Autor Wątek: Planowane wyłączanie Puppy linux  (Przeczytany 3793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jarress

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
    • Email
Planowane wyłączanie Puppy linux
« dnia: Maja 19, 2019, 22:53:21 »
Chcę aby system wyłączył się sam po 8 godzinach na przykład.
W Linux polecenie planowanego wyłączania to shutdown -h (czas)
W Puppy Linux ono nie działa. Zainstalowałem sobie PupShutdown Manager, ale tam też nie ma planowanego wyłączania. Jest jakaś możliwość, aby to zrobić?

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Planowane wyłączanie Puppy linux
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 19, 2019, 23:33:36 »
Hej, nie piszesz którego konkretnie Puppiego używasz.
Gshutdown z repo?
Jak już zainstalujesz Gshutdown z repozytoriów i uruchomisz wówczas aplikacja z właściwą sobie szczerością może poinformować że nie rozpoznaje menedżera Puppiego więc trzeba ręcznie: klikasz "Edycja" i od razu "Preferencje" następnie:
Przypisz polecenie do akcji > Wyłącz komputer > poweroff (to ostatnie wpisujesz w linijce dialogowej)
Teraz już z powrotem przechodzisz do głównego okna aplikacji, ustawiasz dzień i godzinę i powinno działać. Przed chwilą testowałem w Xenialpup.

Offline jarress

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Planowane wyłączanie Puppy linux
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 20, 2019, 11:14:52 »
LUPU5, Puppy Lucid -528 Linux 2.6.33.2
Słyszałem o gshutdown, ale Jak mam go pobrać, skoro sudo apt-get nie działa, a w Puppy Package Manager nie ma niestety tego programu :-(.

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Odp: Planowane wyłączanie Puppy linux
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 24, 2019, 05:28:03 »
Tutaj paczka gzipowa:

https://yadi.sk/d/HOV3X8J90Q7KhA

Pobierz, rozpakuj, zainstaluj oba pety. Sprawdzone pod 520/32, 561/32 i nawet xenialem na 64 bitach. Odpalacz pojawi się w podmenu "Narzędzia", ale skrót na Pulpicie także łatwo sobie dorobisz w razie czego przeciągając sobie /usr/share/applications/scheduled-shutdown.desktop (przeciągasz scheduled-shutdown.desktop) lewym klawiszem na Pulpit, a ikonkę, to można w razie czego (= jeśli będzie to potrzebne) dowolną ręcznie podpiąć z prawokliku (plik"scheduled-shutdown.desktop" określ ikonę --> se przeciąg np. /usr/share/pixmaps/shutdown_.png do wyprawoklikniętego szarego obszaru okienka ikonowania).

Mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś. Cholera, Wasz gatunek coraz słabiej mnie coś ostatnio rozumie. :)

Pzdr.


 
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)


Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Planowane wyłączanie Puppy linux
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 25, 2019, 01:15:56 »
Ja jestem dopiero niekompatybilny.
No więc tak, polecenie 'sudo' nie ma za bardzo sensu w systemach Puppy nawet jak zadziała gdyż tutaj jesteśmy zawsze jako root. Polecenie 'apt-get' nie działa gdyż Puppy to nie Debian/Ubuntu. Lucid jest zbudowany z binariów Ubuntu10 ale takie ubuntowe polecenie nie zadziała. Do instalowania służy PPM:
Menu > Setup > Puppy Package Manager
Tak tylko że ten lucidowy PPM jest trochę... przestarzały co mnie zaskoczyło.
.
Tutaj znalazłem Gshutdown z Ubuntu10 więc powinno działać, wrzuciłem do Jandeksu:
https://yadi.sk/d/R3-ICFb0LrnFjA

Offline jarress

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Planowane wyłączanie Puppy linux
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 25, 2019, 21:32:21 »
Nie jestem jakiś zabójczo inteligentny, ale zazwyczaj rozumiem co do mnie mówią (piszą) różne stwory ;-), więc się tak nie alienuj Asgard. Chłopaki, dzięki za odzew i pełen szacun, po raz kolejny nie zawiodłem się na tym forum. Shutdown Asgarda zadziałało, więc już nie sprawdzałem propozycji witek_w11, ale dzięki za starania :-). Powiem Wam, że ten Puppy Lucid przepięknie mi chodzi na bardzo leciwej Maxdacie (firmy już dawno nie ma, a jej laptop wciąż ciężko pracuje), która poszłaby bez niego dawno  na złomowisko. Co do  shutdowna, niby głupsto, a cieszy - bardzo wygodna i przydatna rzecz ;-).