwa ikon. i pierw wyprobowac jedna ikone na pulpicie czy dziala
Folder z ikonami znajduje sie w:
usr/local/lib/X11/themes
tu nalezy wybrac temat ktory jest stosowany na pulpicie i zwiekszyc wszystkie ikony. Absurdalne ale prawdziwe
W przypadku xfce np. jest prosta opcja w ustawieniach pulpitu. tam mozna poprostu zmienic rozmiar ikon. Klasyczne srodowisko puppiego  jest tego pozbawione
www.biq-shop.com
www.biq.cc

Offline kris55555

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
Odp: Zwiększenie ikon pulpitu.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 19, 2011, 08:51:43 »
@fafik
Dziękuję za odpowiedź.
Rzeczywiśie, jest to duże utrudnienie, tym bardziej, jak przypuszczam, autor puppiego nie testował wyglądu systemu na różnych wyścietlaczach i na różnych rozdzielczościach. A przy ekranie 17" 1400x1050 i 24 dpt,przy używaniu touchpada - "trafić" wskaźnikiem w ikonę o rozmiarze 5x5 mm to jest spore wyzwanie - utrudnienie.
No cóż, sytuacja jasna, pozostaje likwidacja ikon pulpitu i korzystanie z klawiatury i menu rozwijanego, lub zmiana środowiska na xfce.
Czytając jednak o środowisku graficznym ROX Desktop i o jego bogactwie możliwości konfiguracji (a szczególnie o dostępie do wszystkich opcji konfiguracyjnych (!) z poziomu graficznego konfiguratora), sam nie wiem, co o tym sądzić.
Temat zostawię otwarty, może jeszcze ktoś wpadnie na inny pomysł rozwiązania problemu wielkości ikon.

Offline Mr_Sparrow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Zwiększenie ikon pulpitu.
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 08, 2013, 18:48:51 »
...
Aby powiekszyc ikony na pulpicie trzeba je powiekszyc w originlanym folderze z rozmiaru 48 px na co sie chce- tyle, ze wszystkie. (np. za pomoca mtpainta albo gimpa w tym drugim mozna uzyc batch process).
To ja nieśmiało spytam.. jak? W MtPaint znalazłem opcję skalowania płótna a obrazka nie. Zmienia mi sie tło a ikona jest jak była. Czegoś niedopatrzyłem?

(Po próbie instalacji Gimpa dostałem info o brakujących bibliotekach ale to już pytanie na inny watek - zresztą w MtPaintcie było by o wiele szybciej)?


Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Zwiększenie ikon pulpitu.
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 08, 2013, 20:25:28 »
Wybierasz opcję Obrazek, następnie Scale Canvas (u mnie to nie jest spolszczone, w każdym razie trzecia od góry). I teraz oryginalny pozostawiasz 48, natomiast nowy dajesz na przykład 96, klikasz OK, zapisujesz zmiany klikając na pasku narzędzi w ikonkę dyskietki i już masz jedną ikonę gotową.

Offline Mr_Sparrow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Zwiększenie ikon pulpitu.
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 09, 2013, 16:58:43 »
Dzięki. U mnie też nie jest spolszczone i dlatego pewnie nie spróbowałem scale zamiast resize ;) ( a wydawało mi się, że próbowałem) szukając scale/resize picture...