Autor Wątek: Nie dzialajace Wifi Asus k52JT  (Przeczytany 5997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dean999

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Nie dzialajace Wifi Asus k52JT
« dnia: Października 04, 2016, 09:14:28 »
No wlasnie nie mam dysku twardego wiec Macpup byl dla mnie zbawieniem wybralem go bo dosc  ladnie wyglada. Wszystko Uruchamia sie ok ale nie moge polaczyc sie z zadna siecia... Kiedy podlaczam antene USB tl wn-722n w ogole jej nie wykrywa. Co mam zrobic zeby internet zaczal dzialac?

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Nie dzialajace Wifi Asus k52JT
« Odpowiedź #1 dnia: Października 04, 2016, 21:07:07 »
Nie piszesz którą wersje Macpupa używasz oraz ile pamięci operacyjnej ma Twój lapek. Problemem jest zapewne zbyt stare jądro systemu gdyż ostatnia wersja Macpup5.5 używa wersji 3.2.29 która mogła nie ogarniać wszystkich podzespołów pięcioletniego obecnie komputera ze szczególnym uwzględnieniem wifi. Najprościej byłoby podbić wersję kernela korzystając z repo Puppiego Precise na bazie którego zbudowano Macpupa tyle że nie wiem jak to zrobić. Normalnie w Precise instalujemy nowe jądro na przykład któreś z tych:
http://distro.ibiblio.org/quirky/pet_packages-precise/linux_kernel-3.8.0-nopae-f2fs-i586-precise.pethttp://distro.ibiblio.org/quirky/pet_packages-precise/linux_kernel-3.9.11-pae-i686-precise.petno i po restarcie mamy już system z jądrem które chcemy. Natomiast w Macpupie mimo że instalacja przebiega prawidłowo to po restarcie przywraca domyślny kernel. Mimo kombinacji oraz przeszukania menu nie udało mi się jeszcze rozwiązać tego niespodziewanego problemu.

Offline dean999

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Nie dzialajace Wifi Asus k52JT
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 07, 2017, 15:58:12 »
Nie chciało mi się dociekać jak to zrobić więc poprostu postawiłem na sprawdzony Slacko Puppy i już wszystko działa