Autor Wątek: Ciagle pyta o haslo Administratora. Problem z GIMP i inne  (Przeczytany 5091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kalasanty

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Ciagle pyta o haslo Administratora. Problem z GIMP i inne
« dnia: Maja 26, 2019, 12:02:00 »
Chcialem zainstalowac GIMPa, ale brakuje jakiegos Libraw package. Probuje to dodac, ale pojawia sie okienko "podaj haslo root". Ok, musialem szukac jakie jest domyslne (Tak, ma to byc prosty, przyjazny system dla wszystkich). Ale w nastepnym kroku "Podaj haslo Administrtora". Tego juz nie znalazlem. System mam zainstalowany na HHD. Mysle sobie, ze zainstaluje innego linuxa, bo tutaj same problemy. Pobralem ISO, odpalam pBurm, chce otworzyc obraz "Podaj haslo Administratora". Nic, wracam do Windowsa 7. Ja chce pracowac i robic swoje, a nie szukac pol dnia rozwiazania kolejnych problemow. Ps. co to za cholerne skroty klawiaturowe sa wlaczone, ze jak pisze, to co chwile mi gdzie kursor przeskakuje w inne miesca w tekscie? Ps2. Po co ten GIMP jest w menedzerze pakietow, skoro i tak sie nie da go zainstalowac, bo brakuje bibliotek? Mam wersje 32bit.
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2019, 12:04:13 wysłana przez Kalasanty »

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Ciagle pyta o haslo Administratora. Problem z GIMP i inne
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 26, 2019, 14:28:57 »
Witam.
1.Nie piszesz której wersji systemu używasz, jeżeli na etapie eksperymentów nie nadążasz za nazwami po prostu zalinkuj skąd pobrałeś iso.
2.Awanturowanie się o hasło tudzież dziwne skróty są nietypowe dla Puppiego i najczęściej świadczą o uszkodzeniu systemu, sprawdź sumy kontrolne pobranego iso. Inną możliwością jest restrykcyjny sposób instalacji na przykład fido we frugalu. W takim razie zainstaluj normalnie jako administrator.
3.Napisz jeszcze jakiego masz kompa (nowego czy starego) i jaki sposób instalacji na jakim nośniku chcesz zrobić.

Offline Jammiee

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • After all, tomorrow is another day!
    • Zobacz profil
    • https://www.trojmiasto.pl/Laryngolog-dr-D-Tretiakow-o56307.html
Odp: Ciagle pyta o haslo Administratora. Problem z GIMP i inne
« Odpowiedź #2 dnia: Września 19, 2019, 13:05:15 »
Ja mam Puppy Linux 7.5, komp już ma swoje lata i mam ten sam problem co u "kalasanty". Jakieś dodatkowe rady?

Offline infinityhost

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Ciagle pyta o haslo Administratora. Problem z GIMP i inne
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 15, 2020, 03:43:50 »
Haslo to chyba wszedzie "woofwoof"