Autor Wątek: Flash Player  (Przeczytany 7555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mr_Sparrow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
    • Email
Flash Player
« dnia: Października 24, 2013, 12:27:34 »
Postanowiłem zapytac w osobnym watku bo i problem jest osobny (nie koniecznie związany z aktualizacją systemu i opisanymi już sposobami aktualizacji oprogramowania), a w menu jest nawet specjalna pozycja dla isntalacji flash playera, więc:
1) Jak sprawdzić jakiego mam flasha w systemie?
2) Jeśli go domyślnie nie ma to jak zainstalowac najnowszą wersję? Wątpliwości nasunęły mi sie po próbie uruchonmienia z menu Internet/GetFlash - u mnie odpowiada, że nie możliwe jest połaczenie z serwerem i zaleca sprawdzić połaczenie z netem (oczywiście, jak widać - bo nie mam teraz wundy- połączenie z internetem jest), natomiast nie wiem z jakiego repo skorzystać spośród pokazywanych w PPM (używam slacko i wary w wersjach 5.5).
3) Co jeśli nanowsza wersja nie zadziała w jakiejś przeglądarce? Czy konieczne sa takie ekwilibrystyki jak te opisane przez Asgarda whttp://forum.puppylinux.pl/index.php/topic,675.msg1854.html#msg1854 ?

Offline robwoj44

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Flash Player
« Odpowiedź #1 dnia: Października 24, 2013, 15:11:29 »
1. w seamonkey narzędzia/dodatki i wtyczki

Offline Mr_Sparrow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Flash Player
« Odpowiedź #2 dnia: Października 24, 2013, 15:52:50 »
1. w seamonkey narzędzia/dodatki i wtyczki
Z flashowych wtyczek w Seamonkey mam: Shockwave Flash 10.3r183

Offline Mr_Sparrow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Flash Player
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 01, 2021, 11:25:16 »
Odświeżam, gdyż zainstalowałem ponownie precise 5.7.1 którego domyślna przeglądarka w ogóle nie ma dostępu do żadnych wtyczek
Cytuj
An error occurred during a connection to services.addons.thunderbird.net.
Pytania 2 i 3 z tego watku sa nadal aktualne.

PS.
Przycisk "Aktualizacje"  w narzędziu "Adobe Flash Player preferencje" nie działa (niczym nie skutkuje).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2021, 11:29:53 wysłana przez Mr_Sparrow »


Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Flash Player
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 01, 2021, 15:20:58 »
Witam.
Tylko nie mów że przez 7 lat nie rozwiązałeś problemu bo wpadnę w rozpacz i będę miał spitolony cały rok ;)
.
Opisz dokladniej problem w szczególności czy nie możesz zainstalować flasha czy też już zainstalowany sprawia problemy. Flashe dla Puppiego (stare i nowe) można pobrać bezpośrednio ze strony ich "budowlańca":

http://www.smokey01.com/OscarTalks/[code]

To są właśnie oficjalne Flashe.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2021, 15:35:56 wysłana przez witek_w11 »

Offline Mr_Sparrow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Flash Player
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 17, 2021, 23:21:58 »
Witam.
Tylko nie mów że przez 7 lat nie rozwiązałeś problemu bo wpadnę w rozpacz i będę miał spitolony cały rok ;)
Ale jak dowiesz sie o tym w 2 tygodnie po Nowym Roku to chyba nie zadziała ;) Bo prawda jest taka, że.. nie. Używam od tamtej pory Ubuntu :/
Ale kolega zapytał mnie niedawno co ma zrobic żeby dało się używac laptopa z Vistą na pokładzie a dokładniej na co by tu zmienić taki system, więc odżyła we mnie ochota na Puppy'ego, którego chciałem mu polecić.
Najpierw zainstalowałem sobie na pendrajwie i.. zonk.
Cytat: witek_w11
...czy nie możesz zainstalować flasha czy też już zainstalowany sprawia problemy.
Znalazłem na forum wątek z pytaniem jak sprawdzić czy ma się zainstalowanego flasha  ale nie ma w nim odpowiedzi, więc.. nie wiem czy mam. W repozytorium (zaktualizowanym przyciskiem w istalatorze) znalazłem get-flash-videos_1.25 zainstalowałem, ale ten sposób pobrania nie działa ("nie można skontaktowac się z serwerem").
Cytat: witek_w11
Flashe dla Puppiego (stare i nowe) można pobrać bezpośrednio ze strony ich "budowlańca":...
A jak to się tam zwie? Bo nic co by miało w nazwie "flash" nie znalazłem.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Flash Player
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 18, 2021, 18:19:40 »
Kurczę, jeszcze dwa tygodnie temu pliki były, nie wiem dlaczego zostały usunięte i nie mogę się dopytać na anglojęzycznym forum bo mnie wywala. Znikające pliki, niedziałające fora, śnieg w styczniu, to jakiś koszmar.

Więc tak powiedz czy masz wersję Puppiego sprzed siedmiu lat czy zassałeś coś nowszego bo to może mieć znaczenie.
1.Pobierz najnowszego getflasha1.9.1 stąd:
https://distro.ibiblio.org/puppylinux/pet_packages-noarch/Ta wersja na pewno działa przed chwilą sprawdzałem.
2.Jak coś nie zadziała ośmioletnie wersje flasha są wciąż tutaj:
https://distro.ibiblio.org/puppylinux/pet_packages-common/