Autor Wątek: Instalacja fontów MSCoreFonts  (Przeczytany 5290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mopsik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Email
Instalacja fontów MSCoreFonts
« dnia: Czerwca 07, 2012, 22:28:59 »
Gdzie szukać (i jak doinstalować)  fonty MSCoreFonts?

Offline witek_w11

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja fontów MSCoreFonts
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 08, 2012, 20:32:18 »
Witam.
Znalazłem stary wpis w temacie.
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=70952
Wynika z niego że należy otworzyć katalog
/usr/share/fonts/default/TTF
i ręcznie przenieść do niego potrzebne czcionki. Skoro jednocześnie używasz Windowsa 2000, nie powinieneś mieć z tym problemów. Następnie wydajesz w konsoli polecenie
fc-cache -f
i już możesz się cieszyć czcionką M$.
.
Zanim zaczniesz kopiować zarchiwizuj katalog /usr/share/fonts/default/TTF.
.
Edytuję.
Właśnie co odpaliłem Windowsa98 i czcionki znajdują się w katalogu
c:\Windows\Fonts
więc myślę że czcionki w systemie Windows2000 będą chyba w katalogu
c:\Winnt\Fonts
Wejdź tam Linuksem i poprzenoś myszą potrzebne czcionki do tego katalogu co mówiłem.
.
Jest jeszcze inny sposób ale obarczony pewnym ryzykiem. Mianowicie Wary potrafi instalować pliki rpm więc można poszukać odpowiedniego pliku z innej dystrybucji i spróbować wrzucić. No ale wiadomo że taka mieszanie paczek jest ryzykowne. Ponieważ w repo Warego jest patch rpm dla pakietów systemu Mageia1 więc dobrze by było znaleźć pakiet mscorefonts dla Mageia1 ale nie znalazłem. Osobiście zdecydowałem się na ten pakiet.
http://www.filestube.com/d39de317ff541bf403ea/go.html
Po zainstalowaniu tego pliku w systemie Wary5.12 pojawiły się czcionki M$ i wszystko ładnie hula, ale tak jak mówię to raczej rezerwowy sposób na rozwiązanie problemu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2012, 20:48:11 wysłana przez witek_w11 »

Offline Asgard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
    • moje repo germanistyczne
Odp: Instalacja fontów MSCoreFonts
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 25, 2012, 13:53:28 »
Tu paczka PET, która powinna działać pod wszystkimi szczeniakami (stworzona dla 525, ja to mam na 520 i wszystko OK):

https://yadi.sk/d/o55P_cVo3Fgvck

W razie potrzeby zmieniasz rozszerzenie *.pet na *.tar.gz, rozpakowujesz archiwum i masz ręczny dostęp do plików *.ttf (choć pewnie nie będzie to potrzebne).

W czasie instalacji powyższej paczki PET na moment wyświetla się strona z licencją od MS (to tylko tak informacyjnie; okno można od ręki zamknąć). Aha, paczka zawiera skrypty dopieszczające instalację na zasadzie dodatkowej kalibracji DPI, działające jeszcze przez około 1-2 minuty po poinformowaniu, że instalacja paczki zakończona. Proszę więc dać maszynie czas na "przemielenie". Jeśli fonty nie pojawią się od razu, to "przestrzelić iksy" lub zrestartować system.

Uwaga! Nowsze szczeniaki serii np. Tahr mogą "się pluć" na niespoistą wewnętrzną składnię powyższej paczki. Proponuję paczkę rozpakować (z prawokliku wzgl. zmienić rozszerzenie *.pet na *tar.gz i rozpakować czymkolwiek, np. PeaZipem), a następnie fonty skopiować/przenieść do foldera /usr/share/fonts/default/TTF/.
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2017, 16:38:54 wysłana przez Asgard »
1.8 GHz / 1.25 GB RAM / Precise 5.6.1 full install @ HDD + spolszczenie / rox / śmiga jak błyskawica. Używam zawodowo od lat jako jedynego OS'a, dlatego zawsze z kopią zapasową wszystkich plików w / (odpalam z CD lub pędraka, 30 minut max i system odtworzony z backupa na drugiej partycji)