Autor Wątek: Ogólne pytanie paczki plik osobisty rodzaj instalacji.  (Przeczytany 2946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adam

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
    • Email
Ogólne pytanie paczki plik osobisty rodzaj instalacji.
« dnia: Września 22, 2013, 22:58:55 »
Zainstalowałem na dysku frugal  slacko tworzyło plik osobisty czy coś rozmiar największy ,wydaje mi się jakby programy instalowane oprócz pet ładowały się tam czy w instalacji full jest inaczej? Rozmiar nie jest zbyt duży czy to wystarczy ? ,pet idą bezpośrednio na dysk ale w instalatorze nie ma zbyt wielu programów *.pet. Czy dobrze to rozumie przeglądałem opis obu instalacji ale nie widzę zbytniej różnicy z linuksem (deb) od 2006 roku a tu takie zaskoczenie.

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Ogólne pytanie paczki plik osobisty rodzaj instalacji.
« Odpowiedź #1 dnia: Września 23, 2013, 00:24:27 »
Możesz oprócz plików pet użyć również pakietów sfs które są zrobione właśnie z myślą o instalacji frugal. Kopiujesz takiego sfs-a na partycję na której masz zrobioną instalację frugal, następnie klikasz na ten plik żeby go zamontować i zainstalować, następnie restartujesz system. W instalacji full jest inaczej gdyż nie masz pliku pupsave którego rozmiary ograniczałyby wielkość zainstalowanych pakietów pet. Instalacja frugal jest za to bardziej uniwersalna, można ją zrobić na pendrajwie, na partycji z nielinuksowym systemem plików fat albo ntfs, w szczególności jeżeli ktoś używa komercyjnego systemu operacyjnego Windows i nie chce dokonywać podziału dysku, może utworzyć plik pupsave na partycji Windowsowej, można również zrobić pupsave na płycie cd wielokrotnego zapisu.